Новини

Кабмін виділив гроші на розвиток шкіл

Сьогодні, 12 лютого 2020 року, Уряд прийняв рішенні про виділення субвенції у розмірі 3,5 млрд гривень на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів». Мета програми – розвиток великих та опорних шкіл. 

«Урядова програма "Спроможна школа для кращих результатів" і кошти, виділені на неї, допоможуть школам стати більш безпечними і комфортними для учнів та їхніх батьків, учителів та адміністрацій шкіл. Ремонт, завершення будівництва, закупівля обладнання та створення навчальних кабінетів, оновлення інтер’єрів у шкільних приміщеннях – ось можливості, які надає ця субвенція школам. Цього року вона складає 3,5 млрд грн, і ми ставимо собі завдання щороку збільшувати її обсяг».

                                                               Міністерка освіти і науки України Ганна Новосад

Будь-які опорні школи та інші коли, у яких здобуває освіту не менше 350 учнів, можуть претендувати на фінансування проєктів. Кошти можуть отримати проєкти, які спрямовані на:

  • завершення недобудованих будівель і споруд шкіл;
  • реконструкцію, капітальний ремонт;
  • формування нового освітнього простору.

Засновники шкіл мають сформувати проєктні заявки та надати їх на розгляд в обласні державні адміністрації. Вже там буде сформовано перелік проєктів, серед них виділять пріоритетні та передадуть у МОН (до 13.03.2020 р.).

У проєктній заявці мають бути:

  • обґрунтування мети;
  • терміни виконання;
  • ризики, які можуть вплинути на виконання;
  • інформація про особу, відповідальну за реалізацію.

Також у додатку мають міститися дані про школу, рішення про затвердження проєктно-кошторисної документації (з позитивним експертним висновком), фото об’єкта і гарантійний лист про співфінансування. Якщо проєкт пов'язано з будівельними роботами, то знадобляться закріплена земельна ділянка, затверджена проєктна документація та її позитивний експертний висновок. Проєктна потужність недобудов має складати не менше 350 учнів.

Також серед моментів, на які варто звернути увагу:

  1. Використання субвенції здійснюється на засадах співфінансування з місцевих бюджетів.
  2. Проєкти, що фінансуються з обласного бюджету або реалізуються у Києві, містах обласного значення, ОТГ з адміністративним центром у таких містах, матимуть 70% бюджетних коштів та 30% із місцевого бюджету. Проєкти в ОТГ та районах – відповідно 90% і 10%, села/селища зі статусом гірських та населені пункти на лінії зіткнення – 95% і 5%.
  3. До отримання коштів субвенції засновник виконує проєкт за кошти місцевого бюджету, а також щомісячно звітує ОДА про стан реалізації. Всі роботи та заходи в межах проєкту мають бути завершені до 31 грудня 2020 року.

Детально про урядову програму «Спроможна школа для кращих результатів» можна дізнатися за посиланням.

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter