Методична розробка контрольного уроку з теми " Із літератури реалізму. Ф. Стендаль "Червоне і чорне" "

Про матеріал

Розробка контрольної роботи із зарубіжної літератури для 10 класу профільного рівня навчання. Урок містить тестові завдання, питання з теорії літератури, розгорнута відповідь на поставлене питання.

Перегляд файлу

10 клас

Тема уроку Контрольна робота « Вступ. Із літератури французького реалізму. Стендаль « Червоне і чорне»»

Мета: за допомогою запропонованих завдань виявити в учнів рівень знань, умінь та навичок із вивченої теми, закріпити їх; розвивати увагу, пам’ять, спритність, рішучість, кмітливість, уміння акумулювати отриманні знання і застосовувати їх під час виконання завдань; виховувати працьовитість, наполегливість, старанність та інтерес до наслідків власної праці.

Тип уроку: контроль, корекція знань і вмінь.

Обладнання: тестові завдання та питання творчого характеру для самоконтролю за темою у двох варіантах із різними рівнями навчальних досягнень школярів.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Організаційний момент.

Емоційна готовність школярів до уроку

ІІ. Оголошення теми, мети уроку.

Мотивація навчальної діяльності

ІІІ. Пояснення вчителем питань, які стосуються проведення контрольної роботи

ІV. Завдання до контрольної роботи

1 варіант

Реалізм як літературно-художній напрям утвердився в Європі
А наприкінці XVIII ст.
Б у 30-х рр. XIX ст.
В у 50-х рр. XIX ст.
Г у 60-х рр. XIX ст.
Д у 70-х рр. XIX ст.

На початковому етапі в європейських літературах реалізм взаємодіяв з
А романтизмом
Б класицизмом
В бароко
Г сентименталізмом
Д рококо

Представники французького реалізму
А Стендаль, Оноре де Бальзак, Проспер Меріме, Гюстав Флобер
Б Джейн Остен, Чарльз Діккенс, Шарлотта Бронте, Вільям Теккерей
В Федір Достоєвський, Іван Тургенєв, Іван Гончаров, Лев Толстой
Г Марк Твен, Генрі Джеймс, Джек Лондон, Теодор Драйзер

Роки життя Стендаля
А 1799-1850
Б 1821-1880
В 1803-1870
Г 1783-1842
Д 1840-1897

Стендаль є родоначальником
А соціально-психологічного роману
Б історичного роману
В роману-хроніки
Г сатиричного роману
Д історичного роману

Дата створення роману Стендаля «Червоне і чорне»
А 1810 р.
Б 1840 р.
В 1820 р.
Г 1830 р.
Д 1800 р.

У сюжетну основу роману Стендаля «Червоне і чорне» було покладено
А випадок із реального життя (факт судової хроніки)
Б сюжет французького роману XVIII ст.
В вигадану історію
Г стару італійську хроніку
Д давню французьку легенду

Кумиром Жульєна Сореля був
А Наполеон Бонапарт
Б абат Шелан
В Жан-Жак Руссо
Г Вольтер
Д пан де Вально

Підзаголовок роману Стендаля «Червоне і чорне»
А «Сімейна хроніка»
Б «Хроніка бунту»
В «Хроніка XIX століття»
Г «Хроніка одного життя»
Д «Хроніка оголошеної смерті»

Стендаль у романі «Червоне і чорне» відтворює провінційний побут Франції XIX ст., зображаючи вигадане містечко
А Вер’єр
Б Валансьєн
В Вандом
Г Верден
Д Вертеп

Як склалася доля Жульєна Сореля після суду над ним?
А його засудили на довічне ув’язнення
Б його стратили на гільйотині
В його виправдали
Г він утік із в’язниці
Д його врятували однодумці

Хто насправді убив Жульєна Сореля?
А пані де Реналь
Б маркіз де Ла-Моль
В пан де Реналь
Г буржуазне суспільство
Д маркіза де Ла-Моль

Достатній рівень:

1. Соціально-психологічний роман – це ________2. Символіка кольорів у романі  _______                         

Високий рівень:

Написати невеликий твір на тему: «Проблема вибору пані де Реналь у романі»

2 варіант

Характерні ознаки реалізму як літературно-художнього напряму.
А музичність і нечіткість смислу фрази, широке використання звукопису, навіювання певного настрою
Б наявність героя — носія однієї домінуючої пристрасті
В порушення всіх норм і правил. Герой — самотній бунтівник
Г правдоподібне зображення життя людини та суспільства, аналіз законів суспільного розвитку
Д синтез мистецтва готики й Ренесансу

Провідні жанри реалізму

А драматичні, зокрема соціально-психологічна драма
Б ліричні, зокрема сонет
В прозові, передусім роман
Г ліро-епічні, зокрема поема
Д ліричні та драматичні

Ознакою реалізму як літературно-художнього напряму є зображення
А людини як носія однієї пристрасті
Б людини в абсурдному світі, який породжує трагічну свідомість
В виняткової людини у виняткових обставинах
Г людини у різноманітних зв’язках із середовищем, суспільством
Д людини як слабкої і роздвоєної особистості

Справжнє ім’я Стендаля
А Франсуа Марі Аруе
Б Анатоль Франсуа Тібо
В Жан Батіст Поклен
Г Жульєн Сорель
Д Анрі Марі Бейль

Найвизначніший твір Стендаля
А «Люсьєн Левен» («Червоне і біле»)
Б «Арманс»
В «Червоне і чорне»
Г «Ваніна Ваніні»
Д «Герцогиня де Паліано»

Головний герой роману Стендаля «Червоне і чорне»
А Фабріціо дель Донго
Б Жульєн Сорель
В Антуан Берте
Г Люсьєн Левен
Д маркіз де Ла-Моль

За походженням Жульєн Сорель був сином
А священика
Б колишнього селянина
В аристократа
Г буржуа
Д принца

Жанровий різновид роману Стендаля «Червоне і чорне»
А історичний роман
Б сатиричний роман
В соціально-психологічний роман
Г філософський роман
Д соціально-побутовий роман

Основний конфлікт роману Стендаля «Червоне і чорне»
А між особистістю і суспільством
Б між батьками і дітьми
В між революціонерами і реакціонерами
Г між людиною і природою
Д між чоловіком і жінкою

Кульмінацією роману Стендаля «Червоне і чорне» є епізод
А замаху на пані де Реналь
Б суду над Жульєном
В страти Жульєна
Г перебування Жульєна у в’язниці
Д появу Жульєна в будинку панів де Реналь

Провідна тема роману Стендаля «Червоне та чорне»
А трагічна доля талановитого плебея у Франції доби Реставрації
Б невзаємне кохання головного героя
В просування головного героя щаблями соціальної драбини
Г відмирання феодальних порядків у Франції доби Реставрації
Д доля жінки у французькому суспільстві

 Жульєн робив кар’єру у вищому товаристві за допомогою
А пихатості
Б лицемірства
В палкості
Г підлості
Д щирості

Достатній рівень:

Реалізм – це _______________________

Проблематика роману -----------------------------------------

Високий рівень:

Написати невеликий міні-твір «Справжнє кохання героя і симпатія автора-провінційна пані чи паризька красуня?»

docx
Додано
1 червня 2018
Переглядів
1684
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку