Мій рідний край в незалежній Україні

Про матеріал
Виховний захід для учнів молодшого шкільного віку на тему «Мій рідний край у незалежній Україні».
Перегляд файлу

Виховний захід для учнів молодшого шкільного віку

на тему «Мій рідний край у незалежній Україні»

 

Мета: поглибити знання учнів про Україну, формувати почуття належності до своєї країни, до історії та її традицій; розвивати усне мовлення та логічне мислення школярів; виховувати почуття відповідальності за збереження і продовження традицій та звичаїв рідного краю.

Напрямок виховної системи «Школа життєтворчості»: Ціннісне ставлення особистості до суспільства та держави.

Наявність обладнання, наочності:

Карта України; символи України; вірші про Україну та рідний край, прислів҆я, надруковані на аркушах паперу.

 

Хід заходу:

Організаційний етап.

Педагог.  Доброго дня діти! Сьогодні у нас буде дуже цікавий захід, присвячений нашій рідній Україні та тому краю, де всі ми народилися та проживаємо.  Отже, починаємо.

Вірш-загадка «Який це край?»

Ми родились у долині,  у білесенькій хатині,

Коло вишень і калини.

За хатиною садок  і зелений моріжок,

Там багато є квіток.

Під горбом ставочок сяє,  різна рибонька гуляє,

Качка з дітьми пропливає.

Як же зветься рідний край,   де за ставом степ і гай

Пишно квітнуть, наче рай?  (Україна)

  •                   Як інакше можна назвати землю, на якій ми живемо? (Добір синонімів).

    Тема нашого заходу – «Мій рідний край у незалежній Україні»

  •                   Що таке незалежність?
  •                   На сьогоднішньому уроці ми пригадаємо те, що знаємо про Україну, поповнимо свої знання. А навіщо це треба знати?

Основна частина.

Педагог - Уважно прослухайте вірш Ліни Костенко, поміркуйте, які почуття охоплювали поетесу, коли вона писала цю поезію.

     Буває, часом сліпну від краси.

     Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,

     Оці степи, це небо, ці ліси,

     Усе так гарно, чисто, незрадливо,

     Усе як є – дорога, явори,

     Усе моє, все зветься Україна.

                                                           Л.Костенко

-          Як поетеса ставиться до своєї рідної землі?

-          Якими словами вона виражає почуття любові до рідного краю?

-          Цей вірш ніби малює у нашій уяві дивовижні картини природи батьківського краю, що ви уявили, слухаючи його?

 Робота з віршами ( по групах).

Педагог. У кожної групи свій вірш. Завдання: прочитати, обговорити зміст, підготувати до виразного читання. (Педагог підказує, як краще розподілити слова, щоб кожна дитина взяла участь в роботі).

    З тобою                 

Послухай, як струмок дзвенить,

Як гомонить ліщина.

З тобою всюди, кожну мить

Говорить Україна.

 

Послухай, як трава росте,

Напоєна дощами,

І як веде розмову степ

З тобою колосками.

 

Послухай, як вода шумить –

Дніпро до моря лине,-

З тобою всюди кожну мить

Говорить Україна.

 

Батьківщина               М. Петров

Є багато країн на землі,

В них озера, річки і долини…

Є країни великі й малі,

Та найкраща завжди – Батьківщина.

 

Є багато квіток запашних,

Кожна квітка красу свою має.

Та гарніші завжди поміж них

Ті, що квітнуть у рідному краю.

Є багато пташок голосних,

Любі-милі нам співи пташині,

Та завжди наймилішими з них

Будуть ті, що у рідній країні.

 

І тому найдорожчою нам

Є і буде у кожну хвилину

Серед інших країн лиш одна,-

Дорога нам усім Україна!

 

Батьківщина                  А.Камінчук

Он повзе мурашка,

Он хлюпоче річка.

Не зривай ромашку,

Не топчи травичку.

 

В зелені діброва,

В китицях ліщина.

Глянь, яка чудова

Наша Україна.

Журавлі над лугом

Линуть рівним клином.

Будь природі другом.

Батьківщині – сином.

 

Моя Україна

Сонце у небі і зоряна ніч солов ’ їна –

Моя Україна.

Мамина пісня і мамина тиха сльозина –

Моя Україна.

