План заняття "Техніка пішохідного туризму"

Про матеріал

Мета:Навчити техніці руху і подолання природних перешкод;

Розвивати навики в'язання вузлів.

Місце проведення: спортивний зал; натягнута основна мотузка 10-12ммта 6 мотузок по 2 м діаметром 6-8 мм

Перегляд файлу

Тема: Техніка пішохідного туризму

    Мета:        Навчити техніці руху і подолання природних перешкод;

Розвивати навики в'язання вузлів.

     Місце проведення: спортивний зал; натягнута основна мотузка 10-12мм   та 6 мотузок по 2 м діаметром 6-8 мм

Інвентар: 100 м основної мотузки, 48 карабінів, 6 систем, 6 вісімок, 6 прусиків, 6 жердин, 1 канат, 1 колода, 1 секундомір

Картки: „ Прийоми в'язання вузлів"

Хід заняття.

                                  Організаційний момент.

  1. Перевірка наявності членів гуртка.
  2. Оголошення теми і мети заняття: Техніка пішохідного туризму
    Навчити техніці руху і подолання природних перешкод; Розвивати

навики в'язання вузлів.

  1. Попередження техніки безпеки.
  2. Різноманітні вправи ходьби та бігу.

5. Навчально-розвивальні   вправи   та   вправи   на   гімнастичній
драбині.

6. Отримання спорядження і індивідуальних карток.

7. Бесіда: а) Ми щодня в’яжемо вузли у побуті.

 б)Спритність в’язання вузлів. Книга рекордів світу.

в) Застосування вузлів у туризмі, альпінізмі, спелеології, скелелазінні і при висотних роботах.

8. Класифікація вузлів.

1. Для   зв'язування  кінців   мотузок  застосовують  наступні  вузли:
прямий, академічний, зустрічний, зустрічна вісімка, ткацький, грейпвайн,
булинь.

2. Для прикріплення мотузки до опори (об'єкту) використовуються
наступні вузли: зашморг, карабінний зашморг, багнет, булинь.

3. Для створення на мотузці петлі використовують наступні вузли:
провідник, вісімка, австрійський провідник, подвійний провідник.

4. Для   втримання   мотузки   використовують   вузли:   що   схоплює
(прусик), австрійський, що схоплює, Бахмана.

  1.  До вузлів спеціального призначення відносяться: вузол Гарда,  стреми.
           6. Контрольні вузли - простий, вісімка. Застосовуються для
    підстрахування основних вузлів.

                                    Основна частина.

1. Об'єднання дітей по групах і розподіл завдань.

Завдання для груп:

  1.   в'язання вузлів: провідник, подвійний провідник, вісімка, булінь,
    брамшкотовий,    прямий,    академічний,    зустрічний,    схоплюючий,
    стремено;
  2.   техніка руху по купинах, жердинах та подолання уявного рову за
    допомогою маятника;

3) траверс  схилу:   підйом,  паралель,  спуск.   Подолання  навісної
переправи та колоди;

4) підйом по схилу, подолання паралельних мотузок, спуск по схилу.

Звернути увагу на помилки:

  •      накладання мотузок, відсутність контрольних вузлів;
  •      схід з жердини: повністю, частково.
  • Схоплюючий вузол без перекручень, не зафіксовані карабіни, не
    став на страховочну судійську петлю;
  •      Схоплюючий вузол не попереду рук;
  •      Карабін не посередині між руками на страховочній мотузці.

1.  Зміна місць занять між 1 та 2 і 3 та 4 групами.

  1.   Зміна місць занять між 1, 2 і 3, 4 групами в цілому.
  2.   Зміна місць занять між 3, 4 і 1, 2 групами.
  3.   Змагання між групами на швидкість в’язання вузлів.

Заключна частина.

  1. Підсумок. Обговорення виконання завдань кожною групою.
  2. Відзначення найбільш активних учнів.
  3. Завдання додому: повторити в'язання вузлів.

 

doc
Додано
26 січня 2018
Переглядів
1788
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку