План уроку Зайчик. Лісовий житель

Про матеріал
Розробка фото уроку для керівника гуртка чи вчителя трудового навчання. Тема уроку : вироби з пластиліну, лісовий итель- зайчик
Перегляд файлу

План – конспект уроку

Тема : Лісовий житель, зайчик.

Мета: навчати дітей виготовляти іграшки з пластиліну; закріпити навички роботи з пластиліном; розвивати творчу уяву, фантазію, увагу, спостережливість, уміння спілкуватися; сприяти пізнанню дітьми краси тваринного світу.

Обладнання: пластилін, стеки, дощечка для пластиліну, вологі серветки.

Хід уроку.

  1. Привітання.

Ми сюди прийшли витися,
Не лінитися, а трудитися.
Працюємо старанно,
Слухаємо уважно!

  1. Перевірка готовності до заняття.
  2. Повідомлення теми уроку:

     Сьогодні ми продовжуємо працювати з пластиліном. Виготовимо із пластиліну лісового жителя – зайчика.

Через поле навпростець
Скаче білий комірець.   (Заєць)

Грудочка в пуху,
Довге вухо,
Стрибає спритно,
Любить морквину.
(Заєць)

Я страшенний боягуз,
Всіх на світі я боюсь.
В полі, в лісі навкруги
Скрізь у мене вороги.
Часом лізу я у шкоду,
Їм капусту на городах,
Моркву,  ріпу, буряки.
Відгадайтехто такий?
(Заєць)

     Так діти, ви молодці! Відгадали всі загадки це дійсно заєць, лісовий житель він вам давно відомий і мабуть всі з вас його бачили і знаєте як він виглядає.

Сьогодні ми з вами створимо лісового мешканця з пластиліну.

Фізкультхвилинка

Я малюю зайчика для вас — раз.

Це у нього, бачте, голова — два.

Це у нього вуха довгі — три.

Це у нього куций хвістчотири.

Це очі весело горятьпять.

Ротик, зубки, моркву їстьшість.

Шубка тепла, хутряна на німсім.

Ніки довгі, щоб гасав він лісом— вісім.

Ще навколо посаджу я дерева — девять.

І сонце сяє у горі — десять.

  1. Демонстрація зразка.
  2. Інструктаж
  • Розминати і розігрівати пластилін треба на дощечці;
  • Розрізати пластилін стекою;
  • Невикористаний пластилін класти в коробку;
  • Після завершення роботи з пластиліном витерти руки вологою серветкою;
  • Не брати пластилін до роту;
  • Не торкатися брудними руками обличчя та очей;
  • Не розмахувати стекою, об не поранити себе та інших.
  1. Починаємо

Розігрійте пластилін в долонях ;

Формуємо два овали : один більший – це тулуб, другий – менший це голова.

Скріплюємо голову з тулубом.

Формуємо дві не великі кульки і два овали – це задні лапи, прикріплюємо їх до тулуба формуючи задні кінцівки.

Наступні два овали це будуть передні лапки, кріпимо до тулуба на однаковій відстані одна від одної.

За допомогою стеки відрізаємо шматок пластиліну і формуємо кулю це хвостик, кріпимо до тулуба.

Наступним кроком відрізаємо  стекою два шматки пластиліну і робимо довгі вушка, кріпимо на  голові.

За допомогою стеки робимо не великі отвори на голові для очей, а з чорного пластиліну формуємо дві кульки і поміщуємо їх в отвори.

З рожевого пластиліну ліпимо кулю для носика і фіксуємо його на голові.

Для декору вушок використаємо пластилін іншого кольору наприклад білого і сформуємо два овали прикріпивши їх до середини вушка.

  1. Практична робота дітей.
  2. Виставка та обговорення роботи.
  3. Прибирання своїх робочих місць.
  4.  Прощання з вихованцями !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                   

                              

 

docx
Додано
28 квітня 2020
Переглядів
441
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку