Література рідного краю
Тема : Микола Зіновчук .Новели « Немов та мавка лісова» , « Йому вклоняються дерева»
МЕТА : ознайомити учнів із творчістю талановитих земляків,Їхніми творами про рідну землю, формувати вміння;
розуміти зміст цих творів ;
розвивати логічне мислення , вміння аналізу-
вати твори ;
виховувати шанобливе ставлення до митців рідного
краю як до особливо обдарованих людей.
ПЕРЕБІГ УРОКУ :
I ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II АКТУАЛІЗАЦІЯ ТА КОРЕКЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ, НАВИЧОК
Перед вами карта Житомирщини і на ній портрети письменників. Ваше завдання вказати , Твори яких прозаїків вам знайомі.
Метод «ПЕРЕВЕРНУТЕ НАВЧАННЯ»
-Кого із сучасних прозаїків ви знаєте ?
- Чиї новели вам запам`яталися найбільше ?
МЕТОД « АСОЦАТИВНИЙ РЯД»
Батьківська хата
Мамина колискова
Яблука в бабусиному садку
РІДНИЙ КРАЙ Стежка до школи
Річка , поле , ліс
Рідна мова
Історія народу
III ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ , МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ, МОТИВАЦІЯ УЧІННЯ ШКОЛЯРІВ
СЛОВО УЧИТЕЛЯ.
IV.ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
Микола Миколайович народився 1 квітня 1944 року в селі Тетерівка Житомирського району
Житомирської області. Український письменник, прозаїк . заслужений журналіст України ,
Член Національної спілки письменників України з 1986 року.
Освіту здобув на заочному відділенні факультету журналістики Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка.»
Автор збірок оповідань і повістей « Сонячні камені», «Одна в людини любов» До,Знайди свою зорю» , роману Доручення Чорних Барсів» , Книжки казок « Хлопчик і Тиранозавр»,
Збірка нарисів « Прометеєва гілка»
Має відзнаки : срібну медаль « Нестор – Літописець»(2001 р)
Лауреат Житомирської літературної премії « Дідусева казка»( 2014)
1.3 Бесіда за змістом твору :
Метод « Прес»
Я вважаю , що…
Людина і природа – нерозривні у своєму існуванні .Обгрунтуйте важливість збереження людиною природи.
Метод « ТВОРЧА ЛАБОРАТОРІЯ»
СЕНКАН
Батьківщина
Рідна, дорога
Вабить, окрилює, захищає
Край моїх дитячих мрій
Україна
ПІДСУМОК УРОКУ.
На уроці я: