Квест «Мандрівка Україною»
Мета: за допомогою гри повторити та закріпити знання з математики; розвивати математичну грамотність, логічне мислення, активність та увагу учнів; виховувати самостійність та інтерес до математики.
Вікова аудиторія: учні 7-8 класів.
Опис гри: Змагання передбачає проходження на кращий час командами учнів 3 зупинок, на яких вони отримують залікові бали. Кожна команда має власне питання. За правильну відповідь вони отримують 2 бали, якщо учні дають відповідь при допомозі вчителя – 1 бал. Переможцем стає команда, яка отримує найбільше балів.
І. Організаційний момент
Вітаю, шановні учасники нашого квесту! Сьогодні ми з вами помандруємо Україною, але з математичним присмаком та перевіримо, як добре ви знаєте математику та її розділи, а також побачимо яка неймовірно красива, цікава, багата, але й непізнанна нами наша ненька Україна! Кожна команда отримає частину карти України з математичними завданнями, які допоможуть дізнатися нам про деякі факти з життя нашої країни, або про пам’ятні місця певного регіону. Зараз усі команди отримають перший листок-завдання, розв’язавши його, ви можете вирушати до наступної зупинки. На кожній станції маршруту вас чекатиме строгий суддя, який вас далі не пропустить, якщо ви не зможете дати правильну відповідь на запитання, за правильної відповіді ви побачите фразу або її частину – ЗАПИШІТЬ її. Далі ви отримаєте нове завдання і наступний маршрут руху. Так буде на кожній зупинці. Тож давайте починати. Бажаю успіху!
Маршрутний лист команди ________________ |
||
Зупинка |
Відповідь до завдання |
Фраза |
|
|
|
Загальна кількість балів: |
Карта України
ІІ. Хід змагань
Розминка 1
1. Розділіть число 188 на дві частини так, щоб в кожній частині вийшло 100
2. Розв’язати рівняння 851: (13+х)=37
Для 1-ї команди
Для 2-ї команди
Львівщина
Вежа Корнякта – пам’ятка архітектури національного значення у Львові (вулиця Підвальна, 9), частина ансамблю Успенської церкви. Це була сама висока будівля стародавнього міста Лева. Висота вежі разом з її фундаментом складає 65 м. Висота ярусів поступово зменшується, а точно знайдені пропорційні співвідношення додають дзвіниці стрункості та витонченості. На вежі, ще до завершення будівництва, повісили вилитий найбільший у ті часи в Галичині дзвін, який був названий «Кирилом».
Спростивши числовий вираз ви дізнаєтесь діаметр дзвону в
метрах.
Чернівеччина
Людина-легенда (Леонід Каденюк народився 28 січня 1951 року в селі Клішківці, Хотинського району, Чернівецької області в сім'ї сільських вчителів)
Першим космонавтом незалежної України є Леонід Каденюк. Якщо
знайти просте число, яке задовольняє нерівність , тоді ми
дізнаємось у якому році відбулась ця подія.
Тривалість польоту Леоніда Каденюка складала 1355701 с. Цікаво, а
скільки це діб, годин, хвилин і секунд?
Черкащина
Національний заповідник «Софія Київська» — історико-архітектурний заповідник національного значення в Україні. Заснований 1934 року на території Софійського монастиря. У 1994 році отримав статус національного. Якою є площа Національного заповідника «Софія Київська» якщо 20% його площі становить 1, 004 га?
Крим
Найдовший у світі тролейбусний маршрут знаходиться саме в Україні,
в Криму. Цей маршрут з’єднує Ялту та Сімферополь. Відстань між цими
містами на карті, масштаб якої 1 : 1000000, дорівнює 9,5 см. Чому дорівнює
довжина маршруту?
Одещина
Потьомкінські сходи входять у десятку найкрасивіших сходів Європи, займаючи там шосте місце. На сьогодні це одне з найвідоміших місць Одеси. Під час міських святкувань вони використовуються як величезні трибуни, з яких глядач спостерігає святкові феєрверки.
26 травня 2017 року після ремонту й реконструкції в Одесі відкрили Потьомкінські сходи - національний пам'ятник архітектури та "візитівка" міста. Скільки сходинок мають сходи, якщо довжина споруди 142 м, а довжина кожної сходинки 74 см.
Київщина
Хрещатик – найкоротша центральна вулиця із усіх столиць Європи.
Знайшовши значення виразу 72 * 52 , ти дізнаєшся, чому дорівнює довжина Хрещатика (у метрах).
Херсонщина
Олешківські піски часто називають українською «Сахарою». Площа
пісків, які розкинулися на території кількох районів Херсонської області,
становить 160 тисяч гектарів, що робить їх найбільшою пустелею Європи.
Олешківські піски добре видно з космосу.
Скільки футбольних полів Національного спортивного комплексу
«Олімпійський» (м. Київ) може розміститися в цій пустелі?
Розмір футбольного поля головної спортивної споруди України, одного із найбільших стадіонів Європи, становить 105×68 м.
Рівненщина
Найстаріше дерево України – 1350-річний дуб, що росте на півночі Рівненщини. Цей дуб-велетень за поважний вік називають «деревом князя Ігоря». Стовбур дуба ледве обхоплюють п’ятеро людей. Чому приблизно дорівнює діаметр стовпа дуба, якщо середній розмах рук дорослої людини становить приблизно 1,8м?
Кропивницький
Якого року було встановлено пам’ятник Б. Хмельницькому в
м. Кропивницький, якщо одна третя від однієї п’ятої цього числа (року)
дорівнює 133.
Вінниччина
Скільки столиць було в України? Розв’яжіть рівняння
15(х+2) – 30 =75
і отримаєте правильну відповідь.
Дніпропетровщина
Найбільшою річкою України є Дніпро – третя за величиною річка
Європи. Її довжина становить 2201 км. З них 981 км – на території
України. Знайдіть який відсоток довжини річки знаходиться на території
України.
Харківщина
Знайдіть наступне число у ряді чисел і дізнаєтесь рік утворення Української Православної Церкви. 2, 6, 18, 54, 162, 486, …..?
Донеччина
Музей мініатюрної книги (У місті Горлівка є музей мініатюрної книги, де зберігається понад 8 000 мікрокниг, виданих більше як в 100 країнах світу. Найбільша книга не перевищує 100мм, а найменша має розмір макового зернятка. А за допомогою мікроскопа можна розглянути мініатюри, виконані на кінському та людському волоссі.)
Найдивовижнішим експонатом музею мініатюрної книги міста Горлівка відвідувачі називають книгу-порошину. Щоб дізнатись у скільки разів її розміри менші, аніж макова зернина, розв’яжіть рівняння:
3(2х+18) – 5(х – 11) = 159
Черкащина
Найбільшу кількість разів перекладений літературний твір «Заповіт»
Т.Г.Шевченка. Розв’яжіть рівняння 4(х-16) – 3(х+12)=47 і дізнаєтесь цю кількість.
Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну, красу її вічно живу і нову і мову її солов'їну.
Володимир Сосюра
Нема на світі України, Немає другого Дніпра.
Т. Шевченко
ІІІ. Підсумки гри
Команди здають маршрутні листи
Дорогі учасники, вітаю вас, ми поєднали всі частинки України за допомогою Математики. Ви показали гарні результати, були активними, відвідали всі зупинки нашого країни, а головне, повторили основні розділи математики. Бажаю успіхів у навчанні, досягати вершин, йти до своєї мети.
Любіть Україну, пізнавайте її та пам’ятайте, що математика безмежна і міститься у всьому.
Дякую всім! До нових зустрічей!
Джерела інформації:
1. Матеріали гри «Мандрівка Україною».
2. ЗАДАЧІ З МАТЕМАТИКИ УКРАЇНОЗНАВЧОГНО ЗМІСТУ, для учнів 7 класу, автор Дубовська В.М., учитель математики НВК«ЗНЗ I-III ступенів №9 –спеціалізована школа» Олександрійської міської ради Кіровоградської області.
3. КРАЄЗНАВЧІ МАТЕМАТИЧНІ ЗАДАЧІ, для учнів 5-7 класів, автор Курлова О.М., директор школи, учитель математики Первозванівська ЗШ І-ІІІ ступенів Кіровоградської РДА Кіровоградської області, лауреат всеукраїнського конкурсу «Учитель року»)