Батькове слово і врода небесна калини –

Моя Україна.

Слово молитви і лагідний усміх дитини –

Моя Україна!

 

Любіть Україну

Любіть Україну, як сонце любіть,

Як вітер, як трави, як води…

В години щасливі і в радості мить,

Любіть у годину негоди.

Любіть Україну у сні й наяву,

Вишневу свою Україну,

Красу її вічну живу і нову,

І мову її солов ’ їну.

 

Побудова асоціативного куща.

Педагог. -  Діти, а що для вас означає слово Батьківщина? Спробуйте дібрати слова, які для вас характеризують Батьківщину.

(Примітка: в центрі дошки – слово «Батьківщина»,  від якого відходять промені. На них діти записують підібрані слова.)

(Записаними словами та словосполученнями можуть бути Україна, назва населеного пункту, де проживає учень, рідна сторона, батьківська хата, школа тощо).

Педагог .  А зараз, спробуйте хором доповнити вірш, добираючи останнє слово:

Фарби дасть мені матуся,
Малювати я … (навчуся).
Намалюю рідний край –
Дім в селі, ставок і… ( гай),
Синє небо, жовте … (сонце)
Заглядає у … (віконце),
Чорнобривці в квітниках,
Полуниці на грядках,
І хліба вже чималі,
В небі линуть… (журавлі).
Тут і гори, і долини,
Тут річки, моря, рівнини,
Тут тварини і птахи,
Ось струмок сховавсь у мхи.
Мати в аркуш подивилась,
Посмішка в очах з’явилась.
І сказала мати сину:
- Я молюсь за …(Україну)
І я вірю, Матір Божа
Україні …(допоможе)!

 - Що намалював хлопчик?
 - Кому він показав малюнок?
 - Чи сподобався мамі малюнок? З яких слів про це дізнаємось?
 - Чому мама молилась за Україну?

Робота з прислів‘ями:

Педагог . -         Знайдіть і з'єднайте обидві половинки прислів‘їв.

В чужім краю                                          як прапор, шануй.

Кожному мила                                        мов квітка в травневім гаю. 

Людина в ріднім краю,                          своя сторона.

Рідну землю,                                           звичаю не знаю.

У рідній стороні                                     і сонце ясніше світить.

(Примітка: прислів‘я, надруковані на аркушах паперу, знаходяться на дошці).

-         Про що говорять ці прислів҆я? Як ви їх розумієте?

-         Як ви ставитесь до своєї Батьківщини?

-         Які почуття викликає саме слово «Україна»?

-         Що може і повинен кожен із вас уже зараз зробити для своєї країни?

Педагог.

У кожній країні, у кожнім краю живуть добрі, працьовиті люди. Часто вони тяжко працюють, обробляючи землю, працюючи в шахтах, будуючи будинки… Але в кожнім краю знають і поважають символи української землі.

-          А які символи України відомі вам?

Герб, прапор і гімн – це дещо особливе для народу, і не тільки українського, бо кожна країна має свої символи. У нас, українців, синьо-жовтий прапор символізує безхмарне небо над колосистими, багатими полями; герб - тризуб є своєрідним оберегом, а якщо уважніше придивитись до нього, то прочитаємо слово «воля». Адже ця сама воля, свобода, незалежність була вистраждана народом і має для нас дуже важливе значення. Гімн – це національна пісня, його слова і значення вам добре відомі, тому давайте разом виконаємо його.

(Національний гімн України (фонограма) на музику М. Вербицького,

 слова П. Чубинського, учні виконують стоячи).

Заключний етап.

Педагог. Кожна людина у свій день народження отримує багато побажань. Що б ви хотіли побажати нашій країні?  (Висловлювання дітей).

  •                   Що потрібно робити людям, щоб їхня земля процвітала?
  •                   А що можете робити для своєї країни ви вже сьогодні?
  •                   Я бажаю вам успіхів у навчанні, у всіх ваших справах, бо від успіху кожного громадянина кращою стає вся держава.

 Давайте любити, цінувати, берегти свій рідний край, робити все можливе для його процвітання!

 

docx
Додав(-ла)
Антонь Марина
Додано
24 листопада 2021
Переглядів
292
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку