ПЛАН-КОНСПЕКТ
заняття гуртка «Види праці в іграшковому світі професій.
Калейдоскоп професій»
(для вихованців молодшого шкільного віку)
Підготувала:
Шарик Наталія Олександрівна,
керівник гуртка «Дизайн і технології»
Мета заняття: |
ознайомити вихованців з видами професій, чим вони корисні, які технології використовують; розвивати образне мислення, уяву та дрібну моторику; виховувати естетичні почуття. |
Міжпредметні зв’язки: |
Я досліджую світ. |
Обладнання: |
Комп’ютер, інтерактивна дошка, демонстраційний матеріал. |
Тип заняття: |
Засвоєння нових знань, умінь та навичок. |
Інструменти та матеріали: |
Кольорові картки з малюнками людьми різних професій, кольорова друкована основа формату А4. |
Складова моделі успішного випускника: |
Фахівець. |
Орієнтир складової моделі успішного випускника: |
Світогляд. |
Педагогічний інструментарій для формування успішного випускника: |
Заняття-гра. |
Ознаки успішного зростання випускника (очікувані результати): |
Розвиток обізнаності про професії. |
Використані джерела: |
|
|
ХІД ЗАНЯТТЯ |
|
|
|
Організаційний момент Повідомлення теми та мети заняття, очікувані результати. |
|
|
Керівник гуртка: |
Добрий день, діти! Сьогодні ви дізнаєтеся про різні види професії, відгадаєте загадки і пограєте у настільну гру «Калейдоскоп професій». Професії і спеціальності виникли в історії людства в результаті суспільного розподілу праці. Відповідно з цим в суспільстві існують різні види і місця роботи, посади. Кожна така посада не тільки має традиційно склалося оснащення, обладнання,. Але і характеризується системою прав, обов'язків, норм поведінки, вимог до знань, навичок, культурі працівника. |
|
Посада може існувати без людини, тобто бути вакантною, незайнятою. Таким чином, у суспільстві об’єктивно, реально існує система посад. Кожну таку посаду, з усією системою її вимог, можна назвати спеціальністю, нею треба опанувати, а для цього потрібно вчитися. Коли людина опанувала спеціальність , тобто засвоїла суму відповідних знань, умінь і навичок, кажуть: у нього є спеціальність. Спеціальність - це необхідна для суспільства обмежена (внаслідок розподілу праці) область програми фізичних і духовних сил людини, що дає йому можливість одержати натомість прикладеного (витраченого) ім праці необхідні засоби існування та розвитку. Професія - це група споріднених спеціальностей. Наприклад, немає токаря взагалі, є токар-карусельник, токар-розточувальник, токар - револьверник, токар - універсал і т.д. Всі ці спеціальності теоретично об'єднуються в групу, що позначається як «токарна професія». Ні вчителі взагалі, а є вчитель математики, вчитель української мови, що об'єднуються в групу «педагогічна професія». |
Керівник гуртка: |
Пропоную зараз відгадати загадки. |
|
Почали! Перша загадка-віршик. Він дуже чудові картинки малює, В музеї милуюсь пейзажами я, Там рідна природа, річки і долини, Лани золоті, Україно моя! Хто це, діти? Художник (Діти відповідають) |
Керівник гуртка: |
Молодці! Які різновиди картин ви знаєте? Портрет, пейзаж, натюрморт. (Діти відповідають) |
Керівник гуртка: |
Молодці! Друга загадка. Треба знати, що без плану Не збудуєш і майдану, Точно вирахує вектор Геніальний..? Архітектор. (Діти відповідають) |
Керівник гуртка: |
Молодці! Наступна загадка. Рівно цеглу викладає, Дах старанно покриває, Каменяр і покрівельник, Носять назву..? Будівельник. (Діти відповідають) |
Керівник гуртка: |
Так. Молодці! Ще така загадка. Він в лікарні по палаті Ходить в білому халаті Він людей з біди рятує, їх хвороби всі лікує? Лікар (Діти відповідають) |
Керівник гуртка: |
Які спеціальності лікарів ви знаєте? |
Діти: |
Ветеринар, стоматолог, ЛОР, уролог, хірург. |
Керівник гуртка: |
Добре! Які ж ви розумні! Наступна загадка. Прийдуть до школи діти малі, Там їх зустрінуть учителі, Будуть навчати читати, писати, І один одному допомагати! Учитель (Діти відповідають) |
Керівник гуртка: |
А ви знаєте, що у кожного учителя є своя спеціальність? |
Діти: |
Так! Учитель інформатики, учитель з математики, з української мови та літератури! |
Керівник гуртка: |
Молодці! А тепер трошки порухаємось. |
Фізкультхвилинка: |
Щось не хочеться сидіти, Треба трохи відпочити. Руки вгору, руки вниз, Руки в боки, руки так, Руки вгору, як вітряк. Вище руки підніміть І спокійно опустіть. Плесніть, діти, кілька раз. За роботу, все гаразд! |
Керівник гуртка: |
Молодці! |
Висновки: |
Діти отримали інформацію про професії, дізналися про нову для них професію - архітектор. |
|
|
Керівник гуртка: |
Для закріплення знань про професії пограємо у гру «Калейдоскоп професій». Правила гри: керівник гуртка роздає великі картки із зображеними представниками професій (поліцейський, учитель, лікар, повар, швачка, пожежник, фермер тощо). Далі показує маленьку картинку із зображеним на ній предметом. Діти називають цей предмет і професію, до якої він належить. Вихованці кладуть картинку на відповідне місце на картці. Переможе той, хто перший повністю заповнить свою картку. |
Керівник гуртка: |
Ура! Перемогла дружба! Молодці! Дякую за гарну роботу! До побачення! |
Діти: |
Дякую! До побачення! |
ДОДАТОК 1
ДОДАТОК 2