Математика. Застосування правил про порядок виконання арифметичних дій. Розв’язування задач.

Про матеріал

Вправляти учнів у застосуванні правил про порядок виконання арифметичних дій; розв'язуванні задач на дві дії; повторити вивчений матеріал; розвивати пам'ять, увагу; виховувати почуття товариства.

Перегляд файлу

Тема. Застосування правил про порядок виконання арифметичних дій. Розвязування задач.

Мета: Вправляти учнів у застосуванні правил про порядок виконання арифметичних дій; розвязуванні задач на дві дії; повторити вивчений матеріал; розвивати память, увагу; виховувати почуття товариства.

Хід уроку

І.  Організація класу

 

І сувора, й солов’їна математики країна.

Праця там іде завзята вмій лиш спритно рахувати.

Вмій ділити й віднімати, множити і додавати.

Вмій кмітливо все збагнути, першим в відповіді бути.

Ледарів  у нас немає. Хто руки не підіймає?

Вирушаємо у путь – нас цікаві речі ждуть!

 

ІІ.  Актуалізація опорних знань

  1. Усний рахунок (естафета)

5     8  =  40                                5     2  =  10                         27  :  3  =  9

    - 16 = 24                                     + 6  =  16                               +  3  =  12

     :  3  = 8                                       :  4  =  4                                 :  6  =  2

        2  = 16                                        3  =  12                                  8  =  16

     :  4  = 4                                       :  2  =  6                                 :  4  =  4

 

  1. Розв’язування логічних задач  (відео)

Задача про крокодила Гену, і про пташок (3 і 0)

 

  1. Хвилинка каліграфії
  • Ми отримали число 3
  • Якою цифрою позначається це число?
  • Давайте повторимо написання цієї цифри.

(пропис числа 3 в зошитах)

  • Де ми зустрічаємо в житті це число?
  •  
  1. Гра « Так » чи « Ні »

Для того, щоб вам було легше сьогодні на уроці працювати, давайте згадаємо деякі правила і твердження та пограємо гру « Так » чи « Ні ».

(В зошиті ставимо + або - )

 

  • У виразах із дужками першою виконують дію в дужках ( + )
  • Якщо у виразі без дужок є тільки + і - , або тільки   і  : , їх виконують у тому порядку в якому вони записані ( + )
  • Якщо у виразі немає дужок, то спочатку виконують + і - , а потім     і  :  ( - )

(самоперевірка +  +  -  )

  • Підніміть руку хто виконав все правильно

(якщо є помилки пояснити ще раз правило)

 

ІІІ. Оголошення теми уроку

Мотивація навчальної діяльності

 

Вчитель

Отож, тема нашого уроку : Застосування правил про порядок виконання арифметичних дій та розвязування задач

 

Мотивація

Ми вивчаємо цю тему для того, щоб правильно обчислювати вирази з дужками і без дужок.

 

  1. Робота над темою уроку
  • Хто сміливий і нагадає нам, як обчислювати вирази з дужками і без дужок?

 

Біля дошки з поясненням

21  :  3  +  7  =  14                     ( 16 + 16 )  :  4  =  8                  28  -   28  :  4  =  21

  1. Самостійна робота

( 20  -  8 )  :  4  =  3                    38  +  12  :  4  = 41                    36  :  4  :  3  =  3

 

  • Скільки вийшло у першому виразі ? … у другму ? … у третьому ?
  • Яку дію виконували першою? (пояснити)

 

ІV. Руханка (відео)

 

V. Повторення вивченого матеріалу

(Робота за підручником ст. 107 Задача 701)

 

  1. Робота над задачею 701
  • Про кого буде йти мова в задачі ви здогадаєтесь коли відгадаєте загадки :

А) індики

Хто сердитий спозаранку 
На подвір’ї біля ґанку? 
– Ой булди, булди, булдик, – 
З півнем свариться…

 

Б) качки

В неї ноги — наче ласти, 
Дзьоб плескатий, червонястий, 
— Кря-кря-кря, — пливе по річці, 
Їсть зерно, скубе травичку…
Ви вгадали цю босячку? 
Хто це, діти? Звісно,… 

 

В) гуси

Ходить-бродить по двору 
І лякає дітвору.
Заґелґоче, засичить, 
Наче зараз полетить.
Розбігайтеся, малята, 
Бо почне він вас щипати!

 

(на дошці вивішуємо малюнки)

 

  • Як назвати їх одним словом? (свійські птахи)
  • Доведіть Це ! (відповіді учнів)

 

Розбір задачі

 

  • Скільки було індиків ? (  5  )
  • Скільки було качок ?  (  20  )
  • Скільки було гусей ?  (  ?  )

( Читання запитання до задачі вчителем)

  • Чи можемо відповісти на запитання ? ( ні )
  • Чому ?
  • Чи можемо взнати скільки гусей ? ( можемо )
  • Як ? ( записуємо 1 дію на дошці )
  1. 5 · 6  =  30 ( г. ) – було;
  • А тепер можемо дати відповідь на запитання до задачі ? (можемо)
  • Про яких птахів запитується в задачі ? (водоплавних)

 

 

Словникова робота

Водоплавні птахи – це птахи, що вміють триматися на поверхні води.

(записуємо 2 дію на дошці)

20  +  30  =  50 ( пт. )

Відповідь :

 

VI. Геометричний матеріал

А) Скільки видів птахів згадується в задачі ? ( 3 )

- Яка геометрична фігура повязана з числом 3 ? ( трикутник )

- Отже, зараз ми проведемо один дослід з трикутником ! ( заготовки на картках, робота в парах )

- Як ви думаєте, скільки кутів буде у трикутника , якщо відрізати три кути ?

( відповідь учнів )

( повторення правил безпеки з ножицями )

 

Б) А тепер досліджуємо це (практична робота)

 

Досліджуючи,  доходимо  істини!

 

VII. Підсумок уроку

  •                   Чи з усіма завданнями вдалося впоратись ?
  •                   Які з них здалися складними ?
  •                   Що найбільше запамяталося ?

Рефлексія

Буду застосовувати знання при :

 

Обчислюванні   значень виразів

Обчислюванні значень виразів та розвязуванні  задач

Буду шукати інші                        застосування цих правил

 

 

 

 

 

 

VIII. Домашнє завдання

№ 703 обчислити вирази застосовуючи вивчені правила. Задача 708 розвязати діями, а хто зможе записати виразом.

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
25 лютого 2020
Переглядів
872
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку