Технологія навчання , яка дуже подобається дітям.можна використовувати на всіх шкільних уроках,як для середньої та старшої ланки школярів. Поєднує у собі самостійну , групову , проектну ,дослідницьку форми роботи
Лепбук – нова форма організації для розвитку пізнавальної активності учнів і розвитку їхньої самостійності
Посібник Лепбук (lapbook), як бачимо з назви - винахід зарубіжний. Це саморобна паперова книжечка з кишеньками, де дитина може діставати, перекладати, складати на свій розсуд різноманітний матеріал. Лепбук – це новітній спосіб організації навчальної діяльності спочатку пропонувався для роботи з дошкільниками і молодшими школярами, але у теперішній час охопив середню і старшу школу.Це гра, творчість, пізнання і дослідження нового, повторення і закріплення вивченого, систематизація знань і просто цікавий вид спільної діяльності учнів. Коли вчитель і діти вперше стикаються з лепбуком, вони закохуються в нього відразу ж і назавжди.
ЩО ТАКЕ ЛЕПБУК?
По суті лепбук являє собою папку або міні-книжку, в якій систематизовані знання з якоїсь теми. Теми можуть бути як широкі («Література доби Бароко», «Символізм як літературний напрям»), так і вузькі («Життєвий і творчий шлях Вальтера Скотта», «Образ Полліанни»). У такій книжці багато кишеньок та конвертиків, що містять необхідний систематизований матеріал (у тому числі ілюстративний) для вивчення і закріплення знань по темі.
Лепбуки допомагають швидко і ефективно засвоїти нову інформацію і закріпити вивчене в пізнавально-ігровий формі. Ці тематичні посібники мають яскраве оформлення. Цей вид роботи можна застосовувати як форму групової роботи, тому що одна дитина за урок не зможе систематизувати матеріал і оформити роботу, а для групи – це посильна робота. Дітям цей вид роботи дуже подобається і вони змагаються, у кого вийдуть оригінальніші кишеньки і їхній інформаційний зміст.
У ході роботи з тематичним матеріалом учні проводять спостереження, виконують завдання, вивчають і закріплюють іфнформацію. Згодом, маючи під рукою готову тематичну папку, дитина може освіжити свої знання з тієї чи іншої теми.
Лепбук – підсумковий результат спільної роботи з дітьми по тій або іншій темі. Його виготовленню повинні передувати уроки вивчення матеріалу. У такому випадку учень буде готовий до виготовлення тематичної папки
ЯК ЗРОБИТИ ЛЕПБУК СВОЇМИ РУКАМИ?
А ось це найцікавіше! Сам процес виготовлення лепбука неймовірно захоплюючий. Тому що ідеальний варіант – це коли учень не тільки бачить перед собою готовий лепбук, але й приймає активну участь у його підготовці. Адже тоді процес запам’ятовування проходить легше і швидше. В процесі роботи з тематичними матеріалами діти вчаться проводити спостереження, виконувати завдання, вивчають і закріплюють інформацію.
Сам процес виготовлення лэпбука неймовірно захоплюючий.
Для виготовлення вам знадобляться наступні матеріали:
Готові тематичні шаблони для лепбуків і кишеньок для них можна скачати безкоштовно у Мережі, – кращий варіант для новачків. Проте ви можете спробувати зробити щось своє, оригінальне. Повірте, це не так вже й складно – головне, почати і захопитися процесом .Кожну кишеньку наповнюєте інформацією або завданнями відповідно до її назви . Наприклад, «Цікаво знати», «Тестові завдання», «Афоризми з твору», «Персонажі твору пов΄зані з головним героєм», «Літературна вікторина», «Цитати до образу», «Символи твору» , «Картинна галерея» , «Лист до героя», «Паспорт твору», «Склади пазли»та інші. Лепбук можна і не підписувати, але з оформлення титульної сторінки повинно бути зрозумілим , на яку він тему
Цікавих вам плідних ідей і спільних занять з учнями!