Народні символи – це те, що найбільше любить і шанує наш народ.
Про народні символи складено багато пісень і легенд, вони використовуються в обрядах, звичаях. Їх вишивають на сорочках, рушниках. Народні символи – це наші святині.
Районний позашкільний заклад “Волноваська станція юних техніків”Народні символи України – святині українського народу. Підготувала. Керівник гуртка “Народні ремесла”Марина Михайлівна Севостьянова
Номер слайду 2
Зміст. Державний прапор України. Українські національні кольори. Державний герб України. Державний гімн України. Народні символи України. Вишиванка. Орнамент вишиванок. Український рушник. Український вінок. Українська писанка. Вишня. Коса – дівоча краса
Номер слайду 3
Державний Прапор України. Прапор — це певного кольору чи кольорів і форми полотнище з емблемами та іншими прикрасами, яке є символом країни, території, організації, партії, навіть однієї особи. Залежно від ритуалу прапор кріпиться до древка, піднімається на щоглі, просто вивішується чи розстеляється.
Номер слайду 4
Українські національні кольори. Українські національні кольори — блакитний і жовтий. Здавніх-давен українська земля була хліборобським краєм. Блакитне небо над золотою нивою — ось який прекраснийзміст нині вкладає у національні кольори кожен українецьпатріот. Отже, наш прапор — блакитно-жовтий. А чи можна сказати, що він жовто-блакитний? Ні, оскільки за правилами геральдики (наука, що вивчає герби) кольори «читаються» згори донизу. До прапора виявляють пошану, схиляючиголову чи вклоняючись, а часом і стають на одне коліно. Військові віддають прапорові честь.
Номер слайду 5
Державний Герб України. Великий Державний Герб України, згідно зі статтею 20 Конституції України, встановлюється з урахуванням малого Державного Герба, як його головного елемента, і герба Війська Запорізького, і затверджується не менше як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України
Номер слайду 6
Державний гімн України. Державний гімн України - одинз головних державних символів. України поряд з прапором ігербом. Державним гі́мном єперший куплет та приспів пісні «Ще не вмерла України і Слава, і Воля»слова Павла Чубинського, музика Михайла Вербицького.
Номер слайду 7
Народні символи України — це святині українського народу. В українській графіці використовуються символи й образи з пісенної народної творчості, з легенд, що використовуються в обрядах і звичаях.
Номер слайду 8
Вишиванка. Вишиванка — символ здоров'я, краси, щасливої долі, родової пам'яті, порядності, чесності, любові, святковості; оберіг. Вишита національна жіноча та чоловіча біла сорочка. Символіка вишивки залежала від того, кому призначалося вбрання: парубкові — нареченому, чоловікові, хлопцеві; дівчині, заміжній жінці.
Номер слайду 9
Орнамент вишиванок. На вишиванках застосовувалися традиційні символічні орнаменти: геометричні (вважаються найдавнішими), рослинні, зооморфні (тваринні). Іноді типи орнаментальних форм поєднувалися: орнаментально-рослинний з переважанням першого чи останнього.
Номер слайду 10
Вишиванка – святиня українського народу
Номер слайду 11
Український рушник. Вишивати рушники — давній український народний звичай. Вишиваний рушник донині не втратив свого значення в побуті. І тепер ним прикрашають інтер'єри помешкань,вівтарі та ікони в церквах. І надалі він залишається атрибутом народних звичаїв та обрядів. На рушнику новонароджену дитину на хрещення, на ньому проводжали людину в останню дорогу.
Номер слайду 12
Український вінок. Вінок — символ життя, долі, життєвої сили; символ дівоцтва
Номер слайду 13
Калина – символ України
Номер слайду 14
Українська писанка. Писанка — символ Сонця; життя, його безсмертя; любові і краси; весняного відродження; добра, щастя, радості. Кожен орнаментальний мотив має певне сакральне значення. З них на писанці складається мальована молитва про злагоду і мир поміж людьми. У християнській культурі українців писанка стала символом воскресіння. В народі кажуть: «У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки».
Номер слайду 15
Вишня – символ рідної землі та України, матері й дівчини-нареченої. Вона символізує Світове дерево, тому і називається «вишнею» від слова «вишина», а також «Вишній», той, що найвище, тобто Всевишній Бог. Таким чином, назву «вишня» слід розуміти як"божественне дерево". Слово "вишня” — слов'янського походження, воно мало такі регіональні варіанти як "вишник”, "вишника”. Водночас слово "вись” (висота) (світове дерево, як відомо, дуже високе, дістає кроною неба) мало аналогічні форми — "вишник”, тобто "вищий”, "старший”, "вишок” — вершина, шпиль.
Номер слайду 16
ДОВГА РУСА КОСА – УКРАЇНСЬКА КРАСАКажуть, «дівчина» – від слова «диво». І це диво допомагає їй творити її коса. Довге густе волосся завжди було ознакою дівочої вроди, а охайно заплетена коса – символом цнотливости, незайманости та дівування. Дівчата прикрашали косу віночком: очіллям (від слова «чоло», себто доокруж чола). Сплетений віночок – це не просто краса, а й символічний «знахар душі», бо він знімає головний біль, береже волосся від випадіння, оберігає від злих очей.