Методична розробка уроку презентації з виробничого навчання на тему: «Обробка зрізів пройми окантувальною смужкою у виробах з тонких і прозорих тканин»

Про матеріал
Розробка уроку виробничого навчання з професії "кравець" на тему: "Обробка зрізів пройми окантувальною смужкою у виробах з тонких і прозорих тканин" Тема програми. Виготовлення сукні. Тема уроку Обробка зрізів пройми окантувальною смужкою у виробах з тонких і прозорих тканин Мета уроку: - навчальна: закріпити практично теоретичні знання з обробки зрізів пройми окантувальною смужкою у виробах з тонких і прозорих тканин за інноваційними технологіями; а) організації робочого місця технологічної послідовності з обробки зрізів пройми окантувальною смужкою у виробах з тонких і прозорих тканин за інноваційними технологіями; б) виконання операції з зрізів пройми окантувальною смужкою у виробах з тонких і прозорих тканин за інноваційними технологіями; в) дотримання вимог бюджету часу, технічних вимог безпеки праці, раціонального використання матеріалу. - розвиваюча: а) розвивати пізнавальні та професійні інтереси, навички; б) самостійне критичне мислення; в) творчі здібності учнів, естетичний смак до поставлених завдань. - виховна: а) виховувати відповідальність за якість виконаних робіт; б) бережливе, економне використання матеріалів; в) формувати і виховувати свідому трудову дисципліну. - мета розвитку компетентностей: формування професійних компетентностей майбутніх фахівців шляхом використання різних форм організації навчання, допомогти учневі адаптуватися в соціальному світі. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Вид уроку: урок-презентація. Компетенції учнів на уроці: професійна, соціальна, інформаційна, морально-етична, компетентність продуктивної творчої діяльності. Методи проведення: фронтальне опитування (мікрофон) (передай слово), демонстрація відео презентацій, показ правильних прийомів роботи. Матеріально-технічне забезпечення: 1. Обладнання: універсальна швейна машинка - MAQI LS9800H, праса з відпарювачем; 2. Ноутбук, мультимедійний проектор, екран; 3. Манекен із сукньою; 4. Інструменти та прилади особистого користування: голки, нитки, наперстки, сантиметрова стрічка, лінійки, шпильки кравецькі, крейда, ножиці, лекала, спецколодка, праска. Дидактичне забезпечення 1. Мультимедійні презентації з тем «Розкрій деталей ліфу жіночої сукні за моделлю», «Вшивання талієвих виточок пілочки у рельєфні шви деталі корсету за інноваційними технологіями», «ВТО виточок, припуски яких вшиті у рельєфні шви», «Обробка плечових зрізів сукні з тонкої та прозорої тканини», « Підготовка окантувальної смужки», «Обробка зрізів пройми окантувальною смужкою у виробах з тонких і прозорих тканин»; 2. Зразки поетапної обробки виточок; 3. Роздатковий матеріал (папки з ІТК); 4. Зразки виробів на манекенах; 5. Стандарти; 6. Картки технологічної послідовності; 7. Кольорові ілюстрації; 8. Інструкції з ОП. Програмне забезпечення: Microsoft Office Word 2007; Microsoft Office Power Point 2007. Міжпредметні зв’язки: технологія виготовлення одягу, конструювання, матеріалознавство, обладнання, охорона праці, основи галузевої економіки. Методична мета: використання інноваційних методик викладання. Очікувані результати: після вивчення цієї теми учні зможуть технологічно вірно обробити зрізи пройми окантувальною смужкою у виробах з тонких і прозорих тканин за інноваційними технологіями;
Перегляд файлу

 УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ і  НАУКИ

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

КОВЕЛЬСЬКИЙ ЦПТО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Методична розробка

уроку презентації

з виробничого навчання

на тему:

 

 

 

«Обробка зрізів пройми окантувальною смужкою у виробах з тонких і прозорих тканин»

 

 

 

 

 

 

 

Розробила: майстер в/н

Маринчук Л.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

2020р.

 

 

 

 

Тема програми. Виготовлення сукні.

Тема уроку Обробка зрізів пройми окантувальною смужкою у виробах з тонких і прозорих тканин

Мета уроку:

- навчальна: закріпити практично теоретичні знання з обробки зрізів пройми окантувальною смужкою у виробах з тонких і прозорих тканин за інноваційними технологіями;

      а) організації робочого місця технологічної послідовності з обробки зрізів пройми окантувальною смужкою у виробах з тонких і прозорих тканин за інноваційними технологіями;      

 б) виконання операції з зрізів пройми окантувальною смужкою у виробах з тонких і прозорих тканин за інноваційними технологіями;

       в) дотримання вимог  бюджету часу, технічних вимог безпеки   праці, раціонального використання матеріалу.

- розвиваюча:  

       а) розвивати пізнавальні та професійні інтереси, навички;

       б) самостійне критичне мислення;

       в) творчі здібності учнів, естетичний смак до поставлених завдань.

 - виховна:  

       а) виховувати відповідальність за якість виконаних робіт;

       б) бережливе, економне використання матеріалів;

       в) формувати і виховувати свідому трудову дисципліну.

- мета розвитку компетентностей: формування професійних компетентностей майбутніх фахівців шляхом використання різних форм організації навчання, допомогти учневі адаптуватися в соціальному світі.

 

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

 

Вид уроку: урок-презентація.

 

Компетенції учнів на уроці:  професійна, соціальна,  інформаційна,    морально-етична, компетентність продуктивної творчої діяльності.

Методи проведення: фронтальне опитування (мікрофон) (передай слово), демонстрація відео презентацій, показ правильних прийомів роботи.

 

Матеріально-технічне забезпечення:

  1. Обладнання: універсальна швейна машинка - MAQI LS9800H, праса з відпарювачем;
  2. Ноутбук, мультимедійний проектор, екран;
  3. Манекен із сукньою;
  4. Інструменти та прилади особистого користування: голки, нитки, наперстки, сантиметрова стрічка, лінійки, шпильки кравецькі, крейда,  ножиці, лекала, спецколодка, праска.

 


Дидактичне забезпечення

  1. Мультимедійні презентації з тем «Розкрій деталей  ліфу жіночої сукні за моделлю», «Вшивання талієвих виточок пілочки у рельєфні шви деталі корсету за  інноваційними технологіями», «ВТО  виточок,  припуски яких вшиті у рельєфні  шви», «Обробка плечових зрізів сукні з тонкої та прозорої тканини», « Підготовка окантувальної смужки», «Обробка зрізів пройми окантувальною смужкою у виробах з тонких і прозорих тканин»;
  2. Зразки поетапної обробки виточок;
  3. Роздатковий матеріал (папки з ІТК);
  4. Зразки виробів на манекенах;
  5. Стандарти;
  6. Картки технологічної послідовності;
  7. Кольорові ілюстрації;
  8. Інструкції з ОП.

Програмне забезпечення:

Microsoft Office Word 2007;

Microsoft Office  Power Point 2007.

Міжпредметні зв’язки: технологія виготовлення одягу, конструювання, матеріалознавство, обладнання, охорона праці, основи галузевої економіки.

 

Методична мета: використання інноваційних методик викладання.

Очікувані результати: після вивчення цієї теми учні зможуть технологічно вірно обробити зрізи пройми окантувальною смужкою у виробах з тонких і прозорих тканин за інноваційними технологіями;

Хід  уроку

I. Організаційна частина

- перевірка явки учнів на урок ;

- їх готовність до уроку виробничого навчання

Перевірити:

- робочий стан обладнання;

- заземлення;

- кількість шпульних ковпачків та шпульок;

- кількість голок та їх робочий стан.

 

II. Вступний інструктаж

1. Мотивація навчальної діяльності

 

Всі ми добре знаємо, що сучасний розвиток промисловості та технічне переобладнання підприємств спрямоване на те, щоб задовольняти попит споживачів, та з метою виходу на зовнішній ринок. Тому вкрай необхідно подальше удосконалення навчального процесу,  щоб забезпечити країну високо професійними спеціалістами. Кравець – це провідна професія у виробництві одягу. Фахівці цієї спеціальності – люди творчі, відповідальні, естетично розвинені. Обираючи цю професію, треба бути охайною, мати добрий художній смак, чітку координацію рухів, добрий зір та окомір, що дасть змогу досягти високої професійної майстерності, навчитись шити одяг, сукні, блузи, спідниці, брюки, жакети та інше. Зміст професійно-технічного навчання майбутнього кравця передбачає поглиблене, та всебічне опанування науковими основами загальної технології та організації підприємства. В процесі виробничого навчання дуже важливе значення надається використанню сучасних провідних та авторських методів обробки вузлів та виготовлення виробів.  Швидкі темпи розвитку індустрії моди спонукають до постійного розвитку і вдосконалення професійних компетенцій. Сучасні інноваційні матеріали, обладнання, фурнітура, оздоблення, дозволяють суттєво покращувати якість швейних виробів, скорочувати час виготовлення, що є економічно вигідно.

Перш ніж приступити до вивчення нового матеріалу, повторимо уже вивчений.

2. Актуалізація знань, умінь і навичок.

Зараз ми з вами повторимо пройдений матеріал у вигляді завдань в чотири  етапи.

Завдання 1.

Відтворити алгоритм на тему технологічної послідовності розкрою деталей  ліфу жіночої сукні за моделлю. Майстер демонструє презентацію учні надають відповідь за інтерактивною грою (передай слово).

Під час проведення інтерактивної гри майстер задає запитання по спец предметах (міжпредметні зв’язки).

Запитання?

  1. Назвати основні деталі ліфа жіночої сукні даної моделі? (пілочка спинка);
  2. Чому по різних лініях деталі додаються різні припуски за величиною? (для уточнення виробу відносно фігури і обробка швів);
  3. З якої тканини пошита сукня на манекені?

 (сітка , атласний сатин);

  1. Назвіть який прокладний клейові матеріали використаний для корсету? (клейова прокладка бязевий дублерин);

Перевірка знань, демонстрація відео майстер класу.

Завдання 2.

Відтворити алгоритм на тему вшивання талієвих виточок пілочки у рельєфні шви деталі корсету за  інноваційними технологіями. Майстер демонструє презентацію учні надають відповідь за інтерактивною грою (передай слово).

Під час проведення інтерактивної гри майстер задає запитання по спец предметах (міжпредметні зв’язки).

Запитання?

  1. Як закріплюються нитки на початку і в кінці тимчасових строчок? (двома трьома стібками, вколюючи голку в одне і те саме місце);
  2. Які нитки використовують для тимчасового з’єднання двох деталей? (кручена пряжа);
  3. Дайте визначення «приметування»? (тимчасове ниткове з’єднання дрібних деталей з великими);
  4. Дайте визначення «зметування»?  (тимчасове ниткове з’єднання двох, або більше

 деталей);

Перевірка знань, демонстрація відео майстер класу.

Завдання 3.   Учнівська відео презентація на тему: «ВТО  виточок,  припуски яких вшиті у рельєфні  шви» (підготувала  учениця Булат Софія  групи №23 ). Демонстрація відео.

 

Завдання 4. Учнівська  відео презентація на тему: «Обробка плечових зрізів сукні з тонкої та прозорої ткани»  (підготувала учениця Рижко Олександра групи №23).

Демонстрація відео.

 


3.Формування нових трудових прийомів з раціонального виконання навчально-виробничих робіт

Слово майстра: «Одже ми з вами повторили раніше вивчений матеріал, запитання з спец предметів та плавно перешли до вивчення нової теми «Обробка зрізів пройми окантувальною смужкою у виробах з тонких і прозорих тканин». Сьогодні ви повинні практично навчитись правильним прийомам обробки, закріпити практично теоретичні знання. Розвинули професійне мислення, пізнавальні навички та  сформувати професійні компетентності

     Дана обробка зрізів пройми окантувальною смужкою, у виробах з тонких і прозорих тканин, забезпечує щільне прилягання ділянки пройми косої нитки пілочки і спинки. Використання спецколодки надає можливість провести якісну ВТ обробку на ділянці пройми ліфу фігури замовника.

Перед обробкою пройми окантувальною смужкою потрібно обробити модельні лінії на пілочці та спинці. Зшити плечові зрізи.

Майстер демонструє презентацію по темі з елементами демонстрації  відео майстер класів, трудових прийомів по темі уроку.

 

Демонстраця неподільної операції підготовка  окантувальної смужки.

Відео майстер клас. 

 

Показ майстром правильних прийомів роботи неподільних операцій, приметування окантувальної смужки.

 

Показ майстром правильних прийомів роботи неподільних операцій, пришивання окантувальної смужки.

 

Показ майстром правильних прийомів роботи неподільних операцій, ВТ обробка пройми.

 

 

Демонстраця відео майстер класу по темі обробка зрізів пройми окантувальною смужкою у виробах з тонких і прозорих тканин.

 

Відео майстер класи  на тему: «Обробка зрізів пройми окантувальною смужкою у виробах з тонких і прозорих тканин» можна віднайти у соціальних мережах

Сайт «Сучасний майстер»

Канал Ютуб «Шитьё Люневильская вышивка Luneville вышивка!» силка https://www.youtube.com/channel/UC3He0OKgRqVLEqbZ7zlpH0Q?view_as=subscriber

Канал Ютуб «Людмила Маринчук» силка

https://www.youtube.com/channel/UCvqr10UV5KdgRNIQKhTtbgg?view_as=subscriber

 

4.Закріплення нового навчального матеріалу.

Завдання: відтворити алгоритм технологічної послідовності обробки зрізів пройми окантувальною смужкою у виробах з тонких і прозорих тканин

 Майстер демонструє презентацію учні надають відповідь за інтерактивною грою (мікрофон,передай слово).

 

 

 Повторення правил з техніки безпеки праці в майстерні

Завдання: вибрати  правильну відповідь з двох фотографій та назвати правило безпеки праці.

 

 

  1. Видача завдань.  Сьогодні ви повинні навчитись правильним прийомам виконання технологічної послідовності обробки зрізів пройми окантувальною смужкою у виробах з тонких і прозорих тканин.

 

 

  1. III.   Поточний інструктаж і самостійна робота учнів

- обхід з метою перевірки організації робочого місця;

- обхід з метою перевірки правильності виконання  трудових прийомів;

- обхід з метою перевірки дотримань правил з охорони праці.

- раціональне використання робочого часу;

- якість виконання денного  завдання учнями та вміння проводити самоконтроль.

2. Індивідуальна робота з учнями (допомога невстигаючим учням, додаткові завдання тим, хто успішно виконав всі обов’язкові завдання).

3. Додатковий фронтальний інструктаж для групи (у разі потреби).

 

IV. Заключний інструктаж.

- прийняти роботу учнів;

- відмітити кращі роботи;

- вказати на типові помилки;

- підвести загальний підсумок

 

Сьогодні ми з вами повторили та закріпили  пройдений матеріал, сформували правильні прийоми виконання технологічної послідовності обробка зрізів пройми окантувальною смужкою у виробах з тонких і прозорих тканин. Розвинули професійне мислення та пізнавальні навички.

- виставити оцінки;

- задати домашнє завдання.

- прибирання робочих   місць  та майстерні.

- повідомлення теми наступного уроку.

 

V. Домашнє завдання.

Повторити технологічну послідовність обробки зрізів пройми окантувальною смужкою у виробах з тонких і прозорих тканин.

 

Використана література:

Батраченко Н.В.  Головінов В.П., Каменєва Н.М.. Технологія виготовлення жіночого одягу: підручник для учнів проф.-техн. закладів. – К.: Вікторія, 2000.

Борецька Є.Я., Мамона П.М. “Технологія виготовлення легкого жіночого та дитячого одягу”, 1991, К.:, “Вища школа”, 1991 367 с

  • Винокурова Л.Е.,Васильчук М.В.,Гаман М.В. Основи охорони праці. – К.: Вікторія, 2001

  Кучер В.О.,Степура А.О. Обладнання швейного виробництва: навчальний посібник для проф.-техн. навч. закладів. – К.: Вікторія, 2001. – 416 с.

  Радкевич В.О. Матеріалознавство швейного виробництва. – К.: Вища школа, 1998

Російсько-український словник технічних термінів (легка промисловість)/ Уклад.: А.П.Грицева, Г.М.Драпак, О.М.Коханко та ін. – К.: Вища шк., 1974. – 184 с.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інструкційно – технологічна карта на тему:

Розкрій деталей  ліфа жіночої сукні за моделлю

п/п

Назва неподільної операції

Технічні умови та прийоми виконання операції

Графічне зображення операції

1

Викроїти основні деталі ліфу сукні

По лекалах викроїти основні деталі пілочку та спинку, з сітки або прозорої тканини

F:\Обласний урок\Відио на УРОК\фото з відио\фото  з відио Деталі Крою (30.01.2019 12-42-02)\Нова папка\0.jpg

2

 

Назва зрізів з припусками на обробку

Талієва виточка, ширина припуска 1,0 см

F:\Обласний урок\Відио на УРОК\фото з відио\фото  з відио Деталі Крою (30.01.2019 12-42-02)\Нова папка\00.jpg

Бічний зріз,  ширина припуска 1,5 см

11111

Зріз пройми, ширина припуска 0,5 см

F:\Обласний урок\Відио на УРОК\фото з відио\фото  з відио Деталі Крою (30.01.2019 12-42-02)\Нова папка\2.jpg

Плечовий зріз, ширина припуска 1,0 см

C:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\3.jpg

3

 

Викроїти деталі корсету

По лекалах викроїти деталі корсету  пілочки з атласної  тканини

C:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\4.jpg

По лекалах викроїти деталі корсету  спинки з атласної  тканини

C:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\5.jpg

4

Викроїти деталі обшивання корсету  пілочки та спинки

По лекалах викроїти деталі обшивання корсету пілочки та спинки з атласної  тканини

C:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\6.jpg

 

По лекалах викроїти клейову прокладку для деталей корсету  пілочки та спинки

C:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\фото  з відио Деталі Крою 397.jpg

5

 

Продублювати деталі   корсету  пілочки та спинки

Прокладка не повинна входити у припуски на шви

 

C:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\7.jpg

    Розробив майстер в/н Маринчук Л.В

 

Інструкційно - технологічна карта

Вшивання талієвих виточок пілочки у рельєфні шви деталі корсету за  інноваційними технологіями

№п/п

Назва неподільної операції

Технічні умови та виконання операції

Графічне зображення

1

 

 

 

 

 

Сколоти кінець виточки

 

C:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\1.jpg

Сколоти кінець виточки пілочки та центр грудей на рельєфі середньої деталі, корсету кравецькою шпилькою

C:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\2.jpg

C:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\3.jpgC:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\4.jpg

2

Приметати припуски виточки до лінії рельєфу середньої частини корсету

Приметати припуски виточки до лінії рельєфу середньої частини корсету на ширину 1,0 см стібками тимчасового призначення. Перевірити якість приметування припусків

Звернути увагу! Кінець виточки приметати нанівець

3

Зметати рельєфні шви

Прикласти бокову деталь пілочки корсету лицьовим боком, до припусків виточки і рельєфу. Зметати стібками тимчасового призначення на ширину припуску 1,0 см

C:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\7.jpg

F:\Обласний урок\Відио на УРОК\фото з відио\Вшивання виточок Фото (30.01.2019 12-48-26)\Нова папка\Вшивання виточок Фото 236.jpg

4

Перевірити якість зметування

Перевірити якість зметування припусків рельєфних швів корсету та припусків виточки.  Звернути увагу на кінець виточки

 

C:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\Вшивання виточок Фото 342.jpg

5

Зшити припуски рельєфних швів корсету та виточки 

Зшити припуски рельєфних швів корсету та виточки  на ширину шва 1,0 см. Видалити строчку тимчасового стібка

Вшивання виточок Фото 383C:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\Вшивання виточок Фото 416.jpg

 

6

Перевірити якість зшивання припусків швів

Звернути увагу на відстань машинних строчок від верху корсету до виточок!

Вшивання виточок Фото 441

Розробив майстер в/н Маринчук Л.В

 

Інструкційно-технологічна карта

ВТО  виточок,  припуски яких вшиті у рельєфні  шви

з/п

Назва неподільної операції

Технічні умови та прийоми виконання операції

Графічне зображення операції

1

 

Пропрасувати рельєфні шви

Пропрасувати припуски виточок та рельєфних швів з двох сторін, на прасувальній дошці

C:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\1.jpg

2

Розпрасувати припуски виточок та рельєфних швів

Розпрасувати припуски швів  виточок, рельєфу до початку виточки на спецколодці

C:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\3.jpg

3

Припрасувати шов пришивання припусків

Припрасувати шов пришивання виточки у рельєфний шов з лицьового боку, на спецколодці

C:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\5.jpg

4

Розпрасувати припуски рельєфного шва у верхній ділянці корсету

 Розпрасувати припуски рельєфного шва, у верхній частині корсету ділянки грудей  на спецколодці

C:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\6.jpg

5

Спрасувати припуски

зшивання рельєфів на верхній ділянці корсету

На ділянці грудей спрасувати  припуски деталей (на обробку корсету). Шов зшивання рельєфів припрасувати

C:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\8.jpg

6

Спрасувати бокові сторони на верхній ділянці корсету 

Спрасувати бокові сторони деталей корсета  ділянки грудей  на спецколодці

C:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\7.jpg

7

Зафіксувати об’єм  на ділянці грудей

Притримати руками з метою повного висихання та фіксації об’єму. ВТ обробку виконати у два етапи.

Увага! Використання спецколодки допомагає надати об’ємну форму, деталям на ділянці грудей, під час виконання ВТ робіт

C:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\11.jpg

8

Спрасувати припуски  верхньої ділянки  грудей

Перевернути деталь лицьовою стороною до верху. Спрасувати припуски  верхньої ділянки  грудей на спецколодці

C:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\13.jpg

9

Спрасувати бокові сторони

Спрасувати бокові сторони деталей корсета  ділянки грудей  на спецколодці.

Притримати руками з метою повного висихання та фіксації об’єму. ВТ обробку виконати у два етапи

C:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\14.jpg

10

Зафіксувати об’єм  на ділянці грудей

Притримати руками з метою повного висихання та фіксації об’єму. ВТ обробку виконати у два етапи.

Використання спецколодки допомагає надати об’ємну форму деталям на ділянці грудей під час виконання ВТ робіт

C:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\15.jpg

11

Припрасувати шов зшивання та спрасувати кінець виточки

З лицьового боку припрасувати шов зшивання та спрасувати кінець виточки

C:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\16.jpg

Зверніть увагу! Якої форми набув ліф пілочки на ділянці грудей

C:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\17.jpg

Розробив майстер в/н Маринчук Л.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інструкційно-технологічна карта

Обробка плечових зрізів сукні з тонкої та прозорої тканини

п/п

Назва неподільної операції

Технічні умови та прийоми виконання операції

Графічне зображення операції

1

 

Зметати припуски плечових зрізів пілочки та спинки

Припуски плечових зрізів пілочки та спинки скласти виворотнім боком до середини, вирівняти зріз, зметати на ширину шва 1,0 см. Перевірити якість зметування

2

Зшити припуски плечових швів

Зшити припуски плечових швів машинною строчкою, ширина шва 0,5 см. Видалити нитку тимчасового з’єднання

C:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\Урок Обробка Плечоих швів .veg 231.jpg

3

Вирівняти зрізи плечових швів

Вирівняти зрізи плечових швів, кравецькими ножицями

C:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\Урок Обробка Плечоих швів .veg 382.jpg

4

Виметати припуски плечових швів

Припуски шва вивернути на лицевий бік, шов зшивання виправити на ребро, виметати стібками тимчасового призначення 0,5 см

5

Зшити плечові  шви

Зшити другою машинною строчкою на відстані 0,5-0,6 см

6

Припрасувати припуски плечових швів

Припуски зшивання плечових зрізів припрасувати з двох сторін, швейною праскою з легким зволоженням

7

Запрасувати припуски плечових швів

Припуск направити в сторону пілочки, і запрасувати швейною праскою з легким зволоженням

C:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\2.jpg

8

Припрасувати припуски плечових швів

Припуски обшивання плечових зрізів припрасувати з лицьового боку, швейною праскою з легким зволоженням

C:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\4.jpgC:\Users\Маринчук\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\5.jpg

Розробив майстер в/н Маринчук Л.В.

 

 

 

 

 

docx
Додано
26 жовтня 2020
Переглядів
977
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку