КИЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ БУДИНОК ХУДОЖНЬОЇ ТА ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ
ПЛАН-КОНСПЕКТ МАЙСТЕР-КЛАСУ
«СТВОРИ СВІЙ ВЛАСНИЙ «ДИНДИК»
Підготувала:
Лутченко І.В.
методист
Київ 2021
Майстер-клас
«Створи свій власний «Диндик»
Мета:
Обладнання: акрилова заготовка- брелок кругла 5 см, смайлики роздруковані на фотопапері, ножиці, гліттер різнокольоровий, бісер кольоровий.
Хід майстер-класу:
Історія появи брелків
Не багато хто знає, що брелоки та брелки з'явилися ще в середньовіччі. Тоді вони представляли собою маленькі монетки, які знатні вельможі вішали на ланцюжки і скрізь ходили з ними. У ті часи це був своєрідний відмітний знак.
Пізніше роль брелків стала більш значною і вже несла в собі сенс показати перевагу свого володаря. Їх стали робити з дорогоцінних металів і прикрашати різними гравіруваннями і камінням. Примітно, що якщо раніше такі металеві брелки носили представники привілейованої знаті обох статей, то з середини 18 століття це стало доступним тільки для чоловіків багатого аристократичного стану. В цей же час починає складатися особлива культура носіння таких виробів.
Оскільки у вільному продажу вони були відсутні, то виготовлялися брелки на замовлення переважно із золота, декорувалися слоновою кісткою і дорогоцінним камінням та носилися своїми власниками на ланцюжку. Чим більше брелоків було на ланцюжку, тим більше враження справляв їх власник на оточуючих . У ті часи такі брелоки або брелки представляли собою унікальні, вражаючі своєю витонченістю мініатюрні штучки химерних форм, головною рисою яких була ексклюзивність. Зустріти два однакових брелка було важко, якщо тільки вони не були відмітним знаком представників певного клубу.
З середини 19 століття брелоки та брелки помітно втрачають свою актуальність. Їх кількість скорочується до декількох штук, і вони більше не відіграють такої значної ролі в іміджі аристократів. З цього часу брелоки починають виконувати дещо іншу функцію, а саме спосіб з'єднання ключів, нині найчастіше вони використовують саме з цією метою. В даний час звичайні брелоки для ключів можна купити в будь-якому кіоску канцелярських товарів або книжковому магазині.
А ось вже з другої половини минулого століття популярність брелків починає знову набирати силу. Багато в чому це обумовлено появою модифікованих моделей, які почали поєднувати в собі різні потрібні в побуті дрібниці, такі як, ліхтарики, відкривачки для пляшок, запальнички, мініатюрні ручки і інш. Особливої актуальності почала набувати така послуга як брелки на замовлення.
БАЖАЮ ТВОРЧИХ УСПІХІВ ТА ФАНТАЗІЙ!