План -конспект уроку для 6 класу

Про матеріал
1. повторити навички техніки виконання у футболі удару по м’ячу внутрішнім боком стопи; 2. навчити ударному руху руки при нижній прямій подачі м’яча у волейболі ; 3. закріпити навички регулювання висоти та швидкості відскоку м’яча правою та лівою рукою при його контролі у баскетболі; 4. виховувати впевненість у власних силах, почуття взаємодопомоги, взаємоповаги; 5. формувати правильне відношення до занять фізичною культурою та спортом.
Перегляд файлу

Первомайська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 16

ім. Героя Радянського Союзу Я.М.Лобова

Первомайської міської ради Миколаївської області

 

 

«Щоб зробити дитину

розумною і розсудливою

зробіть її міцною і здоровою.»

Ж.Ж.Руссо

 

 

 

ПЛАН-КОНСПЕКТ

уроку з фізичної культури

6 клас, хлопці
   Слайд №1

 

Вчитель: Крюков Юрій Іванович

 

Тип уроку: комплексний.

Метод уроку: каскадний.

 

Мета уроку:    Слайд №2

  • сприяти в процесі навчання руховим діям розвитку емоційної сфери;
  •  створити умови для самостійного рішення функціональних завдань;
  • звернути увагу на постанову окремих завдань при навчанні фізичних дій.

Завдання уроку:

  1. повторити навички техніки виконання у футболі  удару по м’ячу внутрішнім боком стопи;
  2. навчити  ударному руху руки при нижній прямій подачі м’яча у волейболі ;
  3. закріпити навички регулювання висоти та швидкості відскоку  м’яча правою та лівою рукою при його контролі у баскетболі;
  4. виховувати впевненість у власних силах, почуття взаємодопомоги, взаємоповаги;
  5. формувати правильне відношення до занять фізичною культурою та спортом.

Інвентар: м’ячі волейбольні, м’ячі футбольні, м’ячі баскетбольні, гімнастичні лави, повітряні кульки; мультимедійний проектор, екран, відеоматеріали, фішки, набивні м’ячі (1 кг.), манишки.

Місце проведення: спортивна зала.                                          

 

Хід уроку:

 

 

 

Зміст навчального матеріалу

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

І. Підготовча частина

10 хв.

Слайд №3

1. Шикування, привітання, повідомлення завдань уроку.

10-15 сек.

Чітко, стисло, доступно.

 

2. Спортивні новини.

3. Інструктаж з БЖД.

 

 

4. Стройові вправи: повороти на місці,повороти стрибком.

30 сек.

30 сек.

 

 

30 сек.

За участю учнів.

Звернути увагу на зовнішній вигляд учнів.

Дотримуватись чіткого виконання.

5. . Ходьба на місці, рух вперед.

30 - 40 сек.

У колонні  по одному, дистанція

2-3 кроки. Звернути увагу на постанову.


 6.  Бігові вправи:

  • «гладкий» біг;

 

 

  • приставним кроком (лівим, правим боком, почергово);

 

  • спиною вперед;
  •  
  • з прискоренням;

 

  • звичайний біг;

 

 

 

  1. Ходьба.

 

  1. Перешикування в колону по два.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

50-60 м.

 

 

10-15 м

 

 

10-15 м

 

3 рази по 8-10 м.

20-25 м.

 

 

 

9 - 10 м

 

10-15 сек.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У колону по одному, дистанція 2-3 кроки.

 

Ноги зігнуті в колінному суглобі, руки перед груддю.

Зоровий контроль через плече.

За зоровим та звуковим сигналом.

У колону по одному. Дотримуватись дистанції, темп повільний.

У колону по одному. Відновити дихання.

Дотримуватися чіткого виконання. Дистанція 3-4 кроки.

 

 

 

  1. Вправи для розвитку рухових якостей та загальнофізична підго

 

 

 

 

 

  • В.п.: стоячи обличчям один до одного, упираючись долонями один до одного, права нога в кроці перед лівою; одна рука зігнута, друга пряма. Зустрічні рухи руками.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4-5 хв.

 

 

 

 

 

 

8—10 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Робота в парах         Слайд №4

Зорієнтувати на правильне виконання. Надавати поради і підказки, зауваження

Максимальний опір руками. Ноги від підлоги не відривати

.

