Новини

Сергій Бабак : дитсадки та початкову школу не закриватимуть у жодному разі

МОН та МОЗ погоджуються з тим, що дитячі сади і початкову школу з листопада закривати не варто навіть при найгіршому сценарії. Про це повідомив голова парламентського комітету з питань науки і освіти Сергій Бабак. Він зазначив, що учні початкової школи не зможуть займатися дистанційно:

«Тому що діти не можуть займатися дистанційно - у них ще немає самосвідомості такого рівня, щоб вони могли самоорганізуватися. Ці дві ланки повинні працювати».

Учням 5-11 класів дистанційне навчання дається набагато простіше, тому вони справді можуть після канікул продовжити навчання в онлайн-режимі. Але, якщо епідситуація буде сприятливою, вони зможуть повернутися за парти.

При цьому Сергій Бабак зазначає, що не можна вважати, що саме школи стали причиною раптового підвищення рівня захворюваності на COVID-19 у країні:

«Згідно зі статистикою, загалом захворіло приблизно чотири тисячі дітей і приблизно шість тисяч учителів. Хоча учнів у нас значно більше, приблизно в співвідношенні 10 до 1. Це проста логіка: якби дійсно школи були вогнищами заражень, то хворих серед дітей було б у разів 10 більше ніж учителів. Тобто такої прямої кореляції і підтверджень ми не бачимо. За логікою МОЗ, великий ризик зараження є під час довезення до школи – в громадському транспорті. Тобто в нас понад чотири мільйони дітей добираються до школи, плюс учителі та інший персонал. Сумарно це майже п'ять мільйонів осіб, які їздять до шкіл щодня».

Тому зараз варто подивитися на динаміку зараження після початку канікул. Якщо динаміка знизиться, це означатиме, що стратегія виправдовує себе, тож варто перейти на дистанційний чи змішаний формат навчання. Утім, остаточне рішення має приймати місцева влада. А от перевести всі школи країни на дистанційку можна лише у випадку нового загальнонаціонального карантину.

 
Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter