Однорідні члени речення(із сполучниковим, безсполучниковим і змішаним зв’язком)

Про матеріал
Мета: поглибити знання про однорідні члени речення; сформувати загальнопізнавальні вміння знаходити однорідні члени речення та визначати їх вид, аналізувати зв’язок між ними (сполучниковий, безсполучниковий чи змішаний), а також смислові відношення, правильно розставляти розділові знаки та інтонувати речення з однорідними членами; розвивати творчі вміння складати речення з однорідними членами та використовувати їх в усному та писемному мовленні, сприяти вихованню естетичного розвитку особистості засобами краси природних надбань.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Речення з однорідними членами. Однорідні члени речення(із сполучниковим, безсполучниковим і змішаним зв’язком)

Номер слайду 2

Перлами , росою , сонцем , далиною вмиваються поля В.Сосюра

Номер слайду 3

1.Виступають одним членом речення 2.Відповідають на одне запитання 3.Залежать від одного головного члена в реченні 1.Виступають одним членом речення Ознаки однорідних членів речення Другорядні Головні Види однорідних членів речення за їх синтаксичною функцією

Номер слайду 4

Старезний , густий, предковічний ліс на Волині. (Л.Українка) Починалося нове життя з новими стосунками , з новими інтересами. (О.Гончар) Непоширені Поширені (мають при собі залежні слова)

Номер слайду 5

Довкола вже не тільки торішнє пріле листя, а й зелена трава. ? Протиставні Чи то садок, чи то город, чи то поле. ? Розділові Тільки на хмари виллю і жаль, і жагу. ? Єднальні Приклади Сполучники Відношення між однорідними членами речення

Номер слайду 6

Безсполучниковий Галя швидко вдяглася, вийшла до вітальні. Змішаний (перелічувальна інтонація + сполучник) Любіть травинку, і тваринку , і сонце завтрашнього дня , вечірню в попелі жаринку , шляхетну інохідь коня.

Номер слайду 7

І варіант ІІ варіант Поля й степи, І вчора , ріки й озера, і сьогодні, ліси і гори. і завтра , і завжди.

Номер слайду 8

Конструктивне завдання (реконструювання речень з метою поширення їх однорідними членами) Гроза пройшла. Зітхнули трави. Квітки головки підняли , І сонце тепле і ласкаве Спинило погляд на землі.

Номер слайду 9

Творча робота “ Наслідуючи автора” Ліс густий , , , Споконвічний ліс росте, Не проб’ється навіть сонце Крізь гілля його густе. Велетенські граби, , , , , Раз в століття полягають Після віку боротьби.

Номер слайду 10

Домашнє завдання Теоретичний матеріал с. 158 – 159 Вправа 254 * Записати 7-10 прислів’їв з однорідними членами речення.

ppt
Додано
20 січня
Переглядів
639
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку