КОМУНАЛЬНА УСТАНОВА
«БОБРОВИЦЬКИЙ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР»
БОБРОВИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
План-конспект
корекційно-розвиткового заняття
з лікувальної фізкультури
для учня 2 класу
(ПІП учня)
з теми:
Вертикаль- горизонталь
Підготувала: вчитель-реабілітолог
ПІП вчителя
Складено відповідно до програми корекційно-розвиткової роботи для дітей із розладами аутистичного спектра «Розквіт» ( за заг. Ред. Т.В.Скрипник), рекомендованої Міністерством освіти і науки України з адаптацією згідно з індивідуальних особливостей дитини.
Мета: розвиток загальної моторики, психомоторних процесів та сенсомоторних процесів (усвідомлення власного тіла у просторі, білатеральна координація та ін.); розвиток сенсорних систем (вестибюлярної, пропріоцептивної); тренування психомоторних функцій та властивостей (координованість, статична і динамічна рівновага, спритність, витривалість); корекція порушень статокінетичного розвитку та зору; виховання дисциплінованості, впевненості, сміливості, вміння взаємодіяти з педагогом.
Обладнання:, гімнастична лава, гімнастичні мати,фітбол, підвісна гойдалка «Жабка».
Хід заняття:
Частина уроку |
Зміст уроку |
Орієнтовний час |
Організаційно-методичні вказівки |
І |
Вступна частина. Організаційний момент
Вправи для зняття втоми очей:
|
5-10 хв
4-6 р кожною рукою
4-6 р в кожну сторону
4-6 р
|
Дитина сидить. Згинаючи руки, дитина має не зводити з пальця очей.
Стежити за поставою. Вправа розслабляє м’язи та покращує кровообіг. Голову та тулуб не повертать.
|
Розминка Сідаємо навпроти дитини, та просимо повторювати рухи за вчителем.
|
(6-8разів)
(6-8разів) (6-8разів)
(4-6 разів)
(6-8разів) (6-8разів) 6-8разів
кожною ніжкою виконуємо по 10 разів
|
Стежити за поставою |
|
ІІ |
Основна частина Вправи на гімнастичній лаві
Вправи з фітболом.
Сенсорна інтеграція Гойдання на підвісній гойдалці «Жабка» (Вдих – прогнутися, видих – розслабитися) Легке розгойдування, кружіння. |
10-15хв
Ходьба від краю до краю лави
2-3р
5-6 раз в кожну сторону 6-8 раз на кожного
10-20 сек
6-8 перекатів
2-4перекати
2-4 перекати
4-6 раз
До 1хв
До 1 хв |
Слідкуємо за поставою, за правильністю виконання
Вправа на розвиток силових якостей.
Вправа на розтягнення
Страхування дитини. Слідкувати за поставою
Слідкуємо за станом дитини. Головою до підлоги не торкатися.
Вправа на релаксацію
Вправа на розвиток силових якостей, координація, володіння тілом.
Вправа на прес
Вправа на розслаблення.
Слідкуємо за станом дитини. Можна виконувати дихальні вправи |
ІІІ |
Заключна частина
Плескаємо в долоні тричі, потім по долоні вчителя. Вчитель питає «Хто молодець?» учень повинен відповісти «Я!». |
1хв |
|
1