Відмова від 12-річної шкільної освіти – це абсолютний фейк. Про це написав на своєму Telegram-каналі т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет. Він зазначив, що дискусія з приводу тривалості навчання, яка не перший рік триває в освітянській спільноті, не означає, що ми можемо повернутися до десятирічки.
«Для мене є абсолютно зрозумілим, чому саме 12-річна система. Це загальноєвропейська тенденція. Наприклад, у Німеччині, в деяких федеральних землях, дитина не зможе вступити до магістратури, якщо в неї попередньо немає 15,5 років навчання: 12 років школи і 3,5 роки бакалаврату».
т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет
Також він зауважив необхідність розпочати активний діалог із батьками, які, на відміну від педагогів, мають багато запитань щодо 12-річної школи. Зокрема, деякі батькі обурені тим фактом, що діти завершуватимуть навчання у 18-19 років.
Утім, ми маємо багато вагомих аргументів на користь 12-річної школи. Саме тому це питання, на думку т.в.о. Міністра освіти і науки, має залишатися відкритим для подальшої фахової дискусії. Необхідно працювати над створенням умов, за яких 12-річна школа буде справді дієвим, зручним та ефективним рішенням для всіх учасників освітнього процесу.
«У деяких країнах ЄС навчання розпочинають із 5 років і закінчують у 17. Звучала така пропозиція і на сьогоднішній нараді в МОН із керівниками облуправлінь. Це варто обдумати, враховуючи стандарти Нової української школи, та обговорити на педрадах, в інститутах підвищення кваліфікації, з батьками. МОН розглядає всі пропозиції "за" і "проти"».
т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет
Сергій Шкарлет наголосив на тому, що дискусія відкрита, але МОН не ухвалить жодного рішення доти, доки не будут напрацьовані необхідні оптимальні варіанти.
Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.