Математика "Письмове додавання трицифрових чисел з переходом через розряд"

Про матеріал
Урок з математики для учнів 3 класу на тему "Письмове додавання трицифрових чисел з переходом через розряд"
Перегляд файлу

Письмове додавання трицифрових чисел з переходом через розряд. Складання і розв’язування задачі за коротким записом.

 

Мета: ознайомити учнів з прийомом письмового додавання трицифрових чисел з переходом через розряд; закріпити вміння знаходити периметр прямокутника; формувати навички письмового додавання і віднімання трицифрових чисел; розвивати увагу, мислення; виховувати інтерес до предмета.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання

— Прочитайте розв’язання задачі

— Зачитайте відповіді прикладів на дві дії.

 

2. Математичний диктант

— Запишіть вирази, знайдіть їх значення.

- На скільки сума чисел 600 і 100 більше різниці цих самих чисел?

- Від суми чисел 500 і 400 відніміть 700.

- До числа 150 додайте різницю чисел 250 і 50.

- Від різниці чисел 770 і 70 відніміть 200.

- Від числа 1000 відніміть суму чисел 600 і 400.

- Від числа 500 відніміть суму чисел 140 і 60.

 

Відповіді:

(600 + 100) – (600 – 100) = 200                   (770 – 70) – 200 = 500

(500 + 400) – 700 = 200                                1000 – (600 + 400) = 0

150 + (250 – 50) = 350                                  500 – (140 + 60) = 300

 

3. Робота за картками індивідуального контролю 

 

Картка 1

1) Запишіть чотири трицифрових числа, в яких кожна з подальших цифр на 1 менше, ніж попередня.

Наприклад: 432.

2) Розв’яжіть рівняння.

x + 340 = 570                  610 – x = 230

 

Картка 2

1) Запиши числа в порядку зростання.

409; 45; 374; 589; 144; 639; 712.

Підкресліть числа першого розряду.

2) Обчисліть приклади.

640 – 220              580 – 300

430 + 250              500 – 380

360 – 320              4 м 60 см – 40 см

460 + 240              1 м 50 см + 50 см

 

III. Повідомлення теми уроку

— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися письмово додавати трицифрові числа з переходом через розряд; складати і розв’язувати задачі за коротким записом; обчислювати периметр прямокутника.

 

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча робота

7 + 8            6 + 7               12 – 5                  14 – 8

70 + 80        60 + 70           120 – 50              140 – 80

 

2. Пояснення нового матеріалу (с. 102, завдання 659)

— Розгляньте запис у підручнику.

      368

      225

      593

Під час обчислення прикладів такого виду міркуйте так:

— До 8 од. додати 5 од., буде 13 од. 13 одиниць — це 1 дес. і 3 од. Цифру 3 запишемо під одиницями, а один десяток додамо до десятків. 6 дес. Додати 2 дес., буде 8 дес. та ще 1 дес., буде 9 дес. Цифру 9 запишемо під десятками. Тепер додаємо сотні: 3 сотні додати 2 сотні буде 5 сотень. Запишемо цифру 5 під сотнями. Одержимо суму 593.

 

3. Первинне закріплення нового матеріалу (с. 102, завдання 660)

— Знайдіть суми, записуючи числа стовпчиком.

 

4. Творча робота

— Складіть задачі різних видів за виразом: 325 + 413.

 

Фізкультхвилинка

 

V. Розвиток математичних знань

1. Складання задачі за коротким записом (с. 102, завдання 661)

— Складіть за коротким записом задачу.

— Що потрібно дізнатися, щоб відповісти на питання задачі? (Скільки було гумок) Скільки дій у задачі? (Дві)

— Розв’яжіть задачу самостійно, склавши до неї вираз.

320 + 245 – 300 = 265 (гум.)

Відповідь: 265 гумок.

 

2. Робота над задачею на рух (с. 102, завдання 662)

— Розгляньте короткий запис задачі.

                                          ?

                     246                           на  20 км менше

— Повторіть умову задачі за коротким записом.

— Скільки кілометрів до зустрічі пройшов перший потяг? (246 км)

— Чи можемо ми дізнатися, скільки пройшов другий потяг? (Так. 246 – 20)

— Що запитується в задачі? (Яка відстань між містами?)

Розв’язання

1) 246 – 20 = 226 (км) — пройшов другий потяг.

2) 246 + 226 = 472 (км)

Відповідь: 472 км відстань між містами.

 

VI. Підсумок уроку

— Поясніть прийом письмового додавання за прикладами: 319 + 128; 684 + 235.

VII. Домашнє завдання

С. 103, завдання 665; 666.

 

 

 

docx
Додано
18 лютого 2022
Переглядів
784
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку