Мета уроку: закріпити вміння і навички додавання та віднімання раціональних чисел; формувати навички застосування отриманих знань до розв'язування рівнянь, обчислень значень виразів; розвивати вміння порівнювати, логічне мислення, творчі здібності учнів; виховувати увагу, культуру мовлення, любов до книжки, казки, художньої літератури.
Математика 6 клас
Тема уроку. Додавання і віднімання раціональних чисел
Мета уроку: закріпити вміння і навички додавання та віднімання раціональних чисел; формувати навички застосування отриманих знань до розв’язування рівнянь, обчислень значень виразів; розвивати вміння порівнювати, логічне мислення, творчі здібності учнів; виховувати увагу, культуру мовлення, любов до книжки, казки, художньої літератури.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань
Обладнання: комп’ютер, презентація «Сторінками казок Андерсена», картки.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Ви почули всі дзвінок? Він покликав на урок.
Кожен з вас дуже старався, до уроку готувався.
Тож гаразд, часу не гаємо і урок розпочинаємо.
II. Повідомлення теми і мети уроку
Ми сьогодні продовжимо подорож по країні «Раціональні числа» .
Ця подорож допоможе вам удосконалити вміння і навички додавати та віднімати раціональні числа, застосовувати набуті знання до обчислень значень виразів, розв’язування рівнянь, дізнатись деякі історичні факти про відомого датського казкаря Г.К.Андерсена. Запишіть тему уроку "Додавання та віднімання раціональних чисел".
III. Актуалізація опорних знань (Слайд 4 )
Розминка
(учні по черзі відповідають на запитання з теоретичного матеріалу)
1.Які числа називають натуральними?
2.Які числа називають додатними?
3.Які числа називають від'ємними?
4.Що таке координатна пряма?
5.Які числа називають протилежними?
6.Яке число не є ні додатним, ні від'ємним?
7.Яке число не має протилежного числа?
8.Які числа називають цілими?
9.Які числа називають раціональними?
10.Що називають модулем числа?
IV. Відпрацювання навичок (Слайд 6 )
Щоб дізнатися, малюнок до якої казки я зараз покажу, вам потрібно обчислити:
(- 28)+(- 14) = - 42
(- 32)+(+ 32) = 0
(+2,6)+(+3,4)= 6
(+1,5)+(-1,9) = - 0,4
(7,6)+(- 8,4) = - 0,8
(-7,45)+(9,75)= 2
-1,6 + 28 = 26,4
( +2,4) + 0,2 = 2,6
6,5 – 7,4 = - 0,9
– 6,5 + 9,1 = 2,6
-42 |
-0,9 |
2,6 |
-0,4 |
26,4 |
2 |
6 |
-0,8 |
0 |
р |
ь |
а |
л |
к |
н |
с |
о |
у |
V. Фізкультхвилинка (для очей та шиї)
– Ми добре попрацювали, пропоную дати нашим очам невеличкий відпочинок. Слідкуйте за опадаючим листям і таким чином зробите зарядку ваших очей та шиї.
Продовжимо.
VІ. Колективна робота (Слайд 7)
Розкрийте дужки, спростіть вирази.
а) (5,3 + а) - (а + 6,4) = 5,3 + а – а – 6,4 = - 1,1 (с)
б) - (9,4 - b) + (- b + 3,7) = - 9,4 + b – b + 3,7 = - 5,7 (o)
в) - (х - 5,8 - у) - (11,3 - х) = - x + 5,8 + y – 11,3 + x = - 5,5 + y (л)
г) –(a – b – 7,4) + (-7,4 + b + a) = - a + b + 7,4 – 7,4 + b + a = 2b (д)
д) (5,4 - а) - (-4,7 + а) = 5,4 – a + 4,7 – a = 10,1 – 2a (а)
е) -11,3 - (-5 – b + 7,8) = - 11,3 + 5 + b – 7,8 = - 14,1+ b (т)
- Про яку казку йдеться мова?
Самостійна робота (Слайд 10 )
Робота в парах (Розв҆ язування рівнянь)
а) 7,3 – х = -1,2; б) (х + 1,2) - 1,9 = - 2,4;
в) -4 - х = 9; г) 2,4 + х = -2,8.
-0,5 |
-13 |
-5,2 |
8,5 |
м |
д |
ю |
й |
- Ви відгадали, про яку казку йтиме мова?
VІІ. Підсумок уроку
Гра «Так - ні»
1. Модуль завжди додатне число. (так).
2. Щоб додати два від’ємних числа, треба від більшого модуля відняти менший модуль і поставити знак більшого модуля. (ні).
3. Щоб знайти дріб від числа, треба число помножити на дріб. (так).
4. З двох раціональних чисел більше те, що знаходиться лівіше на координатній прямій. (ні)
Рефлексія
Дякую! От і підходить до завершення наш урок. Пропоную вам самим подумати, чи гарно ви засвоїли тему, що ще треба повторити, над чим попрацювати.
VІІІ. Домашнє завдання
Відкрийте щоденники і запишіть домашнє завдання