Довкілля кожного з нас розпочинається з нашого будинку, а дія на довкілля розпочинається з нашої діяльності в повсякденному житті. У природі все влаштовано гармонійно: те, що є відходом життєдіяльності одного організму, обов'язково використовується якимсь іншим організмом, приносить йому користь. У свою чергу, речовини, які виділяє цей організм, так само ким-небудь вживаються.
Сучасну ж людину, скрізь, де б вона не з'являлася, завжди супроводжує сміття, яке вже не потрібне не лише ій, але і не може бути використаною іншими організмами. Сучасні міста і села, особливо великі, стають все менш придатними для проживання. Людина захаращує своє місце мешкання побутовим сміттям, відходами, продуктами своєї діяльності
Потрапивши в людський організм, ці токсичні речовини накопичуються в жировій тканині, печінці, селезінці, м'язах, викликаючи затримку розвитку у дітей, порушення репродуктивної функції, провокують уроджені каліцтва, впливають на функції внутрішніх органів, викличуть старечі хвороби у молодих людей і злоякісні пухлини.
Організація звалищ - найдешевший, але най- антиекологічний спосіб утилізації сміття Отруйні речовини проникають в підземні води, розвіюються вітрами по околицях і тим самим завдають збитку довкіллю. 2. В результаті процесів гниття без доступу повітря утворюються різні гази. 3. На звалищах регулярно виникають пожежі, при яких в атмосферу викидається сажа, фенол, діоксин і інші отруйні речовини. 4. На звалищах розмножуються гризуни, що є переносниками різних інфекційних захворювань
Порушення вимог відносно поводження з відходами під час їх збору, перевезення, зберігання, обробки, утилізації, знешкодження або поховання відтепер спричиняє за собою штраф для громадян від 340 до 1360 гривень, для посадовців і суб'єктів підприємницької діяльності - від 850 до 1700 гривень
Українців змусять сортувати сміття За першою схемою на контейнерній майданчиках біля житлових будинків встановлять 2 контейнери: перший - блакитного кольору з написом "Вторинна сировина" для вторинних видів відходів (скло, папір, картон, полімери, чорні і кольорові метали), окрім органічних, і другий - сірого кольору, для інших відходів.
За другою схемою на контейнерному майданчику встановлять 3 контейнери: - перший - для певного виду вторинної сировини, -другий - для інших відходів вторинної сировини - третій - для змішаних відходів. Крім того, небезпечні відходи у складі побутових планується збирати в окремі контейнери червоного кольору.
Макулатура складає 30% нашого сміття і розкладається 2-10 років. Для отримання 1 тонни паперу потрібно 17 дерев. Тонни паперу вистачає в середньому на 2-4 жителі планети в рік. Переробка макулатури вимагає в 2 рази менше енергії. Повторне використання паперу зменшує споживання води на 60 %, енергій на 40%, забруднення повітря знижується на 74%, води - на 35%.