Новини

Вчити по-новому: МОН пропонує змінити підхід до освіти вчителів

Міністерство освіти та науки України розпочало презентації нового проекту концепції розвитку педагогічної освіти. Перша регіональна презентація відбулася 21 березня в Тернополі, але це лише початок: аналогічні заходи відбуватимуться по всій території країни.

У МОН обіцяють, що зовсім скоро на освітян чекають цікаві новації: підвищення престижу праці педагога, безперервний професійний розвиток, створення національного порталу покращення педагогічної майстерності та багато іншого.

Генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих Олег Шаров зазначив:

«Концепція сама по собі не несе змін до нормативно-правових актів України, а відображає загальне розуміння та бачення стратегії реформування педосвіти. На основі цього документу вноситимуться зміни, які регламентують освітній процес. Під час створення концепції ми намагалися не модернізувати старе, а створити нове, пропонуючи інше бачення майбутнього педагогічної освіти».

Окремо Олег Шаров наголосив на тому, що у концепції особливу увагу було приділено професійному самовдосконаленню педагогів. Для них передбачені різноманітні форми підвищення кваліфікації (тренінги, семінари, майстер-класи, вебінари, сертифікаційні програми тощо), стажування у кращих педагогів, а також широкі можливості для самоосвіти.

Також розглядається можливість створення національного порталу розвитку педагогічної майстерності, який забезпечив би освітянам простий доступ до професійних журналів та інших важливих ресурсів.

Нагадаємо, що наразі на сайті МОН викладено для громадського обговорення проект концепції розвитку педагогічної освіти. Долучитися до обговорення можна до 4 квітня.

 

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter
Коментарі

Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.

 1. Хохлова Тамара
  Потрібно заборонити або квотувати вступ до педагогічних внз походженців з селян. Зараз в навчальних закладах працюють 90% вихідців з селян, корупція- на найвищому рівні. Інтелігенція має інший генотип і виховання.
  • Пілат Анастасія Юріївна
   ви ще запропонуйте, аби в учителі брали тільки блондинів з блакитними очима арійської раси.
   ви зовсім не вчитель.
   адміністрація, зверніть увагу на це неподобство, йому тут не місце
  • Фурса Алла Миколаївна
   Терпіть не можу, як гидять село так звана "інтелігенція". Та вам до нас... Городяни привикли, що їм все на блюдичку в золотій кайомочці, а самі й пальцьом не поворушать , щоб своє щось вкласти. Просто ми робимо,а "інтелігенція" піариця. Бо наші сільські діти як поступають у ВУЗи, то думають, що вони дурніші і необразовані, бо вони з села. А потім виявляється, що це зовсім не так. Просто в наших дітей закомплексованість, тільки це на розум не впливає. А в міських школах були на уроках, то бачили, я там проходять уроки. Та як би не село, то де була б та "інтелігенція"...
  • Усата Оксана Василівна
   Судячи з твердження " якщо з села - то вже і не люди"????????
  • Ухо Геннадій
   А прізвище то у Вас точно "інтелігентне"... ба більше того ..."холуйське"
  • Ухо Геннадій
   "ВІКІПЕДІЯ" : Слово «хохол» у значенні «несвідомий українець» — той що зрікся самобутності приставши до тюркизму, ляхства, москальства тощо використовують і українці.
  • огирчук галина
   Інтелігенція, надіюсь , це не робітники, підприємці, продавці, які раптом вирішили віддати своїх чад в педагогічні вузи?

  • Комарницький Степан Васильович
   хотівби знати в якому закладі навчають такої культури по відношенню до села. Інтелігентна людина ніколи не буде себе вивишувати , а інших принижувати
 2. Гнезділова Ніна Іванівна
  Це вже щось нове.Яка корупція?!! А чого ж "походженці з городян" не хочуть працювати в селі?Може знаєте? Тобто ви - інтелігенція? Сучніваюсь!!!
 3. Гнезділова Ніна Іванівна
  Пробачте,сумніваюсь!
 4. Ільченко Галина
  Не вистачало ще нам, учителям, пересваритись...
 5. Мазур Тетяна Сергіївна
  Як прикро читати такі коментарі!!! Вчитель справжній, на мою думку, це Людина !!!! Людина, з великою букви ,яка має високі моральні цінності і сама живе за такими цінностями. Тому не принижуйте самих себе такими коментарями. Справжня інтелегентна людина собі такого не дозволить!!!
 6. Цмох Василь
  Я - Селюк, і цьго не цураюсь. Головне, щоб мої учні досягли більшого ніж я. Росли патріотами України, поважали своїх батьків, дякували людям похилого віку, поблажливо ставились до менших.
  А взагалі: всім потрібно розвиваться і розвиватися, щоб таку дурню, подібну до пані Х.Т., не писати!!!
 7. Пачковський Василь Васильович
  Спочатку було село, а потім місто . Та всі ми з одного великого села .