Урок української мови в 7 класі на тему «Прислівник»
Підготувала вчитель української мови та літератури
КЗ «Некрасовський ліцей
Якушинецької сільської ради
Вінницької області»
Закусило Олена Анатоліївна
Тема. Узагальнення та систематизація знань з теми « Прислівник»
Мета: формувати предметні компетентності (узагальнити та
систематизувати знання з теми; удосконалити вміння та навички правильно вживати прислівники у мовленні);
формувати ключові компетентності (збагатити словниковий запас, здійснювати самооцінювання результатів власної діяльності, рефлексію, презентувати власні ідеї ,виховувати вміння працювати в команді).
Очікувані результати:
учні мають знати: визначення прислівника як частини мови, його морфологічні ознаки, синтаксичну роль, особливості творення; вивчені орфографічні правила.
учні мають уміти: розпізнавати прислівники, визначати їх граматичні ознаки; правильно використовувати їх як в усному, так і писемному мовленні, практично застосовувати вивчені орфограми; робити висновки, аргументуючи власну думку.
Форма уроку : ділова гра.
Форма роботи: індивідуальна, групова.
Наскрізна лінія: «Підприємливість і фінансова грамотність» (НЛ-4)
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань, умінь і навичок.
Обладнання: роздавальний матеріал, таблиці, словники, комп'ютер, підручник.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
Психологічний настрій «Кольоровий»
Слово вчителя: Кожен день колір повсюдно оточує будь-яку людину, викликаючи унікальні почуття і емоції.
üЧервоний-піднесеність
üЖовтий-приємність
üЗелений –спокій
üФіолетовий- тривожний
üКоричневий- душевність
1.Словникова робота «Довідкове бюро»
Бізнес-це (англ. business - справа, робота, заняття) — підприємницька, комерційна чи будь-яка інша діяльність, котра не суперечить закону і спрямована на отримання прибутку.
Підприє́мництво, підприє́мницька дія́льність — самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик, господарська діяльність задля досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. Підприємці, це люди зайняті підприємництвом.
Кредит - це, у, чол. надання в борг матеріальних цінностей, грошей; позика.
1. Аукціон знань
Якою ознакою прислівник відрізняється від інших самостійних частин мови?
Яка синтаксична роль прислівника?
Як пишуться прислівники?
Які морфологічні ознаки має прислівник?
Що спільного у прикметника та прислівника?
Чи мають прислівники закінчення? Чому?
1. Пунктуаційна біржа (записати, розставити розділові знаки) Біжать струмки розбуджені росою уже й верба спросоння розцвіла.
2. Конкурентна боротьба
Записати прислівники у два стовпчики
1-не можна утворити ступені порівняння
2-можна утворити ступені порівняння
Весело, упевнено, там, дорого, згарячу, нітрохи, знизу, замало, прекрасно, спересердя, радісно, близько, пошепки, ясно, зручно.
3. Кредит (групова робота)
1гр.- зробити морфемний аналіз слів –пошепки, згарячу 2гр.- зробити фонетичний розбір слова- ясно
4. Переоблік ( виправити помилки в написанні прислівників)
Спросоня, абияк, пліч о пліч, двічи, вранці, раз-у-раз, по вовчі.
1. Реклама
Дати відповіді на запитання:
• Чому потрібно вивчати прислівник?
• Чи можна обійтися без прислівника?
2. Рефлексія
• Що було цікавим на уроці ?
• Чи відбулися зміни в знаннях?
3. Банківський рахунок(оцінювання)Додаток1.
Середній рівень- виконати вправу 352
Достатній рівень- скласти словниковий диктант «Правопис прислівників»
( за новим правописом)
Високий рівень- скласти розповідь « Я- прислівник»
Додаток 1
Банківський рахунок (оцінювання)
№ |
Довідкове бюро
|
Аукціон знань
|
Пунктуаційна біржа |
Конкурентна боротьба
|
Кредит |
Переоблік |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|