Читаємо про горобчика
Урок літературного читання, 3 клас
О.А.Дудик , вчитель початкових класів, Промінського НВК, Снігурівського р-ну, Миколаївська обл.
О. Копиленко «Розбишака Чив»(скорочено)
Мета: працювати над виробленням в учнів навичок швидкого виразного читання, вчити використовувати засоби виразності: подив, сум, здивування, розвивати зв’язне мовлення, виховувати бажання допомагати птахам узимку.
Перебіг уроку:
I Організація класу
II Мовленнєва розминка
1 Загадка про горобчика
2 Скоромовка про птахів
3 Розділи малюнки птахів на зимуючих та перелітних.
Чому птахи відлітають у теплі краї?
Як ми маємо допомагати зимуючим птахам?
ІІІ Мотивація навчальної діяльності Повідомлення теми і мети уроку.
-З творчістю якого письменника ознайомились на попередньому уроці?
Розкажіть про О. Копиленка.
Чи здогадались ви про кого ми будемо сьогодні читати?
Послухайте аудізапис .Чий це голосок?
IV Сприймання і усвідомлення нового
1 Прочитайте назву твору.
Спробуйте описати пташку
2 Опрацювання оповідання О. Копиленка «Розбишака Чив»
Хто головний герой оповідання? Чим він нам цікавий?
Словникова робота
( с.130 підручника тлумачення слів)
Скласти речення із цими словами.
Хвилинка відпочинку ( в масках птахів виконують під музичний супровід вправи)
3 Читання тексту учнями « ланцюжком»
4 Аналіз змісту оповідання
-Де жив горобчик? Чому його так прозвали?
Чим симпатичний цей птах?
5 Гра «Хвостик»
Вчитель починає читати речення тексту , учні- закінчують.
6 Робота за ілюстрацією
-Знайти уривок , якому відповідає малюнок.
7 Гра « Ми художники» Словесний опис малюнків, які ще б можна намалювати до змісту оповідання.
8 Повторне читання тексту «Розбишака Чив» , складання плану.
9 Переказ прочитаного
10 Робота в парах «Розсипаночка» - скласти речення із розрізних слів про значення горобців у природі.
11Виконання пісні «Про горобчика»
VПідсумок уроку
VI Домашнє завдання: -дати відповіді на запитання після оповідання, скласти за бажанням вірш про горобця