Тема уроку: Величини та їх вимірювання
Клас: 5-6
Тривалість уроку: 45 хвилин
Мета: Після уроку учні з інтелектуальними та мовленнєвими порушеннями зможуть:
Розуміти сутність величин та їх ролі у повсякденному житті.
Використовувати основні поняття вимірювання величин.
Застосовувати різні способи вимірювання величин.
Хід уроку:
Організаційний момент (5 хвилин)
Привітання учнів, перевірка готовності до уроку, роз’яснення мети та завдань уроку.
Погляньте у віконечко. (Діти протягують руку).
Чомусь сховалось сонечко. (Знизують плечима).
А ми засвітимо сонечко. (Показують на себе).
Таке велике сонечко. (Руки в сторони).
Таке веселе сонечко. (Посміхаються один одному).
Я – сонечко! (Показують на себе).
Ти – сонечко! (Показують один на одного).
Ми – сонечка! (Беруться за руки).
Ми – світимося всі!
Актуалізація знань (10 хвилин)
Підвести до досвіду учнів поняття величин та їх значення у житті.
Основні величини:маса,час, сила струму,температура,довжина, кількість речовини,сила світла.
Показати картинки різних предметів та запитати учнів, що це за предмети, які властивості вони мають.
Підвести учнів до висновку, що кожен предмет має свої властивості та їх можна виміряти.
Основна частина (25 хвилин)
Визначення поняття вимірювання величин.
Величина́ або магнітуда — одне з основних математичних понять, узагальнення понять довжина, розмір, площа, об'єм тощо.
Пояснення одиниць вимірювання довжини, маси, об’єму та часу.
Практичне застосування вимірювання на прикладах.
Фізкультхвилинка
Хто ж там, хто вже так стомився?
І наліво нахилився.
Треба дружно всім нам встати, Фізкультпаузу почати.
Руки вгору, руки вниз,
Вгору трішки подивись.
Руки склали, як вітряк, І покрутимося так. Вище руки підійміть І спокійно опустіть. Потім дружно всі сідаймо І до праці приступаймо.
Заключна частина (5 хвилин)
Підсумок уроку, перевірка розуміння матеріалу.
Дітки чи зрозуміли ви,що таке одиниці виміру? Давайте разом пригадаємо,які одиниці виміру ви знаєте?
Домашнє завдання.
Подяка учням за увагу та активну роботу на уроці.
Домашнє завдання
Вимірювання довжини та маси різних предметів у домашньому середовищі та запис у зошит.