Навчання грамоти (робота з дитячою книжкою)
1 клас
Тема: казка «Ріпка»
Мета: - познайомити дітей з казкою «Ріпка»;
- формувати соціальний досвід та моральні почуття у дітей, спираючись на
Казку «Ріпка»;
- розвивати логічне раціональне мислення, використовуючи методи
інтерактивного навчання;
- збагачувати словниковий запас дітей прислів’ями;
- виховувати повагу один до одного, привчати допомагати іншому.
Обладнання: казка «Ріпка», малюнки героїв казки, таблиця «Дружба».
Хід уроку
I. Вивчення нового матеріалу
1. Метод «Мозкового штурму»
- Як ви розумієте прислів’я (записане на дошці): « Одному не під силу – клич товаришів» ?
(Вислухати всі думки)
2. Метод «Асоціативного куща»
- Коли я говорю слово «дружба», то про що зразу думаєте? (Записати думки дітей)
3. Метод «Трям»
- Сьогодні ми познайомимося з казкою , а якою ви дізнаєтесь пізніше. У нас є діти, які вміють читати. Знайдіть серед геометричних фігур квадрати зі складами і прочитайте назву казки
- Так, ми будемо знайомитися з казкою «Ріпка»
4.Первинне ознайомлення з казкою
- Назвіть дійових осіб казки.
5.Метод «Групування»
- Ми вже працювали сьогодні з геометричними фігурами. Давайте знову звернемося до них. Виберіть собі ту фігуру, яка вам подобається.
( Вчитель проходить між рядами, діти обирають собі геометричну фігуру.)
- Об’єднайтеся в групи, використовуючи ті фігури, які ви обрали.
6. – А тепер давайте намалюємо героїв казки. Малювати будемо ось так:
1 група – малює діда з ріпкою
2 група – бабу
3 група – внучку
4 група – кицьку Варварку
5 група – собачку Фінку
6 група – мишку Сіроманку
7. Інсценізація казки
- А тепер, групи по черзі виходитимуть до дошки і розповідатимуть ту частину казки, яку малювали.
II. Рефлексія. (Закріплення вивченого.)
- Як ви вважаєте, що допомогло героям витягнути ріпку?
- Чи справді мишка така сильна?
- Аможе хтось пригадає, яке прислів’я ми розбирали на початку уроку?
- Як ви думаєте, чому саме це прислів’я я підібрала до нашого уроку?
III. Підсумок уроку.
-З якою казкою ми познайомилися?
-Кожна казка читається з якоюсь метою. Як ви вважаєте, чи дала вам якісь знання ця казка?
- Давайте подумаємо, як по-іншому могла закінчитися ця казка?
-Спробуйте передати свою думку на папері у вигляді малюнку.
1