Світ обертається навколо симетрії - від спіну елементарних часток до запаморочливої краси арабесків. Але в ній є більше, ніж можна побачити неозброєним оком.
Досліджуючи симетрію та різноманітність її видів ми маємо можливість розвивати творче мислення, аналізувати факти, задумуватися над загадками природи та шукати тропу до істини. Ми спостерігаємо симетрію не тільки в математиці, а і в природі, архітектурі, мистецтві, побуті, одязі.
Людина вже на зорі цивілізації мала уявлення про симетрію, за її законами будувала свої споруди, виготовляла предмети побуту і все це визначалося не тільки практичними вимогами, але в якійсь мірі і естетичними. Потужні, урочисті єгипетські храми, світлі за образом стародавні грецькі будови, знамениті римські форуми і тріумфальні арки - всі ці споруди симетричні.. Численні приклади строгої симетрії можна знайти в розташуванні засобів та елементів художньо-політичного оформлення. Давні греки вважали, що Всесвіт симетричний просто тому, що симетрія прекрасна. Симетрія, яку людина розкрила і осмислила у творіннях природи, ставала для неї поступово своєрідною нормою прекрасного. Вона починала свідомо використовувати її вже як засіб гармонійної організації форми. Поняття симетрія не обмежується симетрією об'єктів. Воно поширюється також на фізичні явища і керуючі ними фізичні закони. Саме симетрія дозволяє нам охопити найрізноманітніші тіла з єдиних позицій.