Множення і ділення раціональних чисел.

Про матеріал
Тема. Множення і ділення раціональних чисел. Мета: встановити рівень засвоєння програмних знань та вмінь, набутих учнями протягом вивчення теми «Множення та ділення раціо¬нальних чисел».
Перегляд файлу

 

 

Тема. Множення і ділення раціональних чисел.

Мета: встановити рівень засвоєння програмних знань та вмінь, на­бутих учнями протягом вивчення теми «Множення та ділення раціо­нальних чисел».

Тип уроку: перевірка і корекція знань, умінь та навичок.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Учитель знайомить учнів з умовами та вимогами до виконання зав­дань контрольної роботи.

 

II. Умови тематичної контрольної роботи

Варіант 1

  1. Виконайте дії:

а) -5,8 · (-6,5); б) 37,26 : (-9,2); в) 5·; г) -1:.

  1. Виконайте дії (36,67 + 2,9 · (-3,8)) : (-5,7) + 2,5.
  2. Обчисліть найзручнішим способом · (-0,76) - 2,74 · .
  3. Спростіть вираз: а) -5b · 2,4с; б) -4х + 11у + 35х - 38у; в) -7(а - 4) + 6(6 - а).
  4. Розв'яжіть рівняння (15у + 24)(3y - 0,9) = 0.
  5. Спростіть вираз та обчисліть його значення:

а) 0,5(l,6x - 6,4y) - 2,4(1,5x + y), якщо х = 3, у = -4,5;

б) , якщо m = -10, n = -0,1.

Додаткова вправа

  1. Розв'яжіть рівняння: 0,6(х + 7) - 0,5(х 3) = -6,8.

 

Варіант 2

  1. Виконайте дії:

а) 4,6 · (-2,5); б) -25,344 : (-3,6); в) -1·; г) 1 : .

  1. Виконайте дії (15,54 : (-4,2) - 2,5) · 1,4 + 1,08.
  2. Обчисліть найзручнішим способом -0,77 · - · 2,83.
  3. Спростіть вираз:

а) -8а - 2,5b; б) 23а + 1,8b 32a - 2,4b; в) -6(х - 3) + 2(х - 5).

  1. Розв'яжіть рівняння (5y + 7)(2у - 0,4) = 0.
  2. Спростіть вираз та обчисліть його значення:

а) l,5(-2,4a + 3,8b) - 1,6(2,5a - b), якщо а = 2, b = -3;

б) , якщо p = -10, т = 0,1.

Додаткова вправа

  1. Розв'яжіть рівняння 0,3(х - 2) - 0,2(х + 4) = -2,9.

 

 

III. Розв'язання і відповіді

Варіант 1

  1. а) 37,7; б) -4,05; в) -6; г) .
  2. .
  3. · (-0,76) - 2,74 · = (-0,76 - 2,74) = ·(-3,5) = - = -3.
  4. а) -12bс; б) 31x - 27у; в) -13a + 64.
  5. -1,6; 0,3.
  6. а) 0,5(1,6х - 6,4у) 2,4(1,5х + y) = 0,8х - 3,2y 3,6х 2,4y = -2,8х 5,6y.
    Якщо х = 3, у = -1,5, то -2,8·(+3) - 5,6·(-1,5) = -8,4 + 8,4 = 0.

б) = -2m + n + 3,2m 18n = 1,2m 17n.

Якщо m = -10, n = -0,1, то 1,2·(-10) 17·(-0,1) = -12 + 1,7 = -10,3.

  1. 0,6х + 4,2 - 0,5х + 1,5 = -6,8;   0,1х + 5,7 = -6,8;   0,1х = -12,5;  х = -12,5 : 0,1; х = -125.

 

Варіант 2

  1. а) -11,5; б) 7,04; в) 1; г) -.
  2. .
  3. -0,77 · - · 2,83 = · (-0,77 - 2,83) = · (-3,6) = -1,6.
  4. а) -20аb; б) -9а -0,6b; в) -4х + 8.
  5. -1,4; 0,2.
  6. a) l,5(-2,4a + 3,8b) - 1,6(2,5a - b) = -3,6a + 5,7b - 4a + 1,6b = -7,6a + 7,3b.
    Якщо а = 2, b = -3, то -7,6 ·2 +7,3 · (-7,6) = -15,2 - 55,48 = 70,68.

б)  = -3p + m + 2,4p 16m = -0,6p 15m.

Якщо p = -10, m = 0,1, то -0,6 · (-10) 15 · (0,1) = 6 - 1,5 = 4,5.

  1. 0,3х - 0,6 - 0,2х - 0,8 = -2,9;   0,1х - 1,4 = -2,9;   0,1х = -1,5;   х = -1,5 : 0,1;

х = -15.

 

IV. Підсумки уроку

Якщо дозволить час, можна перед збиранням зошитів (або попере­дити про це на початку уроку) попросити записати відповіді на чернетки і оголосити, давши короткі пояснення, правильні відповіді.

 

V. Домашнє завдання

Можна запропонувати розв'язати завдання тематичної контрольної ро­боти іншого варіанту або ж завдання підвищеної складності на цю ж тему:

  1. Обчисліть: а) ; б) ;

в) ; г) .

  1. Знайдіть значення виразу: a) -(2a - 3b) + (7a - 8b), якщо а = 0,2, b = -0,2;

б) 1x · · (-4), якщо х = .

 

doc
Додав(-ла)
Лисенко Андрій
Додано
26 лютого 2020
Переглядів
1186
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку