Методична розробка практичного заняття з німецької мови "Стоматологія"

Про матеріал
Вивчення даної теми дозволить реалізувати наступні практичні цілі: активізувати активну лексику заняття з теми «Стоматологія» в усному та письмовому мовленні; формувати навички монологічного мовлення студентів на рівні мікровисловлювання; практикувати студентів будувати розповідь з теми; оволодіти особливостями відмінювання питальних займенників; навчить студентів вірно вживати питальні займенники. Освітні: збагачувати знання студентів з німецької мови та розширювати світогляд студентів з даної теми. Розвиваючі: розвивати фонетично – та лексично – мовленнєву компетенцію та мовну здогадку студентів; розвивати вміння студентів самостійно працювати; розвивати пізнавальні можливості студентів; розвивати загально – культурний розвиток студентів та вміння спілкуватися німецькою мовою. Виховні: виховувати повагу та чемне ставлення студентів до вивчення даного предмета та обраної спеціальності; формувати ввічливість, самостійність, працелюбство, уважність у студентів на практичному занятті з німецької мови.
Перегляд файлу

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НОВГОРОД – СІВЕРСКЕ МЕДИЧНЕ УЧИЛЩЕ
 

 

 

Методична розробка практичного заняття з англійської мови

за професійним спрямуванням

для студентів II курсу, відділення Сестринська справа

 

«Стоматологія»

Підготувала викладач

іноземних мов

Довгорук Л.П.

 

 

Розглянуто на засіданні циклової

                                                                        комісії гуманітарних  та

                                                                        соціально-економічних                            

                                                                        дисциплін

                                                           Протокол № 4 від 19.12.2018

                                                     Голова ЦК /В.Г.Олійник/

 

 

2018

Тема: Стоматологія.

Граматичний матеріал: Питальні займенники.

Цілі заняття:

Практичні:

  1. Активізувати активну лексику заняття з теми «Стоматологія» в усному та письмовому мовленні.
  2. Формувати навички монологічного мовлення студентів на рівні мікровисловлювання.
  3. Практикувати студентів будувати розповідь з теми.
  4. Оволодіти особливостями відмінювання питальних займенників.
  5. Навчити студентів вірно вживати питальні займенники.

Освітні:

  1. Збагачувати знання студентів з німецької мови.
  2. Розширювати світогляд студентів з даної теми.

Розвиваючі:

  1. Розвивати фонетично – та лексично – мовленнєву компетенцію студентів.
  2. Розвивати мовну здогадку.
  3. Розвивати вміння студентів самостійно працювати.
  4. Розвивати пізнавальні можливості студентів.
  5. Розвивати загально – культурний розвиток студентів та вміння спілкуватися німецькою мовою.

Виховні:

  1. Виховувати повагу та чемне ставлення до вивчення даного предмета та обраної спеціальності.
  2. Формувати ввічливість, самостійність, працелюбство, уважність у студентів на практичному занятті з німецької мови.
  3. Пропагувати здоровий спосіб життя.

 

 

 

Очікувані результати:

Завдяки даному заняттю студенти здобудуть наступні практичні навички та вміння:

  1. Вміння  вірно відмінювати та вживати  питальні займенники.
  2. Навички щодо побудови розповіді з теми, використовуючи певний лексичний матеріал.
  3. Вміння використовувати вивчений матеріал в усному та письмовому мовленні.

Тип заняття – комбіноване практичне заняття з німецької мови.

 

СХЕМАТИЧНИЙ ПЛАН ЗАНЯТТЯ

І. Початок заняття. Привітання зі студентами. Організаційний момент.

ІІ. Бесіда викладача з черговим студентом.

ІІІ. Проведення фонетично – мовленнєвої розминки.

ІV. Перевірка домашнього завдання: зауваження, рекомендацій та коментарії оцінок.

V. Основний етап заняття:

  1.                 Повідомлення мети та теми заняття.
  2.                 Попередня розмова зі студентами з теми.
  3.                 Введення та фонетичне відпрацювання нового лексичного матеріалу.           
  4.                 Закріплення нових лексичних виразів. Виконання лексико –

             тренувальних вправ.             

  1.                 Складання студентами письмових монологів, використовуючи      

             подані вирази.

  1.                 Попередні висловлювання студентів щодо граматичного матеріалу.
  2.                 Пояснення граматичного матеріалу.
  3.                 Опрацювання та закріплення граматичного матеріалу.

VI. Підведення підсумків заняття.

VII. Пояснення домашнього завдання.

VIII. Прощання.

ОБЛАДНАННЯ:

Контролююча програма, роздатковий матеріал, мультимедійна система, підручник з граматики німецької мови О.М. Постнікова 2006, Настаченко В.М.., Гринюк Г.А. Німецька мова: Навчальний посібник для студентів медичних навчальних закладів,1999.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. Початок заняття. Привітання зі студентами. Організаційний момент.

L. – Guten Tag, meinе liebe Freundе! Ich freue mich  Sie widerzusehen. Bitte, setzen Sie sich!

* Студенти вітаються з викладачем.

L. – Bereiten Sie sich für den Unterricht vor. Wir beginnen unsere praktische Aktivität.

 

 II. Бесіда викладача з черговим студентом.

L. – Wer hat heute  Gruppendienst?

* Черговий студент доповідає викладачу про присутність в групі та необхідну інформацію (якщо є потреба).

L. – Gut, danke.

 

ІІІ. Проведення фонетично – мовленнєвої розминки.

Мета: ввести студентів в середовище спілкування німецькою мовою.

Методичний прийом: бесіда викладача з групою; обговорення приказок.

L. – Sie sind schön heute, nicht wahr?

Sie sehen gesund und frisch aus.

Ich hoffe, dass unsere Arbeit fruchtbar und produktive wird.

* Студенти доповідають про себе .

L. – Es gibt einige Sprichwörter, die sehr eng mit unserem Thema verbunden sind. Sehen Sie an die Tafel, bitte!

* На дошці написані приказки:

1. „Mit Philosophie stillt man Zahnweh nie.“

2. „Wer nicht beißen kann, muss die Zähne nicht zeigen.“

L. – Bitte,  notieren Sie diese Volksmünder in ihre Hefte und wir werden ihre Bedeutungen besprechen.

* Студенти разом з викладачем обговорюють значення приказок.

 

IV. Перевірка домашнього завдання: зауваження, рекомендації та коментарії оцінок викладача.

L. – Schon ist die  Zeit ihre Hausaufgaben nachzuprüfen.

* Викладач опитує студентів, робить необхідні зауваження та коментує отримані студентами оцінки.

 

V. Основний етап.

5.1. Повідомлення теми та мети заняття:

L. – Also, unser Thema ist „Die Stomatologie“.

Unsere Aufgabe für heute ist darüber zu sprechen. Natürlich, lernen wir die neuen Wortverbindungen. Dann bilden wir Dialoge zum Thema. Danach arbeiten wir an der Grammatik  (Interrogativpronomen) und machen wir die Übungen.

 

5.2. Попередня розмова зі студентами з теми.

L. – Jetzt haben wir ein Gespräch über die Stomatologie. Was  können  Sie darüber erzählen?

* Студенти висловлюються.

L. – Schön, Sie  haben Recht. Die Stomatologie hat ihre Besonderheiten.

 

5.3. Введення та фонетичне відпрацювання нового лексичного матеріалу.

L. – Bevor wir zu den folgenden Aufgaben übergehen, lernen wir den neuen Wortschatz. 

 

 

Die Zähne – зуби.

gesunde Zähne;

erkrankte Zähne;

Die Zähne gehören zu den Hartgebilden des menschlichen Organismus. Sie zerkleinern und verarbeiten die Nahrung.

 Das Zahnmark – зубна пульпа.

Das Zahnmark befindet sich im Innern des Zahnes.

 Gebiss – зуби.

das menschliche  Gebiss;

das tierische Gebiss;

die Zähne bilden das Gebiss.

Das Zahnbein – дентин.

Das Zahnbein wird vom Zement überzogen.

Das Zahnbein enthält keine Zellen.

Das Zahnbein hat Eigenschaft eines Polsters.

Der Zahnschmelz  - зубна емаль.

Der Zahnschmelz  besteht aus Schmelzprismen.

Der Zahnschmelz  besitzt eine hohe Elastizität.

Der Schneidezahn – різець.

der mittlere Schneidezahn;

der seitliche Schneidezahn;

Der Eckzahn – очний зуб, ікло.

Es gibt vier Eckzähne.

Der Backenzahn – малий кутній зуб, пре моляр.

In jedem Kiefer gibt es vier Backenzähne.

Der Mahlzahn – великий кутній зуб, моляр.

Es gibt zwölf Mahlzähne.

 * Викладач зачитує вирази  разом з прикладами, звертаючи увагу на фонетично-виразну вимову; проводить фронтальне та індивідуальне відпрацювання студентами виразів; далі викладач звертає увагу студентів на вірне вживання нових словосполучень в реченнях – прикладах;студенти перекладають подані вирази  та приклади ,і записують їх в щоденники.

 

5.4. Закріплення нових лексичних виразів. Виконання лексико – тренувальних вправ.

Мета: вдосконалювати навички самостійної роботи студентів.

Методичний прийом: індивідуальна робота.

L. – Jetzt müssen Sie einige Übungen machen, um die neuen Wörter zu praktizieren.

1. Wählen Sie die passende Übersetzung für Komposita mit  “Zahn-    als Bestimmungswort.

die Zahnwurzel

зубна емаль

der Zahnhals

зубна дуга

das Zahnmark

дентин

das Zahnhartgewebe

опорний апарат зуба

der Zahnschmelz

шийка зуба

der Zahnhalteapparat

корінь зуба

der Zahnbogen

зубна пульпа

das Zahnbein

тверда тканина зуба

 

2.Ersetzen Sie folgende Wörter durch Synonyme.

das Zahnbein

bestehen aus

die Ablagerung

die Zähne

sich zusammensetzen

nennen

das Gebiss

das Gebiet

bezeichnen

die Abrasion

Der Bereich

das Dentin

 

* Студенти працюють над отриманими завданнями і після доповідають.

L. – Wunderbar! Vielen Dank!

 

 5.5. Монологічне мовлення.

Мета: вдосконалювати монологічне мовлення студентів.

Методичний прийом: індивідуальна робота.

L. – Arbeiten Wir weiter an dem monologischen Sprechen. Bitte, sagen Sie worin besteht die Funktion der Zähne.

Die Funktion der

Die Nahrung zu zerkleinern

Zähne besteht darin…...

Die Nahrung zu verarbeiten

 

* Студенти  письмово складають монологи  і презентують їх. Викладач коментує помилки. 

L. – Abgemacht!

 

5.6. Попередні висловлювання студентів щодо граматичного матеріалу.

L. – Wir müssen noch einige grammatische Regeln lernen, aber zuerst sagen Sie mir, bitte, was kennen Sie über Interrogativpronomen.

* студенти висловлюються.

L. – Es geht! Vielen Dank!

 

5.7. Пояснення граматичного матеріалу.

L. – Sehen Sie besonders aufmerksam!

* Викладач пояснює граматичний матеріал, використовуючи мультимедійну систему.

Interrogativpronomen

Wer?

Хто?

Was?

Що?

Welcher? Welches?

Який? Яке?

Welche? Welche?

Яка? Які?

Was für ein?

Що за? ( який? яке?)

Was für eine?

Що за? ( яка?)

Was für?

Що за? (які?)

 

Відмінювання питальних займенників wer, was.

N

wer?

хто?

was?

Що?

G

wessen?

чий?чия?чиє?

wessen?

Чий?чия?чиє?

D

wem?

кому?

-----

 

A

wen?

кого?

was?

Що?

 

 

Wer  kommt heute?    Хто сьогодні прийде?

Bei wem wohnst du?   У кого ти живеш?

Was ist das?                  Що це?

!  Питальні займенники  welcher?, welches?, welche?, welche? Відмінюються як означений артикль.

Welches Datum haben wir heute?  Яке сьогодні число?

Was für ein вживається, коли питають про властивості, якість, ознаку невідомого предмета чи явище.

Was für ein Buch liest du?  Що за ( яку) книгу ти читаєш?

 

5.8. Опрацювання тa закріплення граматичного матеріалу.

L. – Und unsere letzten  Aufgaben . Machen wir die Übungen, um die  Grammatik zu praktizieren. Antworten Sie.

 Übung 1.

1.Was für Gebilde sind die Zähne?

a) die Knochen;

 

 

b) die Hartgebilde des menschlichen Organismus;

 

2.Was ist die Aufgabe der Zähne?  

а) die Nahrung zerkleinern;

 

 

b) die Nahrung verarbeiten;

 

3.Woraus besteht der Zahn?

a) die Zahnkrone;

 

b) die Zahnwurzel;

 

 

с) die Zahnbein;

 

e) die Zahnzement;

 

4.Wo liegt das Dentin?                 

a) im Innern des Zahnes;

 

 

b) im Bereich der Zahnwurzel;

 

с) im Gebiet der Zahnwurzel;

 

5.Was besitzt der Schmelz?           

a) eine hohe Elastizität;

 

b) eine geringe Zugsfestigkeit;

6.Aus wieviel Zähnen besteht das

menschliche Gebiss?                   

a) aus 32 Zähnen;

 

b) aus acht Schneidezähnen;

 

 

с) aus vier Eckzähnen;

 

 

d) aus acht Backenzähnen;

 

e) aus zwölf Mahlzähnen;

 

7.Wann entsteht die Abtragung der Zahnhartsubstanz?     

a) im Laufe der Gebrauchsperiode;

 

b) beim Kauvorgang;

 

8.Worauf sind die Abrasionen zurückzuführen?

a) auf die Schleifkraft der Nahrung;

 

b) auf die Verunreinigung der Nahrung;

 

с) auf die Kontakte der Zähne untereinander;

* Студенти усно виконують вправу.

 

VI. Підведення підсумків заняття. L. – Sie haben heute  schön gearbeitet. Vielen Dank! Ziehen wir die Bilanz.   

* Студенти підводять підсумок заняття.

VII. Пояснення домашнього завдання .

* Викладач пояснює домашнє завдання.  

L.- Sie müssen die neuen Wörter lernen, an der Grammatik arbeiten und die Erzählung über Stomatologie bilden.

VIII. Прощання.

L. – Auf  Wiedersehen! Beste Grüße an alle!

* Студенти прощаються з викладачем

 

Список використаної літератури:

  1. Іноземна мова (за професійним спрямуванням). – Програма для студентів медичних училищ. Дегтярьова Л.П., Семенова М.Г. -2007р.
  2. Постнікова О.М. Граматика німецької мови в таблицях 2-ге вид. переробл. – К.:А.С.К., 2006 -112с.

     3.Настаченко В.М.., Гринюк Г.А. Німецька мова: Навчальний посібник для         студентів медичних навчальних закладів. - К.: Товариство « Знання », КОО, 1999.- 257с.

 

1