Оподаткування в малому бізнесі

Про матеріал
Тема :Оподаткування малого бізнесу План 1. Режими оподаткування в малому бізнесі 2. Оподаткування діяльності суб’єктів малого підприємництва на загальній системі оподаткування 3. Оподаткування діяльності суб’єктів малого підприємництва на спрощеній системі оподаткування
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема : Оподаткування малого бізнесу

Номер слайду 2

План1. Режими оподаткування в малому бізнесі2. Оподаткування діяльності суб’єктів малого підприємництва на загальній системі оподаткування3. Оподаткування діяльності суб’єктів малого підприємництва на спрощеній системі оподаткування

Номер слайду 3

1. Режими оподаткування в малому бізнесі

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Спрощена система має низку переваг, серед яких доцільно виділити такі:

Номер слайду 7

Проте, незважаючи на значні переваги спрощеної системи оподаткування необхідно виділити і певні її недоліки:

Номер слайду 8

2. Оподаткування діяльності суб’єктів малого підприємництва на загальній системі оподаткування 2.1. Юридичні особи на загальній системі оподаткування сплачують загальнодержавні та місцеві податки і збору в залежності від їхньої діяльності.

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Номер слайду 11

2.2. Фізична особа-підприємець може самостійно обрати загальну систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим ПКУ, та реєструється платником податку на загальних підставах.

Номер слайду 12

До витрат відносяться:

Номер слайду 13

В будь-якому випадку витрати підприємця повинні відповідати наступним умовам:

Номер слайду 14

Номер слайду 15

3. Оподаткування діяльності суб’єктів малого підприємництва на спрощеній системі оподаткування. Спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів на сплату єдиного податку та з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності. Суб‘єкти господарювання самостійно обирають системи оподаткування і мають право вільного вибору груп на спрощеній системі оподаткування та відповідно різний спосіб сплати податків. Для того щоб обрати або перейти на сплату єдиного податку, потрібно подати до контролюючого органу за місцем податкової адреси заяву за встановленою формою. Спрощена система оподаткування передбачає чотири групи платників єдиного податку.

Номер слайду 16

І група До цієї групи належать виключно фізичні особи — підприємці:

Номер слайду 17

ІІ група До цієї групи також належать лише фізичні особи – підприємці. Фізичні особи — підприємці можуть набути статусу платників єдиного податку ІІ групи, якщо їхня діяльність полягає у виробництві або продажі товарів, або вони здійснюють діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року вони відповідають сукупності таких критеріїв:

Номер слайду 18

Платниками єдиного податку ІІ групи можуть бути й ті фізичні особи – підприємці, які надають послуги, але за умови, що такі послуги надаються виключно населенню чи фізичним або юридичним особам – платникам єдиного податку, та за умови дотримання такими платниками наведених вище вимог до платників єдиного податку ІІ групи. До ІІ групи платників єдиного податку не належать фізичні особи — підприємці, які:

Номер слайду 19

До побутових послуг населенню, які надаються платниками єдиного податку І та ІІ груп, належать такі види послуг:

Номер слайду 20

Номер слайду 21

ІІІ група До цієї групи належать як фізичні особи — підприємці, так і юридичні особи, в яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5 млн. грн. При цьому обмеження щодо використання праці фізичних осіб для набуття права бути платником єдиного податку ІІІ групи не встановлено. Підприємці можуть займатися всіма видами діяльності, які дозволені на спрощеній системі.

Номер слайду 22

ІV група До цієї групи належать сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%. Платниками єдиного податку ІV групи є виключно юридичні особи, які реєструються платниками ПДВ. Ліміт найманих працівників не встановлюється.

Номер слайду 23

Не можуть бути платниками єдиного податку фізичні особи — підприємці, які здійснюють такі види діяльності:

Номер слайду 24

Ставки податків. Для фізичних осіб — підприємців – платників єдиного податку І та ІІ груп ставки встановлюються сільськими, селищними та міськими радами. Такі ставки є фіксованими і визначаються у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року. Фіксовані ставки визначаються з розрахунку на календарний місяць, залежать від виду господарської діяльності та становлять:

Номер слайду 25

Ставка єдиного податку у розмірі 15% (6% та 10% для юридичних осіб ІІІ групи) установлюється для фізичних осіб-підприємців — платників єдиного податку І-ІІІ груп:

Номер слайду 26

Подання податкової звітності та порядок сплати єдиного податку

Номер слайду 27

Оподаткування доходів найманих працівників

Номер слайду 28

Єдиний соціальний внесок

Номер слайду 29

Використання касових апаратів платниками єдиного податку

Номер слайду 30

Дякую за увагу

pptx
Додано
18 листопада 2022
Переглядів
426
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку