Тема: Досліджуємо склад чисел першого десятка.
Мета: Удосконалювати вміння учнів виконувати вправи та розв’язувати задачі на засвоєння і застосування таблиць додавання і віднімання чисел в межах 10; формувати обчислювальні навички і вміння; розвивати логічне мислення, обчислювальні вміння, самостійність, увагу, пам’ять; виховувати акуратність, старанність, працьовитість.
Обладнання: презентація у програмі Power Point, запис музичного супроводу для руханки.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Вчитель: Всі почули ви дзвінок
Він покликав на урок!
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Зараз сядуть всі дівчатка,
А за ними і хлоп’ятка.
Зараз ми усі разом покажемо з яким настроєм ми сьогодні прийшли на урок.
- Я хочу, щоб хороший настрій у вас не змінився до кінця уроку, а навпаки збільшився.
ІІ. Стимулювання навчально-пізнавальної діяльності учнів.
«Працюй творчо, відповідай швидко, точно і правильно».
ІІІ. Робота над темою уроку.
Усний рахунок
Яка пара швидше викладе ряд чисел від 1 до 10.
(Відповіді учні показують за допомогою математичного віяла)
Усні відповіді.
о Яке число стоїть між числами 4 і 6 ?
о Яке число передує числу 7?
о Яке наступне число після числа 4?
о Яке число дістанемо, коли до 9 додати 1?
4. Хвилинка каліграфії .
Кожна людина починає свій новий день із чистої водички. І ми почнемо наш урок із джерельця чистоти — з хвилинки каліграфії. Гарно і акуратно у зошитах напишемо рядок цифр
У назвах казок, які я читатиму, знайдіть числа і позначте їх у зошиті відповідними цифрами:
(1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10)
Відповіді дітей:
5. Математичний диктант.
143728614
6. Робота на дошці і в зошитах.
Упізнай числа за описами
7. Розділити множину фігур на підмножини, відповідно до рівності.
8. Скласти рівності на додавання за схемами.
9. Знайти значення виразів (самостійно), 4 учні пишуть склад числа на дошці.
10. Скласти та розв’язати задачі.
11. Робота на нетбуках тест.
12. Робота по Розумниках.
13. Робота з геометричним матеріалом.
Ділитися на три групи, перша група складає овал, друга – чотирикутник, третя – трикутник.
ІV. Підсумок уроку.