Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦
Новини

Як оцінювати учнів 3-х та 4-х класів НУШ: роз'яснення МОН

МОН надало роз'яснення щодо особливостей оцінювання учнів 3-х та 4-х класів Нової української школи. Наразі закладам загальної середньої освіти рекомендується до затвердження методичних рекомендацій у новій редакції здійснювати формувальне та підсумкове оцінювання вербально. Результати підсумкового оцінювання не потрібно відображати в журналах.

До завершення поточного навчального року пропонується у 3-х класах:

  1. З питань здійснення формувального оцінювання дотримуватися методичних рекомендацій, затверджених наказами Міністерства освіти і науки України від 20 серпня 2018 року № 924 та від 27 серпня № 1154.
  2. Здійснювати підсумкове оцінювання результатів навчання здобувачів освіти у формі діагностувальних робіт, передбачених календарно-тематичним плануванням, з урахуванням специфіки закладу загальної середньої освіти, права вчителя на академічну свободу та внесення за потреби змін в установленому порядку до календарно-тематичного плану.
  3. Дозволити фіксувати результати перевірки та оцінювання діагностувальних робіт лише у зошитах/на аркушах з роботами учнів у формі коротких оцінних суджень із порадами щодо покращення результатів з урахуванням очікуваних результатів навчання, визначених в освітніх програмах закладів освіти.
  4. Вважати необов’язковим заповнення індивідуальних бланків оцінювання результатів навчання учня, запис індексів характеристик результатів навчання, що оцінюються, та передбачити зручний для учителя формат узагальнення результатів підсумкового оцінювання.
  5. Фіксувати інформацію про результати навчання з навчальних предметів у Свідоцтвах досягнень на підставі результатів діагностувальних робіт з урахуванням їхньої динаміки на користь учневі, а розділ «Характеристика наскрізних умінь» заповнювати на основі спостережень за навчальною діяльністю учнів упродовж семестру.

Щодо 4-х класів, то рекомендовано здійснювати формувальне і підсумкове оцінювання учнів 4 класів закладів-учасників експерименту відповідно до методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 3-х і 4-х класів НУШ, затверджених наказом МОН від 16.09.2020 № 1146.

При цьому МОН звертає увагу вчителів і 3-х, і 4-х класів, що:

  • зразок Свідоцтва досягнень учня/учениці, запропонований додатком 2 наказу МОН від 16.09.2020 № 1146, є орієнтовним, тому показники характеристик наскрізних умінь/результатів навчання можуть бути обрані серед наявних або уточнені відповідно до рішення педагогічної ради закладу освіти;
  • результати підсумкового оцінювання учнів зазначених класів у класному журналі не фіксуються, до нього вноситься лише інформація про переведення учня/учениці до наступного класу згідно з відповідним рішенням педагогічної ради.

Також у Міністерстві нагадали, що в цьому навчальному році учні 4-х класів звільнені від проходження державної підсумкової атестації. Тому в журналі та у свідоцтві досягнень необхідно у відовідних графах поставити позначку «Звільнений(-а)».

 

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter