Методична розробка уроку з алгебри для 11 класу на тему "Показникові нерівності"

Про матеріал

Методична розробка уроку з алгебри для 11 класу на тему "Показникові нерівності".

Розроблено відповідно до програми «Навчальна програма з математики для учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Рівень стандарту». Наказ МОН України від 23.10.2017 № 1407 «Про затвердження навчальних програм для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів».

Складено до підручника «Математика: алгебра і початки аналізу та геометрія, рівень стандарту: підручник для 11 класу закладів загальної середньої освіти / А.Г. Мерзляк, Д.А. Номіровський, В.Б. Полонський, М.С. Якір. – Харків: Гімназія, 2019. – 208 сторінок: ілюстрована.».

Перегляд файлу

Алгебра та початки аналізу, 11 клас                                                                                                 1

 

Урок №

Тема уроку: Показникові нерівності.

Мета уроку:

  •       сформувати поняття показникових нерівностей та розглянути основні способи їх розв’язування;
  •       розвивати вміння розв’язувати найпростіші показникові нерівності;
  •       виховувати культуру мовлення та письма, наполегливість, працелюбність та самостійність як засоби інтелектуального розвитку особистості.

Очікувані результати: знати поняття показникової нерівності та алгоритм розв’язування найпростіших показникових нерівностей; вміти розв’язувати найпростіші показникові нерівності.

Обладнання та наочність: підручник, комп’ютерна презентація до теми,  роздатковий матеріал, комп’ютер, проектор.

Тип уроку:урок засвоєння нових знань.

Форми роботи. Тести (комп’ютерні технології), технологія «Знайди помилки» (комп’ютерні технології),  робота в парах, самостійна робота.

Девіз уроку: Математику не можна вивчати, спостерігаючи як це роблять інші

А. Нівен.

Хід уроку

■ I. Організаційний етап

▪ Привітання

▪ Перевірка присутності учнів: кількість за списком ______, кількість присутніх на уроці ________, відсутніх _______

▪ Перевірка готовності учнів та кабінету до уроку

 

■ II. Перевірка домашнього завдання

▪ Перевірити шляхом коментування з місця виконання завдань домашнього завдання. За необхідності провести розв’язання завдань, що викликали утруднення. Відповісти на запитання, що виникли в учнів.

▪ Самостійна робота:

Завдання до 5 балів

Розв'яжіть рівняння:

  1.    

Завдання до 8 балів

Розв'яжіть рівняння:

  1.      

 

Учні виконують завдання і набирають перші бали за урок. Далі, активно працюючи, вони їх підвищують.

▪ Ознайомлення з правильним розв’язанням завдань, відображаючи їх за допомогою проектора на екран.

 

;

;

;

;

;

.

Відповідь: 2.

;

;   

;

;

;  

;

;

.

Відповідь: 0.

 

■ III. Актуалізація опорних знань

Перевірку теоретичного матеріалу здійснюємо за допомогою усного розв’язування тестових завдань. (Комп’ютерні технології)

1. Зображення, що містить текст, Шрифт, знімок екрана, дизайн

Автоматично згенерований опис

2. Зображення, що містить текст, Шрифт, знімок екрана, почерк

Автоматично згенерований опис

3.

Зображення, що містить текст, Шрифт, почерк, знімок екрана

Автоматично згенерований опис

4.

 Зображення, що містить текст, Шрифт, почерк, знімок екрана

Автоматично згенерований опис

5.

 Зображення, що містить текст, Шрифт, почерк, класна дошка

Автоматично згенерований опис

6.

Зображення, що містить текст, почерк, класна дошка, Шрифт

Автоматично згенерований опис

 

7.

 Зображення, що містить текст, Шрифт, почерк, класна дошка

Автоматично згенерований опис

 

 

 

■ IV. Формулювання теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності

▪ Оголошення теми уроку

▪ Формулювання разом із учнями мети й завдань уроку

▪ Мотивація навчальної діяльності

 

■ V. Засвоєння нових знань

План викладання нового матеріалу

1. Поняття про показникову нерівність. Приклади.

2. Алгоритм розв’язування показникових нерівностей.

 

▪ Робота з підручником

§ 1 пункт 3 с. 17-18. (Теоретичний матеріал та приклади розв’язування показникових нерівностей)

 

▪ Бесіда зі складанням конспекту

1. Яку нерівність називають показниковою?

Орієнтовний конспект учня

Схема розв’язування найпростіших показникових нерівностей

1) Якщо , то     (знак нерівності зберігається)

2) Якщо , то     (знак нерівності змінюється на протилежний).

 

■ VI. Закріплення нового матеріалу

▪ Робота учнів біля дошки

Підручник _____________________________________________________________ 

Робота з підручником:

  1.                       Колективне усне розв’язання прикладів № 3.1.

Чи рівносильні нерівності:

а)     і  ;

б)     і  ;

в)   ,  де  ,  і  ;

г)   , де   ,  і  .

 

  1.                       Робота в парах та колективне розв’язування з учнями, що потребують допомоги:

 

І групка № 3.6 (1)

Скільки цілих розв’язків має нерівність  ?

;

;

;

;

.

Цілими числами з цього проміжку є Тому у відповідь потрібно записати 5.

 

ІІ групка № 3.4 (5)

Розв’яжіть нерівність .

;

;

;

За т. Вієта .

;

Методом інтервалів встановлюємо, що .

Відповідь: .

 

 

Колективно № 18.2 (1, 2).

Розв’яжіть нерівності:

а)  ;        б)  .

 

  1.                       Колективно № 3.10 (1)

Розв’яжіть нерівності:

;

;

;

.

Відповідь: .

 

■ VII. Підбиття підсумків уроку

▪ Оцінювання.

▪ Рефлексія

Що ви нового дізналися та вивчили сьогодні на уроці?

 

■ VIII. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання

▪ Завдання для всього класу

Підручник _____________________________________________________________

Опрацювати § 1 пункт 3 с. 17-18.

Виконати вправи № 3.3 (1-3), 3.5 (3). [3.14 (1)]

 

№ 3.3. Розв’яжіть нерівність:

  1.     ;
  2.     ;
  3.     .

 

№ 3.5. Розв’яжіть нерівність:

  1.     .

 

№ 3.14. Розв’яжіть нерівність:

  1.     .

 

 

Література:

 

Математика: алгебра і початки аналізу та геометрія, рівень стандарту: підручник для 11 класу закладів загальної середньої освіти / А.Г. Мерзляк, Д.А. Номіровський, В.Б. Полонський, М.С. Якір. – Харків: Гімназія, 2019. – 208 сторінок: ілюстрована.

 

 

doc
Додано
16 жовтня
Переглядів
148
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку