Презентація підготовлена до зборів батьків майбутніх першокласників (НУШ) , де висвітлені основні поради щодо комфортної підготовки дітей до навчання у школі.
ПОРАДИ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА БАТЬКАМ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ КЗ «ГУБИНИСЬКИЙ ЗЗСО (ОПОРНИЙ ЗАКЛАД)2021 р.
Номер слайду 2
Старання дитини обов'язково мають бути визнаними. Позитивне відношення і добре, тепле ставлення необхідні дитині для хорошого самопочуття, для формування в неї такої важливої риси, як впевненість у собі і своїх можливостях.
Номер слайду 3
В режимі дня кожної дитини повинні бути постійні обов'язки, закріплені за нею на тривалий час. Дитина, яка вміє працювати вдома, легко долучається до навчання
Номер слайду 4
Складіть разом з першокласником розпорядок дня, слідкуйте за його виконанням.
Номер слайду 5
Не пропускайте труднощів, можливих у дитини на початковому етапі оволодіння учбовими навичками. Якщо у першокласника, наприклад є логопедичні проблеми, постарайтесь справитися з ними на першому році навчання.
Номер слайду 6
Якщо Вас щось непокоїть в поведінці дитини, не соромтесь звертатися за порадою і консультацією до учителя чи шкільного психолога.
Номер слайду 7
Зі вступом до школи в житті Вашої дитини з’явилася людина більш авторитетна, ніж Ви. Це вчитель. Поважайте думку першокласника про свого вчителя
Номер слайду 8
Не порівнюйте дитину з іншими дітьми !!! Порівнюйте її з такою, якою вона була вчора, чи, можливо, буде завтра.
Номер слайду 9
Не обговорюйте при дитині проблеми її поведінки. Вона може вважати, що конфлікти неминучі, і продовжувати провокувати їх
Номер слайду 10
Дозволяйте дитині виявляти самостійність, заохочуйте найменші її вияви!
Номер слайду 11
Не критикуйте дитину при свідках!!!
Номер слайду 12
Аргументуйте свої заборони та вимоги: діти чутливі до несправедливості, яка присутня в більшості вимог.
Номер слайду 13
Навчання - це нелегка і відповідальна праця. Вступ до школи істотно міняє життя дитини, але не повинно позбавляти її різноманіття, радості, гри. У першокласника повинно залишатися досить часу для ігрових занять.