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

  • В.п.: стоячи обличчям один до одного, ноги нарізно. Нахил вперед 90 °, руки на плечах партнера. Оберти тулуба ліворуч, праворуч (почергово).

 

 

 

 

 

 

 

 

8-10 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ноги в колінному суглобі прямі. Поступове збільшення амплітуди обертів.

 

 

 

 

 

 

  • В.п.: сидячи обличчям один до одного, при опорі один в другого розведеними в сторони ногами, взятись за кісті. Одноразові нахили: один вперед, другий назад.

 

 

 

 

 

 

 

 

8-10 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

Пружні нахили. Ноги в колінному суглобі не згинати.

 

 

 

 

  • В.п.: спиною один до другого, руки в «замок» в ліктях, ноги на ширині плечей. Почерговий нахил вперед з партнером на спині.

 

 

 

по 4-5 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У партнера, який на спині , ноги прямі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • В.п.: присід, тримаючись за руки. Почерговий викид ніг вперед «Гопак».

 

 

 

 

 

 

 

6-8 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не піднімаючись.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • В.п.: один сидить, ноги розведені, другий стоїть позаду. Нахили сидячого вперед з дотиком носків кистями. Стоячий позаду давить на спину першого.

 

 

 

 

 

 

 

по 6-8 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пружні нахили вперед. Ноги в колінному суглобі не згинати.

 

 

 

 

 

 

  • Один в положенні лежачі на животі прогинається вперед. Другий тримає партнера за гомілко стоп.

 

 

 

 

 

 

 

 

по 10-12 р.

Максимальна амплітуда рухів.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Стрибок груддю один на одного. Руки розведені в сторони – донизу. Голова відведена назад.

 

 

 

 

 

 

 

 

6-8 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Штовхати тільки груддю. Тулуб тримати рівно.

 

 

 

 

 

 

 

  • В.п.: тримаючись за кісті. Змагання: «хто кому наступить на ступню».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20 сек.

Дозволяється торкатись ступні тільки носком.

ІІ. Основна частина

Каскадний метод

30 хв.

Розподіл класу на 3 групи.

Одна рухова дія  повторюється, друга – тільки почитає вивчатися, , третя - вдосконалюється .

  1. Удар по м’ячу внутрішнім боком стопи (мал.1):

 

  • на відстані 5-6 кроків від перевернутої гімнастичної лави удари по нерухомому м’ячу;
  • теж саме - удари в один дотик;
  • передача м’яча в колоні: капітан встає попереду колони (відстань 7-9 кроків) і направляє м’яч партнеру, який стоїть в колоні першим. Той в один дотик відправляє м’яч зворотно, а сам біжить в кінець колони. Капітан тим часом посилає м’яч наступному гравцю і т.д.;
  • змагання: «хто влучніший». Намагатися збити фішку з відстані 9 м.

 

 

 

 

 

 

мал.1

 

5 хв.

 

20-25 раз

 

20-25 раз

після 8-10 передач капітан змінюється

 

 

3-5 спроб

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Робота в 1 групі .

Слайд №5

Зорієнтувати увагу на положення тулуба та ніг. Опорна нога злегка зігнута в колінному суглобі, збоку – по середині лінії м’яча. Стопа ударної ноги розвернута на 90 °.

 Середина стопи торкається  середини м’яча, одночасно тулуб подати вперед. Після завершення удару нога як би продовжує рух за м’ячем.

 

 

  1. Ведення м’яча (правою, лівою рукою, почергово) (мал.2).

 

 

 

 

  • ведення м’яча, ударяючи м’язом о гімнастичну лаву, гравець рухається по майданчику, з наступною передачею м’яча в стіну;
  • ведення м’яча, ударяючи м’ячем об підлогу, гравець рухається по гімнастичній лаві. З наступною передачею в стіну;
  • ведення м’яча з почерговим ударом м’яча об підлогу та гімнастичну лаву, яка знаходиться між ногами гравця, з наступною передачею в стіну;

 

 

  • змагання: «хто найшвидший?» . На відстані 5 м. ставиться одна фішка, друга на відстані 10 м. від лінії старту. До першої фішки гравець веде м’яч правою рукою, від першої до другої лівою. Від другої повернувшись назад вести м’яч почергово.

 

 

Баскетбол. Ведение мяча - 31 Мая 2012 - Спортивные и подвижн…

Мал.2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 хв.

 

 

 

 

 

5-6 раз

 

 

5-6 раз.

 

 

5-6 раз

 

 

 

 

2-3 спроби

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Робота в 2 групі. Слайд №6

Зорієнтувати увагу на стійці, контролю м’яча та полі зору.

Стійка – коліна зігнуті, то вага тіла подана вперед на задню частину попереду стоячої стопи. Тулуб похилити вперед, голову тримати прямо.

М’яч контролюється пальцями, кистю, ліктем та рукою, регулюючи висоту та швидкість відскоку м’яча. Долоня у вигляді чашечки не торкається м’яча, пальнув розведені.

Дриблер ніколи не повинен навмисно дивитись на м’яч, м’яч безперервно знаходиться в полі його зору, як і всі гравці, кошик, судді, розмітка майданчика.

 

  1. Нижня пряма подача м’яча   (мал.3)

 

 

  • прийняти вихідне положення при подачі м’яча;
  • кидки набивкою м’яча знизу вперед-вверх;
  • підкидання м’яча та замах ударної  руки (імітація);
  • підкидання м’яча та ловіння його в мить удару (ліва рука перешкоджає рух м’яча);
  • подача в стіну з відстані 6-7 м. не нижче лінії, проведеної на висоті сітки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

мал. 3

 

 

 

5 хв.

 

 

30-40 сек.

 

4-5 раз

30-40 сек.

 

30-40 сек.

 

8-10 раз

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Робота в 3 групі.

.Слайд №7

 

В.п.: стоячи обличчям до сітки, ноги на ширині пліч, зігнуті в колінах, ліва попереду (для правши), м’яч на долоні зігнутої лівої руки, на рівні поясу. Праву руку відвести для замаху назад. Дівою рукою підкинути м’яч на 40-60 см. Права рука рухом вниз-вперед (кість злегка напружена, пальці разом) виконує удар по м’ячу.  Зорієнтувати увагу на правильному в.п., підкиду м’яча, замаху руки для удару, кісті ударної руки.

 

 

 

 

  1. Естафети:
  • ведення м’яча ногою з обведенням фішок;
  • ведення м’яча рукою з обведенням фішок;
  • біг з передачею м’яча двома руками зверху;
  • комплексна:

1 етап - ведення м’яча ногою з відстані 5 м. 5 передач м’яча в стіну, назад повертатись з м’ячем в руках.

2 етап - ведення м’яча рукою з відстані 5 м. 5 передач м’яча в стіну, назад повертатись з м’ячем в ногах.

3 етап – біг з передачею м’яча двома руками зверху з відстані 2 м. 3 передачі м’яча двома руками знизу, назад повертатись з м’ячем в ногах

4 етап  ведення футбольного м’яча ногою  та кидок його у кошик, назад повернутись з м’ячем в руках.

5 етап - ведення баскетбольного м’яча з відстані 2 м. зробити 3 передачі двома руками зверху назад повернутись з м’ячем в руках.

 

 

8 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд№8

Дотримуватись техніки безпеки. Виявити переможців. Вказати на помилки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Рухлива гра: «М’яч капітану»

Гра проводиться з двома повітряними кульками.

 

 

 

 

 

7-хв.

 

 

 

 

 

 

Слайд№9

Бігти з м’ячем в руках заборонено. Передавати м’яч поштовхом руки. Дотримуватись техніки безпеки.

 

ІІІ. Заключна частина

  1. Ходьба, перешикування з колони по одному в колону по чотири.
  2. Танцювальні елементи.

 

C:\Users\-х\Desktop\1179136766678536032.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Шикування. Оцінка діяльність учнів на уроці. Підведення підсумків уроку.

 

 

  1. Домашнє завдання: вправи для розвитку рухових якостей.

 

 

 

5 хв.

30-40 сек.

 

2-2,5 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1,5 хв.

 

 

 

30 сек.

 

 

Темп повільний. Крок звичайний.

Слайд№10

Демонстрація на екрані відео- фрагмента танцю «Ганггамстайл». Активний відпочинок. Переключення на інший вид діяльності. Зниження  функціональної активності.

 

Відзначити кращих учнів.

Вказати на помилки.

 

Диференційовано, чітко, доступно, стисло.