Захід спрямований на інтеграцію фізики та інформатики. Вікова категорія - учні 8 - 11 класів. Ідея розробки сценарію взятя з телепередачі "Де логіка?" Матеріал випробувано у 9 класі. Часові рамки вкладаються у 45 хвилин.
Комунальний заклад «Високівська загальноосвітня школа
І – ІІІ ступенів» Михайлівської районної ради Запорізької області
Позакласний виховний захід «Життя – логіка рішень»
Підготував
вчитель інформатики та фізики КЗ «Високівська ЗОШ І – ІІІ ст.» Гайванюк Олексій Олегович
Високе, 2018
Виховний захід на тему: «Життя – логіка рішень»
Вікова категорія: учні 8 – 11 класів
Мета заходу:
Форма проведення: змагання.
Місце проведення: кабінет інформатики.
Обладнання: презентація «Життя – логіка рішень».
СЦЕНАРІЙ ЗАХОДУ
Вступне слово вчителя
Дорий день! Діти!
Сьогодні, ми зібрались для того, щоб перевірити, у якій мірі розвинена Ваша логіка, уява та знання предмету.
Тема нашого заходу «Життя – логіка рішень» (1 слайд).
У нас присутні дві команди по три учні. Гра буде складатись з п’яти конкурсі. А тепер найцікавіше!!! За перемогу у грі команда отримає приз – свіжоспечена піца.
Розпочнемо з правил першого конкурсу, який має назву «Знайди спільне». За перемогу у цьому конкурсі команда отримає ОДИН бал. Вам будуть запропоновані три картинки, які необхідно об’єднати за певною ознакою. Першою має право відповідати команда, гравці якої перші піднімуть руку. Якщо жодна з команд не дає правильної відповіді, ви маєте право на підказку. Підказка дається обом командам.
На екрані перші три картинки. Дивимось, обмірковуємо, не поспішайте з відповіддю (слайд 2). Підказка – ці пристрої необхідні для певної роботи над інформацією. Правильна відповідь – пристрої введення.
Переходимо до наступних трьох картинок (слайд 3). Підказка – ці пристрої нам необхідні для отримання точних результатів. Правильна відповідь – вимірювальні прилади.
Прошу звернути увагу на наступні три картинки (слайд 4). Підказка – це фізичні величини. Правильна відповідь – сила.
Наступні три картинки (слайд 5). Підказка – правильна відповідь захована в середині. Правильна відповідь – ядро.
І знову на екрані ми бачимо три картинки (слайд 6). Підказка – це перші слова з усіх картинок. Правильна відповідь – програма.
Дуже добре. Ми з вами закінчили перший конкурс. І один бал отримує команда _____. Ви бачите, що всі завдання не дуже складні і ви легко з ними впорались.
Переходимо до другого конкурсу нашої гри. Він має назву «Склади зображення». Що ж до правил цього туру. За перемогу команда отримує ОДИН бал. Вам необхідно скласти обидві картинки щоб отримати нову картинку з правильною відповіддю. Так само як і у попередньому конкурсі ви маєте право на підказку.
Розпочнемо з перших двох картинок (слайд 7). Підказка – це павутина комп’ютерів. Правильна відповідь – мережа.
Переходимо до наступних картинок (слайд 8). Підказка – розташуйте картинки у іншому порядку. Правильна відповідь – хмарочос.
На екрані бачимо ще дві картинки (слайд 9). Підказка – вчений Архімед. Правильна відповідь – Сила Архімеда.
Наступні дві картинки (слайд 10). Підказка – що роблять з текстом, яка інша назва показу. Правильна відповідь – редактор презентацій.
І останні дві картинки цього конкурсу (слайд 11). Підказка – правильна відповідь допомагає підіймати великі вантажі. Правильна відповідь – електромагніт.
Підійшов до кінця другий конкурс і бал отримує команда ____.
Поступово ми переходимо до третього конкурсу – «Пошукові запити». На екрані ви побачите частину пошукового запиту. Вам потрібно буде визначити, яка з картинок відповідає продовженню цього запиту та є найпопулярнішою серед населення України. За цей конкурс ви також отримаєте один бал.
Прошу звернути увагу на перший запит «Як створити…». Доки ми не бачимо варіантів відповіді може хто з учасників запропонує свої варіанти. Добре, на екрані варіанти відповіді (слайд 12). Правильна відповідь – блог.
Наступний пошуковий запит звучить так: «Як працює…». Прошу пропонуємо свої варіанти. А тепер варіанти відповіді (слайд 13). Правильна відповідь – Нова пошта.
Слухаємо третій запит «Як налаштувати…». У кого є цікаві варіанти? Варіанти відповіді на екрані (слайд 14). Правильна відповідь – тюнер.
Наступний запит звучить так: «Як навчити…». Варіанти на екрані (слайд 15). Правильна відповідь – дитину говорити.
І останній запит «Що робити коли…». Ваші варіанти можуть бути правильними, але нам потрібно визначити найпопулярніші запити. Варіанти (слайд 16). Правильна відповідь – мені сумно.
Підводимо підсумки третього раунду. І бал отримує команда _____.
Загальний рахунок складає ___ на користь команди _______.
Четвертий раунд має назву «Добий мудрого». У цьому раунді вам необхідно буде завершити висловлювання відомих людей. За перемогу ви отримаєте ОДИН бал.
На екрані перше висловлювання. Біл Гейтс колись сказав
Варіанти продовження (слайд 17). Правильна відповідь – вчитись на своїх помилках.
Наступна цитата Альберта Ейнштейна: «Навіть вчені різних країн ведуть себе так, ніби …». Продовжіть, будь ваша ласка, це висловлювання (слайд 18). Правильна відповідь – в них ампутували мозок.
Далі висловлювання засновника соціальної мережі фейсбук Марка Цукерберга: «Питання не в тому, що ми хочемо знати про людей, а в тому, …» варіанти відповіді на екрані (слайд 19). Правильна відповідь – що люди хочуть розповісти про себе.
Далі цитата космонавта Юрія Гагаріна: «Це не моя власна слава. Чи зміг би я проникнути в космос будучи одинаком? …». Варіанти продовження на екрані (слайд 20). Правильна відповідь – Це слава всього народу.
Останнє висловлювання сказав засновник корпорації Aple Стівен Пол Джобс: «Інтуїція – це сильна штука, більш сильна, ніж …». Варіанти на екрані (слайд 21). Правильна відповідь – інтелект.
Завершився четвертий раунд нашої гри. А перемогу та один бал отримує команда ______. Загальний рахунок _______.
Переходячи до останнього конкурсу нашого заходу, хочу сказати, що не все ще втрачено. У цьому конкурсі під назвою «Прислів’я та приказки» за кожну правильну відповідь команда отримає один бал.
Вам будуть запропоновані прислів’я та приказки пов’язані з інформатикою та фізикою. Деякі з них ви можливо не чули. Тому кажіть все що бачите на картинках і, можливо, вам пощастить дати правильну відповідь.
Перші картинки на екрані (слайд 22). Правильна відповідь – комп’ютер пам’яттю не зіпсуєш. Бачите все дуже легко.
І наступна приказка (слайд 23). Правильна відповідь – біт байт береже.
Активізуємо свою логіку, команди. До перемоги залишилось декілька кроків.
Наступний слайд і ми маємо ще три картинки (слайд 24). Правильна відповідь – вінчестер дзеркало душі.
Наближаємось до фінішу. Наступна приказка (слайд 25). Правильна відповідь – сім біт один резет.
Не зупиняючись, продовжимо. Ми бачимо підказки до прислів’я (слайд 26). Правильна відповідь – не підливай масла у вогонь.
Це були останні картинки нашої гри. І загальний рахунок ______.
Як я і обіцяв переможець отримує подарунок. Як і все в нашій грі – це картинка (слайд 27).
Я думаю вам було дуже цікаво. Сподіваюсь ви зрозуміли, що наше життя неможливе без прийняття логічних рішень. Нажаль гра завершилась.
Дякую всім за увагу!