18 травня о 18:00Вебінар: Інтерактивний урок математики: алгоритми та приклади створення дидактичних матеріалів

позакласний захід "Дніпропетровщина: люди, історія, події"

Про матеріал
позакласний захід для учнів 8 класу, який дає розширити кругозір учнів з вивчених раніше тем; оцінити навчальні досягнення школярів з географії та історії рідного краю, надати їм можливість практично застосувати отримані знання
Перегляд файлу

Позакласний захід для учнів 8-х класів

Брейн-рінг за темою                                       « Дніпропетровщина –люди, події, історія»

 

 

 

Попереджувальні завдання: сформувати команди із 6 учнів, пригадати назву, девіз команди; намалювати плакати за темою брєйн-рінга, капітанам команд підготуватися до конкурсу «Ода Дніпропетровщини».

 

 

Мета: :  розширити кругозір учнів з вивчених раніше тем; оцінити навчальні досягнення школярів з історії рідного краю, надати їм можливість практично застосувати отримані  знання; удосконалювати уміння працювати в команді; розвивати аналітичне мислення школярів, удосконалювати навички встановлення причинно-наслідкових зв'язків, уміння робити висновки; підвищувати пізнавальну активність учнів. Виховувати в дітей інтерес до історичних подій у своєму краї, до іс­торичних осіб і їх діяльності. Розвивати любов до своєї країни, вчити дітей відтворю­вати і уявляти історичні події.

 

 

Очікувані результати: після цього заходу учні зможуть застосувати знання, накопичені під час уроків і при самостійній роботі з додатковою літературою, удосконалять уміння роботи в команді, підвищать пізнавальний інтерес до оволодіння історичними знаннями, удосконалять вміння працювати з історичними джерелами, картами та ілюстративним матеріалом.

 

 

Мотивація навчальної діяльності: проведення гри дозволить учням застосувати знання, отримані на уроках і при самостійній роботі з додатковою літературою на практиці, дозволить підвищити пізнавальний інтерес в учнів  з середнім рівнем навчальних досягнень, через залучення їх в роботу в групі сприятиме не тільки підвищенню своєї самооцінки але і надасть упевненість у власних силах.

 

 

Обладнання: мультимедійна презентація « Дніпропетровщина – люди, події, історія» з запитаннями, фотографіями, аудіо- та видеофайлами.

 

 

 

 

 

Структура гри

 

 

 

1.  Мотиваційний аспект.

 

2.  Ознайомлення зі правилами гри.

 

3  Представлення журі.

 

4.  Привітання команд.

 

5.  Конкурс « Запитання – відповідь».

 

6. Конкурс капітанів « Ода Дніпропетровщине».

 

7.Конкурс«Знавці

Дніпропетровщини»(фотоконкурс для

вболівальників).

 

8. Творчій конкурс  (вірші о рідної країні).

 

9.Підведення підсумків гри, нагородження

переможців.

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід гри

 

 1. Мотиваційний аспект

 

Вступне слово учителя

Наша гра посвячена важній події в житті нашого рідної країни – 80-річчі Дніпропетровської області. 27 лютого 1932 року була створена Дніпропетровська область з обласним центром у Дніпропетровську в складі 60 районів. До 1939 р. до складу Дніпропетровської областіґ входила також територія сучасної Запорізької, частини Кіровоградської та Миколаївської областей. Згодом кількість районів неодноразово змінювалася. Складні випробування випали на долю мешканців в роки Великої Вітчизняної війни. Німецько-фашистські загарбники встановили найжорстокіший режим окупації, який тривав 2 роки і 6 місяців. На території області окупанти влаштували 10 концтаборів, знищили понад 78 тис. цивільного населення та 37 тис. військовополонених, примусово вивезли до Німеччини більше 176 тис. осіб. Але завдяки зусиллям Радянської армії, партизанів, підпільників наш край був звільнений від нацистів у другій половині 1943 – на початку 1944 р. Повоєнний період вимагав від жителів величезних зусиль для відбудови зруйнованого війною народного господарства та налагодження мирного життя. У повоєнний час наша область не тільки відбудувала, але й модернізувала аграрно-промисловий комплекс, систему освіти, науки, духовно-культурного життя.

Сьогодні Дніпро є космічною столицею, діловим центром Незалежної України. Тут зусиллями сучасної влади робиться все для забезпечення модернізації економіки, якісного підвищення соціальних стандартів життя населення, утверджується пілотний проект реформи охорони здоров’я, вдосконалюється інфраструктура області, вводяться нові об’єкти й підприємства. Все це робиться заради людей, на благо подальшого процвітання Придніпров’я як складової частини незалежної української держави.

 

 

 

2 .Ознайомлення з правилами гри

 

3. Представлення журі.

 

 

4.Привітання

 

  Учитель пропонує учням  оголосити назви своїх команд, та пояснити, чим обумовлена така назва. Можливо, що команда приготувала свій символ або плакат (оцінювання з 5-ти бальною системою).

 

 

5. Конкурс для команд « Запитання - відповідь» (оцінювання –одна правильна відповідь – 1 бал)

    Задаються питання (дублювання питань на екрані) для учасників команд - хто швидше відповість - отримує бал за правильну відповідь, доповнення команди-суперника також оцінюються)

 

 

Запитання:

 • коли на наших землях оселилися козаки?
 • Де почали будувати наше місто і чому його перенесли на правий берег Дніпра?
 • Що зробив для нашого міста Г.О. Потьомкін?
 • Коли була утворена Дніпропетровська область?
 • Перша назва Дніпра
 • Які ще назви мав Дніпропетровськ у різні історичні епохи?
 • Які річки є на території Дніпропетровської області?
 • Хто такий Андрій Якович Фабр?
 • Чим відомий Олександр Поль
 • Які міста є на Дніпропетровщині?
 • Яку назву мала річка Дніпро у різні історичні часи?
 • Назвіть прізвища людей, що увійшли в історію нашого міста;
 • Що означають три зіркі на гербі  нашого міста?
 • Скільки мостів в межах Дніпра через річку Дніпро?
 • Яку назву має залізорудний басейн на території нашої області

 

 

 

 1. Конкурс капітанів « Ода Дніпру» (оцінювання з 5-ти бальною системою).Выступление капитанов команд со своими творческими работами.

 

 

 

7.  Конкурс «Знавці Дніпропетровщины» (фотоконкурс для вболівальників).

На екрані демонструються Фотографії з видами, пам'ятниками, архітектурнімі спорудами нашого міста та області. Учні повінні сказати, що зображено на фотографіях. (правильна відповідь-1 Додатковий бал для своєї команди)

 

 

8. Творчій конкурс  вірші о рідної країні (оцінювання з 5-ти бальною системою).)

 

 

9. Підведення підсумків гри, нагородження переможців.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Символика области

Герб Днепропетровской области 2002 г.
Герб Днепропетровской области 2002 г.
Флаг Днепропетровской области 2002 г.
Флаг Днепропетровской области 2002 г.
Средний герб Днепропетровской области
Средний герб Днепропетровской области

19 березня 2002 року на сесії обласної ради було прийнято рішення № 518-22/XXIII "Про затвердження герба та прапора Дніпропетровської області", що надало геральдичним символам області офіційного статусу. Цим же рішенням затверджено відповідні положення, які регламентують розміщення та використання Великого, Середнього, Малого гербів та прапора області.

Опис кольорової гами Великого, Середнього, Малого гербів та прапора Дніпропетровської області

При створенні гербів та прапора Дніпропетровщини використано гаму фарб та металів, які відповідають кольорам, що традиційно притаманні класичній геральдиці (5 барв та 2 метали).
Кожна з барв має своє символічне значення. Червона барва символізує мужність, любов, великодушність. Малиновий колір, дуже популярний у запорожців, символізує щедрість, доброчесність,
велич. Синя барва, вірність і чесність. Коричнева та тілесна барви використовуються тільки в разі необхідності передати природний колір обличчя й рук людини. Чорна барва використана для оздоби червоного головного убору - шапки та металевих елементів рушниці (втілює в геральдиці мудрість, обачність, інколи - сум).
Особлива роль у геральдиці відведена благородним металам - золоту і сріблу. Золото(передається в малюнку жовтим кольором) втілює знатність і багатство. Срібло (передається білим кольором або чистим полем) символізує доброту та невинність.

Опис символіки Великого, Середнього, Малого гербів та Прапора Дніпропетровської області

У гербі Дніпропетровської області застосовано щит (з перев'язним поділом на два поля - синє та срібне), золотий картуш, намет (у синьо-золотих та червоно-срібних кольорах), бурелет-навершя та зображення Малого Державного Герба України в обрамленні обабіч золотого колосся та листя дуба.
Поділ щита здійснено правобічним перев'язом, який, згідно з правилами геральдики, є почесною першочерговою геральдичною фігурою, що утворює два поля - лівобічне (верхнє, синє) та правобічне (нижнє, срібне). Перев'яз складають відповідно: графічне зображення полум'яподібної смуги, що символізує "ріки розплавленого металу" (емблема металургійної промисловості, 60% якої концентрується в межах Дніпропетровської області); хвиляста синя смуга перев'язу на срібному тлі символізує головну водну артерію області, річку Дніпро, становий хребет України. Отже, на графічному малюнку відтворено художніми засобами злиття "двох річок" - природної, яка уособлює багатства краю, та рукотворної, що уособлює працелюбність,творчий потенціал дніпропетровців.
На лівому синьому полі щита - дев'ять золотих восьмипроменевих зірок, символізують славну сторінку в історії краю (виникнення та існування на теперішній території відомих всім своїм значенням паланок Січі - Токмаківська, Базавлуцька, Микитинська), Старої та Нової січей. За часів Нової Січі 5 з 8 паланок Запорозького Війська були розташовані саме в межах теперішньої Дніпропетровської області. Зірки - один з найстародавніших символів людства, прийнятий геральдикою всіх народів, належить до т. з. астральних знаків. Здавна зірка слугувала символом вічності, а пізніше (з XVIII ст.) - символом високих устремлінь, ідеалів (які є вічними та ніколи не змінюються). З кінця XVIII ст. зірки стали вживатися як емблеми дороговказу, щастя.
Девіз - "Аd аstrа!" ("До зірок!") означає через це -"До досконалості, до ідеального, до вершин!". Козак з рушницею, то запорожець, зображення якого присутнє на гербах Війська Запорозького та гетьманської України впродовж майже 200-літнього періоду. Намет, в еталонному зображенні Великого Герба, виконано у формі надзвичайної краси акантового листя.
Бурелет (від франц. bourrelet - жгут) - гербовий елемент (атрибут) подано у вигляді двох перекручених у вигляді кільця, стрічок. У головному уборі він виконує роль захисника голови, у гербі - символізує "охоронця" історичної традиції, освячує її. Бурелет, складова багатьох сучасних зображень гербів різних держав світу, муніципальної та регіональної геральдики.
Вінок - старовинний символ нагороди, почесті, емблема безсмертя. Вінок із золота означає тріумф, ознаку високої честі, яку в даному випадку надано Малому Державному Гербу України. Вінок (вінець - лат. corona) з пшеничного колосся і дубового листя символізує хлібне багатство краю і його міць.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Символика города

Герб Днепропетровска 2001 года
Герб Дніпра 2001 года

Затверджений рішенням міської ради ХХІІІ скликання від 06.09.01 №2/22

Герб м. Дніпро являє собою щит слов'янської форми (закруглений унизу). Така форма поширена у сучасній українській геральдиці і рекомендована Українським геральдичним товариством.

Поле щита синього кольору. Синій колір загальновживаний в геральдиці і означає - славу, честь, вірність. У Гербі м. Дніпропетровська він має багаторівневе значення.

По-перше, це води могутнього Дніпра, що наповнюють місто життєвою енергією.

По-друге, синій є одним з кольорів Державного Герба та Державного Прапора України і таким чином відображає належність до основної державної символіки, державницьких устремлінь міста, що відповідає реальному місцю Дніпропетровська в політичній та економічній системі України.

По-третє, існує історична традиція. Синім був колір Герба міста Катеринослава. Синій колір є традиційним у козацькій символіці. Символи, розташовані на полі щита, поєднують героїчне минуле та сучасне значення Дніпра, як одного з найпотужніших політичних, фінансово-промислових та наукових центрів України.

У верхній частині Герба м. Дніпра розташовані три семипроменеві срібні зірки, які уособлюють декілька понять. Безпосередньо, геральдичне значення зірок - символ високих устремлінь, неминущих ідеалів. Девіз "Ad astra!" ("До зірок!") означає шлях до піднесеного, величного, ідеального.

Семипроменеві зірки символізують козацькі витоки нашої історії і як данина традиції перейшли з печатки Кодацької паланки. Кількість зірок - три, має такі значення:

- поєднання минулого, сьогодення і майбутнього;

- три частини міста, на які Дніпропетровськ географічно поділено річками Дніпро та Самара - правобережна, лівобережна, ж/м Придніпровський з прилеглими мікрорайонами.

Зірки символізують бризки металу, що є уособленням головної промислової галузі нашого міста - металургії, яка наприкінці ХІХ - на початку ХХ століття сприяла перетворенню невеличкого провінційного міста на один з найбільших індустріальних центрів світу. Зірки також є уособленням космосу, всесвіту і відображають ракетну галузь, яка в ХХ століття активно розвивалась у Дніпропетровську і зробила його космічною столицею України.

Зірки розташовані у вигляді латинської "V", що означає "victoris" - перемога і відображає прагнення жителів міста до нових досягнень.

Центральною фігурою Герба м. Дніпро є перехрещені срібні шабля та стріла.

Поєднання цих символів має історичні корені. Воно було поширене серед козаків і, в тому числі, зображене на печатці Кодацької паланки. Таким чином, у Гербі підкреслюється наслідування традиціям козацтва.

Як сучасний символ, стріла символізує рух, прагнення до нових висот, до зірок і через це відображає космічно-ракетну галузь, яка із середини ХХ століття активно розвивалася в Дніпропетровську, сприяла його розвитку і стала невід'ємною складовою наукового і промислового комплексу міста.

Шабля - старовинний символ захисту, сили, могутності великого міста, яке завжди стоїть за державу, за Україну.

Зірки, шабля та стріла мають срібний колір. У геральдиці цей колір означає чистоту і досконалість, непорочність, мудрість і добру волю.

Картуш Герба м. Дніпра складається з дубового листя перев'язаного чотирма стрічками різних кольорів. Золоте дубове листя традиційно є символом зрілої сили, мужності та доблесті. Чотири стрічки відображають кольори різних епох: малиновий - козацької, синій - катеринославської, червоно-синій - радянської, жовто-синій - сучасної.

Зверху, над щитом, розташоване зображення башти, що символізує, по-перше, міський статус населеного пункту, а по-друге - його стратегічне значення форпосту, яким місто є з часів свого виникнення.

Знизу під щитом і картушем знаходиться синя стрічка з назвою міста - "ДНІПРО".

Герб Дніпропетровська відображає історію становлення міста, поєднує в собі ознаки різних часів, і, таким чином, узагальнює погляди різних груп жителів сучасного Дніпропетровська.

 

 

 

 

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Брейн-ринг. Тема: «Дніпропетровщина – люди, події, історія»

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Коли на наших землях оселилися козаки?

Номер слайду 4

Де почали будувати наше місто і чому його перенесли на правий берег Дніпра?

Номер слайду 5

Перша назва міста Дніпро

Номер слайду 6

Що означають три зірки на гербі міста?

Номер слайду 7

Які ще назви мав Дніпро у різні історичні епохи?

Номер слайду 8

Коли була утворена Дніпропетровська область?

Номер слайду 9

Скільки мостів в межах нашого міста через річку Дніпро?

Номер слайду 10

Яку назву мала річка Дніпро у різні історичні часи?

Номер слайду 11

Які річки є на території Дніпропетровської області?

Номер слайду 12

Яку назву має залізорудний басейн на території нашій області?

Номер слайду 13

Які міста є в Дніпропетровської області?

Номер слайду 14

Чим відомий Д. Яворницький?

Номер слайду 15

Хто такий Андрій Якович Фабр?

Номер слайду 16

Чим відомий Олександр Поль?

Номер слайду 17

Назвіть прізвища людей, що увійшли в історію нашого міста

Номер слайду 18

Назвіть пам′ятники видатним гостям нашого міста

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Номер слайду 26

Номер слайду 27

Номер слайду 28

Номер слайду 29

Номер слайду 30

Номер слайду 31

Номер слайду 32

Номер слайду 33

Номер слайду 34

Номер слайду 35

Номер слайду 36

Номер слайду 37

Номер слайду 38

Номер слайду 39

Номер слайду 40

Номер слайду 41

Номер слайду 42

Номер слайду 43

Номер слайду 44

Номер слайду 45

Номер слайду 46

zip
Додано
28 лютого
Переглядів
37
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку