Тема уроку. Порядок чисел при додаванні. Написання цифри 1.
Мета уроку.
Ознайомити учнів з переставною властивістю дії додавання(без вживання терміна); навчити додавати числа у будь якому порядку; дати поняття числа 1, навчити писати цифру 1; вдосконалювати навички лічби; формувати вміння знаходити «сусідів» чисел; розвивати кмітливість, пам'ять, уяву, логічне мислення;
виховувати бажання пізнавати світ, милуватися красою довкілля.
Обладнання.
Демонстраційний матеріал: плакат «Число і цифра 1», індивідуальний лічильний матеріал.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
Рахунок по черзі від 10 до 20, від 20 до 10.
Від 15 до 20, від 20 до 13.
Під кущами вздовж ріки
Оселилися жуки.
Син і донька, батько й мати.
Спробуй всіх порахувати! (4)
Мама пиріжки спекла –
Всім по одному дала:
Любі, Вові і Юркові,
Песикові і котові!
Скільки пиріжків спекла матуся? (5)
У Наталки – лялька Оля,
Плюшевий ведмедик – в Колі,
Котик – у Марійки,
Коник – у Андрійка.
Скільки іграшок у дітей? (4)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
-Викладіть 4 червоних трикутника і 2 жовтих. Скільки всього трикутників ви виклали?
-Тепер покладіть 2 жовтих і 4 червоних трикутника. Скільки всього трикутників ви виклали?
-Чи змінилася кількість трикутників у першому ряду порівнюючи з другим?
-Який висновок ми можемо зробити?(Числа можна додавати у будь якому порядку)
2. Бесіда.
-Які ваші улюблені іграшки? Сьогодні ми побуваємо у магазині іграшок.
-Що ви купили б у нашому магазині?(діти підходять до столу і обирають іграшку).
-Що купив Давид? (кубики). Скільки їх у коробці? (багато)
-Що купила Вероніка? (ляльку). Скільки ляльок у дівчинки? (одна).
(Аналогічно з іншими іграшками)
3.Робота з наочним матеріалом.
-Які предмети зображено?
-Яких предметів багато, а яких по одному?
4.Ознайомлення з цифрою 1.
- У математиці для позначення одного предмета використовують цифру 1.
-Розгляньте друковану та рукописну цифри.
1.Довгоноса одиниця
Ніс, як гілку має,
Завжди першою стояти
У рядку бажає.
2.Перша цифра – одиниця
Гостроноса, наче спиця
Позначає, що вона?
Що предмет один – єдиний,
Голова у нас одна,
Серце теж одне в людини.
3.Один – значить мало чи багато?
Це як глянути малята.
Одне в світі сонце і батьківська хата,
Одні в тебе ненька і тато
Одне в тебе серце, життя у людини,
І в світі не знайдеш країни
Миліше тієї, де ти народився –
Твоєї землі – України.
4.Ось один, чи одиниця –
І тонка, й пряма як спиця.
5.Вміє чапля рахувати,
Може й цифру показати.
Шию вгору тягне птиця,
Дзьоб униз – це одиниця!
ІV. Фізкультхвилинка.
Час прийшов для відпочинку,
Проведемо фізкультхвилинку.
Раз! Два! Всі присіли.
Потім вгору підлетіли.
Дружно всі присіли, встали.
І руками помахали.
Три! Чотири! Нахилились.
Зі струмочка гарно вмились.
П’ять! Шість! Всі веселі.
Крутимось на каруселі.
А тепер всі руки в боки.
Як зайчата скоки-скоки!
Сім! Вісім! В потяг сіли,
Ніжками затупотіли.
Дев’ять! Десять! Відпочили
І за парти дружно сіли.
V. Робота з підручником (с.27)
1.Розгляд цифри 1. Завдання 1.
-Цифра 1 складається з двох елементів: короткої та довгої похилих ліній. Перший елемент починаємо писати трохи вище від середини клітинки і ведемо коротку похилу лінію до верхнього правого кута. Не відриваючи руки, пишемо вниз довгу пряму похилу лінію до середини нижньої сторони клітинки.
2. Завдання 2. Робота у парах.
- Розгляньте малюнки і поясніть чи зміниться кількість апельсинів, якщо поміняти підноси місцями. Вивчить разом правило, перевірте один одного.
3.Завдання 3. Гра «Мікрофон»
-Обчисліть приклади з допомогою числового ряду(вчитель підходить з мікрофоном до кожного учня і називає приклад, учень відповідає).
4.Завдання 4.
- Подивіться на малюнок, назвіть фігури яких на малюнку по одній.
5.Завдання. Робота у парах.
- Знайдіть терези, що показують неправильно.
VІ. Фізкультхвилинка.
У країні казочок
Жив веселий Колобок.
Разом з ним усі звірятка
Вишикувались на зарядку.
Похитали головою,
Раз – притупнили ногою,
Руки вгору піднесли,
Трішки ними потрясли,
Нахилились вліво, вправо,
Та цього іще замало.
Руки вгору, руки вниз,
Раз присіли, піднялись.
Головою похитали
Й працювати знов почали.
VІІ. Робота в зошиті. (с.27)
Вправляння у написанні цифри 1.
VІІІ. Підсумок уроку.
1.Рефлексія.
-Що вивчили за урок? Чого навчилися? (учитель записує на дошці відповіді дітей).
2.Колоротерапія.(на дошці квітка, кожний пелюсток різного кольору)
-Оберіть колір свого настрою. Обґрунтуйте свою думку.