План-конспект уроку з волейболу 7 клас

Про матеріал
Мета уроку: навчальна • удосконалювати техніку виконання передач двома руками зверху та знизу. • використовувати набуті технічні і тактичні вміння під час гри в волейбол. • сприяти розвитку сили, гнучкості, координації рухів, спритності. виховна • сприяти розвитку морально-вольових якостей, сміливості, сили волі. • взаємодопомоги, товариськості, колективних дій.
Перегляд файлу

 

 

План-конспект

уроку

з волейболу

7 клас

 

 

 

 

 

Підготував:

Вчитель фізичної культури

Маловисківської гімназії

Михайлович В.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

Дата:


Місце проведення: спортивний зал.


Спортивний інвентар: м'ячі волейбольні, набивні м'ячі


Час уроку: 45 хвилин.


Мета уроку:

навчальна  

  • удосконалювати техніку виконання передач двома руками зверху та знизу.
  • використовувати набуті технічні і тактичні вміння під час гри в волейбол.
  • сприяти розвитку сили, гнучкості, координації рухів, спритності.

виховна

  • сприяти розвитку морально-вольових якостей, сміливості, сили волі.      
  • взаємодопомоги, товариськості, колективних дій.

 

Завдання уроку:

  • закріпити передачі м’яча двома руками зверху.
  • навчати вибору місця під час прийому м’яча.

 

План уроку (45 хв.)

Підготовча частина уроку:

  • Організація учнів до уроку.
  • Шикування в одну шеренгу, повідомлення завдань уроку, перевірка ЧСС.
  • Повторення стройових (організаційних) вправ.
  • Загально розвиваючі вправи.
  • Повторення гри "Мисливці та качки"

 

Основна частина уроку:

  • Повторення  передачі м’яча двома руками зверху.
  • Вдосконалення  прийому м'яча двома руками знизу.
  • Сприяти розвитку навичок вміння вибору позиції для прийому та передачі м'яча.

 

Заключна частина:

  • Шикування в одну шеренгу, перевірка ЧСС.
  • Підведення підсумків уроку.
  • Домашнє завдання.

 

 

 

 

Хід заняття

 

п/п

Зміст заняття

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

1

2

3

4

Підготовча частина (15хв.)

1.

І. Організаційна частина.

Шикування. Рапорт чергового про готовність класу до заняття. Привітання. Перевірка присутніх. Оголошення мети заняття.

1.5-2хв.

Звернути увагу на форму та взуття. Нагадати правила техніки безпеки .

2.

Опитування учнів про самопочуття. Перевірка пульсу.

1.5-2хв.

Учнів з поганим самопочуттям відсторонити від уроку та направити до медичного працівника школи.

3.

Стройові вправи на місці: повороти праворуч, ліворуч, кругом

30-40с.

Організувати діяльність учнів.

4.

Ходьба:  звичайна в обхід по спортзалу.

30-40с.

 

5.

Біг:

- звичайний;

- приставним кроком лівим боком;

- приставним кроком правим боком;

- із закиданням гомілок;

- із високим підніманням колін;

- звичайний;

1.5-2хв.

Дистанція два кроки.

6.

ЗРВ в русі:

1    В.П. руки перед грудьми,

1-2 відведення зігнутих рук назад

3-4 – прямих;

 2. В.П. руки в сторони,

1-4 великі кола руками вперед

5-8 – назад;

 3.  В.П. руки в сторони, кисть в кулак

1-4 кругові рухи передпліччями вперед

5-8 – назад;

 4. В.П. руки перед собою в замок

1-2 колові рухи кистями вперед

 3-4 – назад;

 5. В.П. руки вперед, нахили на кожний рахунок;

 6.      В.П. руки перед собою в замок, ходьба з випадами на кожний крок з поворотом в протилежний бік;

7. Вправи на відновлення дихання.

 

3-4хв.

5 - 6 р.

 

 

5 - 6 р.

 

5 - 6 р.

 

 

5 - 6 р.

 

5 - 6 р.

 

 

5 - 6 р.

 

 

 

 

 

 

 

Слідкувати за виконанням вправ з максимальною амплітудою.

7.

Повторення рухливої гри «Мисливці та качки»

4-5хв.

На ігровому майданчику чертится коло діаметром 5 – 8 м. (залежно від віку гравців і їх числа).
Всі гравці діляться на дві команди: «качки» і «мисливці». «Качки» розташовуються всередині кола, а «мисливці» за колом. «Мисливці» отримують м’яч.
По сигналу або по команді вчителя «мисливці» починають м’ячем вибивати «качок». «Качки»  , в яких потрапив м’яч, вибувають за межі кола. Гра продовжується до тих пір, поки не будуть вибиті  всі «качки» з кола. Під час кидка м’яча «мисливцям» не можна переступати лінію кола.
Коли будуть вибиті всі «качки», команди міняються місцями.

Перемагає та команда яка швидше виб’є всіх «качок» з кола.

Основна частина (25 хв.)

І Метод колового тренування

1

 

Розподілення по місцях занять.

 

 

20-30с.

 

2

І база. Передача двома руками зверху (з обов’язковою фіксацією

набивного м'яча. )

 

 

15 разів.

Біля стіни. Слідкувати за правильним положенням пальців рук.

 

3

ІІ база. Передача м'яча двома руками зверху

15 разів.

Біля стіни. Слідкувати за правильним положенням пальців рук.

 

4

ІІІ база. Прийом м'яча двома руками знизу.

Учні розташовуються біля стіни приймаючи низьку стійку самостійно кидаючи  м'яч в стіну намагаються виконати серію прийомів без втрати м'яча.

 

 

20  разів.

Слідкувати за положенням рук та ніг при прийомі мя’ча.

5

ІVбаза.

Прийом м'яча двома руками знизу.

Учні розподіляються парами один навпроти одного. По черзі виконують прийом м'яча двома руками знизу після накидання  партнером.

 

 

10 разів.

Слідкувати за положенням рук та ніг при прийомі мяча

ІІ Ігровий метод.

6

Навчальна двостороння гра в волейбол.

4-5хв.

Якщо команда заробляє очко використавши правильно всі свої три дотики до мя’ча зараховується два очка.

Заключна частина  (5 хв.).

1.

Ходьба звичайна. Вправи на відновлення дихання.

 20-30с.

Звернути увагу на поставу.

2.

Перевірка пульсу.

40с- 1хв.

Перевірити показники пульсу і порівняти їх із показниками на початку заняття.

3.

Оцінка результатів заняття.

2-3хв.

Учні аналізують та оцінюють свої уміння застосовувати вивчені елементи у навчальній грі. Виставлення оцінок за роботу на уроці.

4.

Домашнє завдання.

Організований  вихід із спортзалу.

40с.-1хв.

Підйом тулуба 25р.

 

 

docx
Додано
9 квітня 2020
Переглядів
909
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку