Множення десяткових дробів

Про матеріал
Матеріал буде корисним при вивченні теми "Множення десяткових дробів". Під час уроку учні розв'язують вправи та задачі на множення десяткових дробів.
Перегляд файлу

  М – 5                               Урок №

Тема уроку Множення десяткових дробів

 Цілі уроку: формування предметних компетентностей (математична компетентність):  удосконалити вміння учнів виконувати множення десяткових дробів;          

формування ключових компетентностей : спілкування державною мовою – уміння грамотно висловлюватися державною мовою, чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку;

інформаційно-цифрова компетентність – розвивати вміння узагальнювати й аналізувати, уміння діяти за алгоритмом;

соціальна і громадянська компетентності – уміння співпрацювати в команді, висловлювати власну думку, слухати і чути інших.

виховні цілі: виховувати  інтерес до математики, акуратність,   працьовитість, самостійність.

Очікувані результати: здобувачі освіти  повинні    знати правило виконання множення десяткових дробів і вміти виконувати вправи, що передбачають множення десяткових дробів.

Обладнання:підручник, роздавальний матеріал

Тип уроку:  урок   розвитку  компетентностей

                                           Хід уроку

 I. Організаційний етап. Створення позитивного мікроклімату на уроці.

           Пролунав дзвінок,

          Починається урок.

          Будем працювати старанно,

          Щоб почути у кінці,

         Що у нашім п’ятім класі

         Дітки – просто молодці!

                Усміхніться один одному, і до вас прийде радісний настрій. Будьте впевнені, задоволені собою. А людина лише тоді може бути задоволена, коли досягає успіху. Сподіваюся, в кінці уроку кожен із вас зможе сказати: „Мені це вдалося!” Удачі вам!           

II. Перевірка домашнього завдання 

              Розминка

  1.  Який дріб називається десятковим?
  2.  Чим відокремлюють цілу частину десяткового дробу від дробової?
  3.  Як додати (відняти)два десяткові дроби?
  4.  Як помножити десяткові дроби?

III. Формулювання мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності

▪ Оголошення теми уроку

Сьогодні на уроці ви маєте нагоду удосконалити вміння множити десяткові дроби.

Обчислювальні навички допоможуть вам у розв’язуванні низки цікавих задач.

IV. Актуалізація опорних знань

 Усний  рахунок

Завдання 1.  Завдання для Буратіно.

Поки ви відпочивали на перерві…

Буратіно стояв біля дошки і не зміг розв’язати приклади. Діти давайте допоможемо йому виконати завдання! Напевно він погано вчився у школі Мальвіни.

0,2*3=0,6       0,4*0,7=0,28    1,8*2=3,6      0,25*4=1   0,8*0,5=0,4     2,1*2 =4,2

V. Удосконалення знань, умінь і навичок

 Завдання 2. Допоможіть Мальвіні розставити коми у добутку.

  1. 439•72=31608  
  2. 43,9•7,2=31608  
  3. 43,9•0,72=31608 
  4. 4,39•7,2=31608    
  5. 439•7,2=31608  

     7) 4,356•18=78407 

     8) 2,3•0.14=322 

      Завдання 3. Завдання кота Базіліо для лисиці Аліси.

Лисиця Аліса: «Я виміряла усі сторони своєї трикутної ділянки. Довжина кожної сторони по 13,6 м. Мій сусід кіт Базіліо сказав, якщо я знайду периметр своєї ділянки, він зможе посадити кущі троянд. Але я не можу цього зробити, бо я не знаю такого дивного слова «периметр»».

Діти допоможемо знайти лисиці Алісі периметр своєї ділянки.

    Завдання 4. Кіт Базіліо шукає золоті монети Буратіно.

       Базіліо: «Я шукаю місце, де цей безголовий Буратіно закопав золоті монети. Що означають ці дивні  знаки?»

       Ви, діти, зрозуміли, що потрібно розв’язати рівняння:

1)  (x–1,4):2=37,8

 2)  (18,6 – z): 3,7

 3)  y:6,2=8,4

      Завдання 5. Допоможіть розв’язати задачу Буратіну.

  Робота за підручником  №964

     Завдання 6. Робота в парах.

          Завдання на встановлення відповідностей:

         3,28 * 0,23                  А) 0,02212

         19,2 * 3,5                    Б) 22,7304

         2,8 * 0,0079                В) 0,7544

         1,32 * 17,22                Г) 67,2

VII. Підбиття підсумків уроку 

 Ми сьогодні розв’язували задачі, обчислювали приклади, використовуючи правила множення десяткових дробів і за свою роботу ви повинні бути нагороджені оцінками (оцінювання роботи учнів).

 VIIІ. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання

 Повторити &                   виконати №                  Індивідуальне завдання    

 Рефлексія за методом «Прощання» .Учні в парах беруться за руки й дарують один одному усмішку: кожен повертається до свого сусіда і, сказавши йому те, що викликало в ньому захоплення і побажавши йому чогось гарного, усміхається;   Вчитель дякує  класу за роботу.

Ось і закінчився наш урок,

Час невпинно й швидко так летить.

Ви до знань зробили ще один крок,

Хай у всьому завжди вам щастить!

Дякую, що працювали гарно,

Часу ви не витрачали марно.

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 


 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


 

 

 


 

Задача.

Щоб запросити гостей, Мальвіна попросила Буратіно купити в магазині 2 хлібини за ціною 3,15 грн., 1,350 кг ковбаси по 37,60 грн., 2 пакета молока по 7,80грн., 0,450кг цукерок по 29,60грн. і 2 морозива по 3,35грн. Чи вистачить Буратіно купюри 100грн. для цієї покупки, якщо – ні, то скільки ще треба грошей, якщо – так, то скільки повинен віддати йому продавець решти.

 

 

 

 

 

Задача.

Щоб запросити гостей, Мальвіна попросила Буратіно купити в магазині 2 хлібини за ціною 3,15 грн., 1,350 кг ковбаси по 37,60 грн., 2 пакета молока по 7,80грн., 0,450кг цукерок по 29,60грн. і 2 морозива по 3,35грн. Чи вистачить Буратіно купюри 100грн. для цієї покупки, якщо – ні, то скільки ще треба грошей, якщо – так, то скільки повинен віддати йому продавець решти.

 

 

 

 

  Задача.

Щоб запросити гостей, Мальвіна попросила Буратіно купити в магазині 2 хлібини за ціною 3,15 грн., 1,350 кг ковбаси по 37,60 грн., 2 пакета молока по 7,80грн., 0,450кг цукерок по 29,60грн. і 2 морозива по 3,35грн. Чи вистачить Буратіно купюри 100грн. для цієї покупки, якщо – ні, то скільки ще треба грошей, якщо – так, то скільки повинен віддати йому продавець решти.

 

 

 

 

Задача.

Щоб запросити гостей, Мальвіна попросила Буратіно купити в магазині 2 хлібини за ціною 3,15 грн., 1,350 кг ковбаси по 37,60 грн., 2 пакета молока по 7,80грн., 0,450кг цукерок по 29,60грн. і 2 морозива по 3,35грн. Чи вистачить Буратіно купюри 100грн. для цієї покупки, якщо – ні, то скільки ще треба грошей, якщо – так, то скільки повинен віддати йому продавець решти.

 

 


 

 

 

   М-5

                        Урок №

Тема уроку   

 Цілі уроку: формування предметних компетентностей (математична компетентність -   

формування ключових компетентностей : спілкування державною мовою – уміння грамотно висловлюватися державною мовою, чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку;

інформаційно-цифрова компетентність – розвивати вміння узагальнювати й аналізувати, уміння діяти за алгоритмом;

соціальна і громадянська компетентності – уміння співпрацювати в команді, висловлювати власну думку, слухати і чути інших.

виховні цілі:  виховувати наполегливість, акуратність.

Очікувані результати: здобувачі освіти   повинні знати правило порівняння десяткових дробів, розв’язувати вправи, що передбачають знання правила порівняння десяткових дробів. 

Обладнання:підручник, роздавальний матеріал

Тип уроку: урок формування компетентностей

                                           Хід уроку

 I. Організаційний етап

Привітання, перевірка присутніх на уроці, готовності до уроку.

