Мета уроку: навчати писати рядкову букву ж із дотриманням пропорції літери, безвідривно поєднувати букву в прямих та зворотних складах; розвивати вміння аналізувати звуко-буквений склад слів; виховувати інтерес до природи, бережливе ставлення до неї.
Методична розробка уроку з навчання грамоти у 1 класі на тему:
«Письмо рядкової букви ж»
Тема Письмо рядкової букви ж.
Мета: навчати писати рядкову букву ж із дотриманням пропорції літери,безвідривно поєднувати букву в прямих та зворотних складах; розвивати вміння аналізувати звуко-буквений склад слів; виховувати інтерес до природи,бережливе ставлення до неї.
Обладнання: предметні малюнки із зображенням жука, жаби, вужа.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Дзвоник всім нам дав наказ:
До роботи швидше клас.
Попрацюєм всі старанно,
Щоб пройшов урок немарно.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Бесіда за матеріалами уроку читання.
--- Яку букву ми вивчали на уроці читання?
--- Які звуки вона позначає?
--- Назвіть слова зі звуком ж на початку, в середині, в кінці.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Сьогодні до нас завітав дуже незвичний гість. А хто він дізнаєтеся,відгадавши загадку:
В нього крила, в нього вуса.
Трохи я його боюся,
Як летить – так чути звук.
Бронзовий, великий . . .(жук)
-- Скільки складів у слові жук ?
-- Назвіть і схарактеризуйте кожний звук слова.
--Заповніть схему слова.
--А чи можемо ми написати це слово у прописах?
ІV. Повідсмлення теми і завдань уроку
Сьогодні ми будемо навчатися писати рядкову букву ж, з’єднувати її з іншими буквами у складах і словах.
V. Вивчення нового матеріалу
1) Графічний аналіз рядкової букви ж.
-- роздивіться букву ж,з яких елементів вона складається?
-- зіставте рукописну і друковану літери. Чим вони відрізняються?
-- на що схожа буква ж?
2) Пояснення написання рядкової букви ж із показом на дошці.
3) Пальчикова гімнастика.
Жук
Жовте жито жук жував
І з Женею жартував.
Жартом, жартом— і у Жені
Жовтий жук живе у жмені.
4) Письмо рядкової букви ж.
-- написання літери у повітрі;
-- письмо букви під рахунок;
-- обведення крупного зразка зі стрілочками;
-- письмо букви ж у прописах за пунктиром і самостійно.
5) Письмо слів із буквою ж.
-- прочитайте слова,написані на сторінці мовчки, хором.
-- що таке жито, урожай?
-- де про все це можна дізнатися,прочитати? ( У книжці).
6) Фізкультхвилинка
7) Розвиток мовлення учнів. Звуко- буквений аналіз слів.
-- відгадайте загадки:
На дубочку я родився .
На дубочку й оселився.
Восени я упаду
Та дубочком проросту.
Вона живе в болоті,
Зелена,як трава.
І цілий день нам чути
З болота « ква-ква-ква».
8) Письмо речення
-- прочитайте речення. У яку гру гралися діти?
--Як гратися в жмурки?
-- Запишіть речення на вільний рядок за зразком.
9) Закріплення вмінь писати букву ж.
--малюнковий диктант
Учитель показує предметні малюнки, діти записують слова
Жук, жаба, вуж.
VІ. Підсумок уроку
--Яку букву навчилися писати?
--Які звуки вона позначає?
--Що вам сподобалось на уроці?
--Про яких тварин ми говорили на уроці?
--Що нового ви про них дізналися?