Тема : Постанова звука «ц’» у закритому складі. Диференціація звуків «р-л» в словах,складах і реченнях. РСС на матеріалі тексту «Взимку весело»
Мета : Працювати над постановою звука «ц’» у закритому складі. Диференцювати звуки «р-л» в словах,складах і реченнях. . Розвивати навички слухового сприймання. Продовжити роботу над мовним диханням, силою голосу, темпом мовлення, читанням з обличчя. Виховувати інтерес і любов до природи.
Хід заняття:
- Ти мене чуєш? ( за екраном)
- Так, чую.
- Привітайся. (з перешкодою)
- Добрий день.
- Що ти будеш робити? (слухо-зоров.)
- Слухати. Говорити. Читати.
- Яка зараз пора року? (за екраном)
- Зима
- Назви зимові місяці.(з перешкодою)
- Який зараз місяць?
- Почнемо працювати.(слухо- зоров.)
2. Артикуляційні вправи.
Вправа: «млинець» - широким, плоским і рівненьким ми можемо язик зробить. Таким, як цей млинець смачненький, що на тарілочці лежить.
«голочка» - язик свій швидше нагостри, на голочку перетвори.»
«парканчик» - спершу зуби ми стискаємо, потім губи розкриваємо: ось який парканчик білий ми зробили.
3.Робота над диханням та голосом.
- Повтори як я, говоримо склади на одному видосі:
ПаПа ПаПа
ТаТаТаТаТа
МаМаМаМаМаМа
Скажи тихо(папапа)
Скажи голосно (ПАПАПА)
Скажи тихо і голосно ПАпапа,папаПА,паПАпапа)
- Пригадай, який звук ми вивчаємо?
- Звук «ць»
- Прочитай склади,збири кубики.
«АЦЬ», «ОЦЬ» «,ИЦЬ», «УЦЬ», «ЕЦЬ» .Молодець. Вірно. Скажи краще.
-Назви малюнки. Слідкуй за наголосом.
Горобець,перець,олівець,палець,продавець,пловець,ранець.
Доповні речення
На грядці росте…..(перець)
На гілці сидить ….(горобець)
У пенал поклали ….(олівець).
У мене болить…..(палець)
Відгадай загадку.
Бідовий хлопчина
В теплій сорочині
По дворах стрибає,
Крихти підбирає
(горобець)
4. Диференціація звуків «р-л»
- Пригадай, а ще які звуки ми з тобою вивчаємо?
- Ми вивчаємо звуки «р-л».
- Прочитай склади і прикрась ялинку.
«Ра-ла», «ро-ло» , «кра-кла» , «аро-ало», «ар-ал», «рно-лно».
На ціх табличках знайди слова зі звуками р і л,покажи на малюнку.
Лелека,равлик,порошок,ластівка,лось,ромашки,ялинка,рушничок,лисеняти.
Склади речення з ціх слів.
Павучок пере рушничок.
Лисенята пишуть літеру «Л».
6. Робота над розвитком слухового сприймання.
Робота над текстом «Взимку весело».(другий час)
- Слухай мене уважно. Я буду читати, а потім ти будеш відповідати на запитання.
- Подивись на малюнок. – Скажи краще. – Прочитай.
- Зараз я прочитаю речення, а ти знайди в тексті і прочитай.
7. Підсумок заняття.
- Що ми робили на занятті? (за екраном)
- Ми говорили, читали, слухали.
- Ти виконав усі завдання. Добре вимовляв звуки.
- Молодець. До побачення