       Створення позитивного мікроклімату на уроці

II. Перевірка домашнього завдання

Виконання домашнього завдання переглядаю

              Математичний диктант

 

 

 

III. Формулювання мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності

▪ Оголошення теми уроку

▪ Формулювання разом із учнями мети й завдань уроку

▪ Мотивація навчальної діяльності

 

 IV. Актуалізація опорних знань

 

V. Засвоєння нових знань

План викладання нового матеріалу

 

 

 

 

VI. Первинне закріплення знань

 Виконання усних вправ

 Робота учнів біля дошки

Підручник   

VІІ. Удосконалення знань, умінь і навичок

▪ Робота в  парах за карткою

 

 

VIIІ. Підбиття підсумків уроку 

 ▪ Фронтальне опитування

 

Рефлексія  за технологією   «Виберіть смайлик, який відповідає вашому настрою»

 ІХ. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання

▪ Завдання для всього класу

 Вивчити &                   Виконати №

  Індивідуальне завдання  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   М-5

                        Урок №

Тема уроку     

 Цілі уроку: формування предметних компетентностей (математична компетентність -        

формування ключових компетентностей : спілкування державною мовою – уміння грамотно висловлюватися державною мовою, чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку;

інформаційно-цифрова компетентність – розвивати вміння узагальнювати й аналізувати, уміння діяти за алгоритмом;

соціальна і громадянська компетентності – уміння співпрацювати в команді, висловлювати власну думку, слухати і чути інших.

виховні цілі:  розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу; виховувати акуратність.    

Очікувані результати: здобувачі освіти повинні вміти  застосовувати правила округлення десяткових дробів під час виконання вправ, які передбачають округлення десяткових дробів до потрібного розряду.

Обладнання:підручник, роздавальний матеріал

Тип уроку: урок  формування  компетентностей

                                           Хід уроку

 I. Організаційний етап

Привітання, перевірка присутніх на уроці, готовності до уроку.

       Створення позитивного мікроклімату на уроці

II. Перевірка домашнього завдання

Виконання домашнього завдання переглядаю

 

III. Формулювання мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності

▪ Оголошення теми уроку

▪ Формулювання разом із учнями мети й завдань уроку

 

IV. Актуалізація опорних знань

 

 

 

 V. Засвоєння нових знань

 

 

 VI. Застосування первинних знань

Виконання усних вправ

Підручник 

▪ Робота учнів біля дошки

Підручник 

VII. Підбиття підсумків уроку 

▪ Бліц-опитування за технологією «Мікрофон»

 

Рефлексія  за технологією   «Виберіть смайлик, який відповідає вашому настрою»

 VIIІ. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання

▪ Завдання для всього класу

 Вивчити &                    

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   М-5

                        Урок №

Тема уроку     

 Цілі уроку: формування предметних компетентностей (математична компетентність -        

формування ключових компетентностей : спілкування державною мовою – уміння грамотно висловлюватися державною мовою, чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку;

інформаційно-цифрова компетентність – розвивати вміння узагальнювати й аналізувати, уміння діяти за алгоритмом;

соціальна і громадянська компетентності – уміння співпрацювати в команді, висловлювати власну думку, слухати і чути інших.

виховні цілі:  розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу; виховувати акуратність.    

Очікувані результати: здобувачі освіти повинні вміти  застосовувати правила округлення десяткових дробів під час виконання вправ, які передбачають округлення десяткових дробів до потрібного розряду.

Обладнання:підручник, роздавальний матеріал

Тип уроку: урок  формування  компетентностей

                                           Хід уроку

 I. Організаційний етап

Привітання, перевірка присутніх на уроці, готовності до уроку.

       Створення позитивного мікроклімату на уроці

II. Перевірка домашнього завдання

Виконання домашнього завдання переглядаю

 

III. Формулювання мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності

▪ Оголошення теми уроку

▪ Формулювання разом із учнями мети й завдань уроку

 

IV. Актуалізація опорних знань

 

 

 

 V. Засвоєння нових знань

 

 

 VI. Застосування первинних знань

Виконання усних вправ

Підручник 

▪ Робота учнів біля дошки

Підручник 

VII. Підбиття підсумків уроку 

▪ Бліц-опитування за технологією «Мікрофон»

 

Рефлексія  за технологією   «Виберіть смайлик, який відповідає вашому настрою»

 VIIІ. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання

▪ Завдання для всього класу

 Вивчити &                    

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Церковна Надія
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
1 березня 2019
Переглядів
686
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку