Контрольна робота охоплює найзагальноосвітніші питання з предмету "Екологія". саме вони і відображають сформованість не лише предметних, а й життєвих компетенцій. Опитування рекомендується проводити в усній формі - у вигляді уснрго екзамену.
Залік з екології, рік
Дайте визначення поняттям
Екологія, середовище, біосфера, ноосфера, забруднення, стійкість геосистеми, потенціал стійкості атмосфери, деградація природи, біогеохімічний цикл, збалансоване природокористування, генетичне біорізноманіття, видове біорізноманіття, екосистемне біорізноманіття, природно-заповідний фонд, природний заповідник, біосферний заповідник, природний національний парк, пам’ятка природи, дендропарк, ботанічний сад, екомережа, територіально-екологічна оптимізація.
Вклад у розвиток екології – Ф. Даля, В. І. Вернадського, А. Тенслі, М. Реймерса.
Міжнародні програми, що зробили вагомий внесок у розвиток теорії і практики екології – «Людина і біосфера», концепція екологічного розвитку, Римський клуб, Міжнародна конференція ООН з навколишнього середовища і розвитку.
Предмет екології.
Об’єкт екології.
Завдання екології.
Значення і структура класичної екології.
Значення і структура прикладної екології.
Розвиток учення про біосферу: Б. Вареніус і Х. Гюйгенс, Ж.-Б. Ламарк, Е. Зюсс, В. В. Докучаев.
Положення вчення про біосферу
Розвиток учення про ноосферу: Е. Леруа, П. Т. Шарден, В. І. Вернадський.
Ознаки ноосфери за В.І. Вернадським.
Провідні джерела забруднення в Україні.
Чому окремі компоненти природного середовища належить до «стійких», а деякі – до «нестійких» стосовно антропогенних впливів.
Охарактеризуйте основні структурні елементи екомережі.
Який порядок пріоритетності є оптимальним для території України?