Чи може історія стати найулюбленішим предметом учнів? Звичайно! Адже багато хто зі школярів мріє мандрувати світом та здійснити подорож у часі! Та чи можливо це зробити на уроці? Так! І тут на допомогу прийдуть різноманітні інтернет-ресурси. Корисними онлайн-сервісами та практичними порадами поділився Віктор Немченко в межах інтернет-конференції «Історія та громадянська освіта у школі».
Інтернет-ресурси – це чудовий інструмент для мотивації школярів, розвитку критичного мислення та креативності. З їхньою допомогою можна створювати дивовижні дидактичні матеріали, які точно незалишать дітей байдужими:
- візуальні матеріали (зображення, схеми, меми тощо);
- карти (звичайні, контурні та інтерактивні);
- відеоматеріали (хроніки, анімація, мультфільми, документальні фільми);
- візуальні реконструкції історичних джерел і пам’яток (3D-моделі, реконструкції, схематичні зображення);
- стрічки часу;
- інтелект-карти;
- інфографіка;
- хмари слів;
- віртуальні екскурсії;
- документальні та публіцистичні матеріали (дуже часто відцифровані).
Розгляньмо найефективніші та найпрактичніші ресурси.
Besthistorysites
Це справжній скарб для вчителя історії! Чому? Адже тут зібрано та упорядковано величезну кількість посилань на якісні інтернет-ресурси. Тут ви зможете знайти історичні карти різних епох та регіонів, онлайн-архіви та бібліотеки, віртуальні галереї та багато іншого. А ще провести цікаві ігри та вікторини на історичну тематику. Усі ресурси зібрані за рубриками:
- Давня історія,
- Американська історія,
- Європейська історія,
- Сучасна історія,
- Військова історія,
- Усна історія,
- Історія мистецтва.
Цей безкоштовний онлайн-сервіс має англомовний інтерфейс, але за бажанням зміст сторінки буде відтворений іншою мовою (така функція вбудована в браузері Chrome).
Canva
Сервіс надає неймовірні можливості для візуалізації навчального матеріалу та здатний закохати у себе навіть найвибагливішого користувача! Він має зручний україномовний інтерфейс із простою процедурою створення облікового запису. А його багатофункціональність вражає! Є платна та безкоштовна версії, але можливостей базового пакету цілком достатньо для роботи. Ресурс містить велику кількість якісних безкоштовних шаблонів, які можна редагувати та підлаштовувати під себе. Тут можна створювати безліч захоплюючих та корисних матеріалів:
- інфографіка;
- плакати;
- діаграми;
- скринкасти та гіфки;
- презентації;
- комікси;
- інтелект-карти;
- чеклисти (і багато іншого).
Учителі також мають можливість підключити Canva for education (повний функціонал сервісу для педагогів).
Національний музей Голодомору-геноциду
Ресурс містить велику базу інформації та історичних джерел про Голодомори в Україні. Тут ви знайдете:
- архівні матеріали;
- публікації документів і матеріалів;
- фільми про Голодомор;
- корисні посилання;
- свідчення про Голодомор (за областями);
- віртуальний тур Музеєм Голодомору.
Google Arts & Culture
Безкоштовна онлайн-бібліотека, що містить інформацію про дивовижні картини, визначні місця та дива світу. За допомогої цього ресурсу учні можуть познайомитися з:
- історичними постатями;
- історичними подіями;
- місцями;
- мистецькими напрямками;
- колекціями;
- техніками.
Сервіс надає можливість ранжувати дані за часом і алфавітом. А якщо бажаєте їм користуватися у смартфоні, встановіть мобільний додаток.
Draw.io
Це безкоштовний сервіс для створення та редагування візуального навчального контенту. Має велику вбудовану бібліотеку шаблонів, дозволяє співпрацювати в режимі реального часу, чудово працює на смартфонах і планшетах. Також сервіс легко інтегрується з Google-Документами, Google-Формами, Excel, Dropbox, OneDrive, Chrome. Він є надзвичайно простим інструментом для роботи, тож буде корисним для для планування роботи, систематизації інформації, а також для створення опорних та роздаткових матеріалів.
А наступні ресурси допоможуть отримати цікаву та корисну інформацію, підвищити кваліфікацію та налагодити співпрацю з колегами:
- Віртуальний тур українськими музеями просто неба
- Енциклопедія світової історії
- Бабин Яр
- Будинок Слово
- Україна у Facebook
- Libraria – Архів української періодики
- Україна Incognita
- National Geographic: History
І звичайно, найкориснішим ресурсом є освітній проєкт «На Урок»! Адже тут ви знайдете багато цікавих статей у журналі, корисних вебінарів від провідних освітніх професіоналів та безліч розробок, створених колегами!
Бажаєте дізнатися більше? Перегляньте виступ!
Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.