План-конспект уроку з «Я у світі» у 3 класі Тема: "Дружні стосунки "

Про матеріал
Мета: провести спостереження за літніми змінами в живій природі; систематизувати знання учнів про природні зв’язки; розвивати мовлення, мислення, розширювати світогляд; виховувати любов до природи.
Перегляд файлу

 

 

 

План-конспект уроку

з «Я у світі» у 3 класі

Тема: Дружні стосунки

 

 

 

 

                                                        

 

 

 

                                                                             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Київ 2017

 

 

Тема: Взаємозв*язок природи влітку

Мета: провести спостереження за літніми змінами в живій природі; систематизувати знання учнів про природні зв’язки; розвивати мовлення, мислення, розширювати світогляд; виховувати любов до природи.

Тип уроку:засвоєння нових знань.

Обладнання:мультимедійна презентація, фотоілюстрація, технологічні картки

Хід уроку

І. Організаційна частина.

Якось дивно дзвоник грає,

На урок усіх скликає.

Час урок розпочинати,

Будем в казку мандрувати.

Зручно прошу всіх сідати,

Разом дружно працювати.

Фенологічне спостереження.

— Яка зараз пора року?
— Який місяць?
— Яке число?
— Тепло чи холодно надворі?
— Який стан неба?
— Яка температура повітря?
— Чи були сьогодні протягом дня опади?
—Які зміни відбулися у живій природі6
  -рослинний світ
  -тваринний світ

Які зміни відбулися у природі влітку?
  -міста
  -села

І. Актуалізація і корекція опорних знань
                            ПАХНЕ ЛІТО


                   На дзвінкій галяві теплим літом
                   Заквітчалась липка першим цвітом,
                   І сама страшенно здивувалась:
                   «Та невже ж таке зі мною сталось?»
                   Зашуміли трави над землею,
                   Здивувались також разом з нею.
                   Забриніли дзвоники ласкаві:
                   «Ой же дух солодкий на галяві!
                   Пелюстки у нас лілові й білі,
                   Та чомусь ми пахнути не в силі...»
                   Жовтим оком дивиться ромашка:
                   «Від такого цвіту дихать важко!»
                   І радіють бджоли-міхоноші:
                   «А для нас ці квітоньки — хороші!»
                   Повна липка радості і суму:
                   «Через що,— зітхає,— скільки шуму?»
                   І ховає гілочки розквітлі,
                   Миті в зливах, скупані у світлі.
                   В лісі меду теплого налито.
                   Пахне цвіт на липці.
                   Пахне літо!
                                                        М. Пригара


 

ІІ. Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності.

-А чи давно ви були в лісі?

-Діти, а чи любите ви ходити з батьками до лісу?

-А що ви зазвичай там робите?

 

Описание: 20.10.2014-1-1

 

 


1.Це весняний чорний птах,

Називають його... (Шпак).

 

2. За вікном сніжок,

Піднялася віхола,

Та не страшно пташці,

Що сидить під стріхою. (Горобець.)

 

3. Хитра кума сліди замела. (Лисиця.)

 

 

 

 

4. Вправні будівельники

Майструють дашок

З соснових гілок. (Мурахи.)

 

5. Я найперша квітка в гаю,

Синім цвітом зацвітаю. (Пролісок.)

 

6. Влітку наїдається,

Взимку відсипається. (Ведмідь.)

 

7. Білі дзвіночки висять, гойдаються,

Як вони називаються? (Конвалїі.)


 

-Сьогодні на уроці ми спостерігатимемо за взаємозв*язками у природі вліт


 


ІІІ. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу.

  1. Асоціативний кущ

  1. Робота за малюнками.
    — Розгляньте малюнки, на яких зображені рослини влітку. За допомогою малюнків розкажіть, які рослини цвітуть улітку.
    — Які ще квітучі рослини ви бачили на шкільному дворі, в полі, в лісі?
    — Чому саме влітку цвітуть більшість рослин, дозрівають ягоди, горіхи й інші плоди?
    — Чому не можна збирати букети з ранньоквітучих рослин на лугу, в лісі?
    — Що нового з’явилося на грядках, коли підросли картопля, кукурудза, кабачки?
    — Які роботи проводяться на городі?
    — Які рослини цвітуть у квітнику, чим вони відрізняються одна від одної? (Різне забарвлення і форма пелюсток, форма і розташування листя) Чим схожі? (Є корінь, стебло, листя, квітки)

За рослинами в городі і на квітковій клумбі потрібно доглядати розпушувати землю, поливати.
Квіти рвати не можна, вони швидко в’януть, а на клумбі довго тішать око своєю красою.

  1. Робота з підручником (ст..143)

Питання до тексту:

 Розкажіть, чи доводилося вам спостерігати за схожою поведінкою               дітей              чи              дорослих.

Часто  природу  руйнує бездумна,безвідповідальна  поведінка людей.              Добрі              й              розумні              вчинки

допомагають захищати природу.

 

  1. Фізкультхвилинка
  2. Пригадай про свої добрі і погані вчинки під час екскурсії чи прогулянок               у лісі.За              які              з них

Ліс тобі вдячний, а за які ображається? 

Прочитай  і  доповни  речення.  Подумай,  за яку поведінку              ліс              тобі              подякує,              а              за              яку              образиться.             

 

Коли ти знайдеш гніздо пташки 

Коли  зустрінеш  у  лісі  маленьких  дитинчат 

звірів (лисеня, їжаченя, зайченя) 

Коли побачиш гарно розквітлі рослини 

Коли збираєш гриби 

Коли побачиш у лісі мурашник 

Коли обідаєш на лісовій галявині 

  1. Відеоролик «Природа влітку»
  • Що ви зрозуміли з ролика?
  • Чи завжди ви так поводите себе ?
  • Чи спілкуються між собою рослини?

IV. Узагальнення і систематизація знань

1. Гра в слова

Плесніть у долоні, почувши слова, що стосуються мурашки (бджоли, метелика та ін.). Поясніть вибір кожного слова.

Мурашник, зелений, пурхає, мед, вертка, працелюбний, червона спинка, пасіка, докучлива, вулик, волохатий, дзвенить, річка, скрекоче, ліс, павутина, квартира, попелюхи, шкідник, «літаюча квітка», стільники, дзижчить, хвоїнки, «чемпіон по стрибках», рябокрила, великі очі, смугастий, рій, нектар, пилок, гусениця, захисне забарвлення, відлякуюче забарвлення.

2.Гра ,,Рослини-годинники,,
(фотоілюстрації рослин)

-У кожного на парті таблиця.учень повинен з*єднати рослину та її роль у природі.

 

2.Гра ,,Рослини і тварини передбачають природу,,
(фотоілюстрації)

-У кожного на парті таблиця.учень повинен з*єднати рослину та її роль у природі.

 

V. Підбиття підсумків уроку. Вмотивоване оцінювання учнів

— Які літні зміни відбуваються в житті дерев? кущів? трав’янистих рослин?
— Наведіть приклади літніх квітів.
— Які зміни відбуваються влітку в житті комах? птахів? риб? звірів?
— Чому влітку розвивається і збільшується потомство в усіх тварин?

VI. Повідомлення домашнього завдання

Ст..146-149

 

doc
Додано
19 листопада 2019
Переглядів
1262
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку