Позакласний захід з англійської мови для учнів середнього та старшого шкільного віку "The International Pease Day". Даний захід
дає історичну довідку про Міжнародний День Миру; формує активну життєву позицію учнів, виховує розуміння того, що майбутнє світу залежить від справ і думок людини.
Антонівський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІ ступенів»
Шполянської районної ради Черкаської області
Вчитель іноземної мови
ШУЛЬГА ГАЛИНА ГРИГОРІВНА
INTERNATIONAL PEASE DAY
Мета: дати історичну довідку про Міжнародний День Миру; формувати активну життєву позицію, виховувати розуміння того, що майбутнє світу залежить від справ і думок людини.
Очікувані результати:
• засвоєння інформації про День Миру;
• формування понять “дружба”;“мир”; “доброта”.
• оволодіння навичками колективної роботи; взаємодопомоги у вирішенні проблем.
Обладнання та матеріали:
- аркуші білого паперу, клейка стрічка, клей, олівці;
- картки зі словами, музичний центр.
(перед заходом, всі учні поділяються на команди)
“Потрібен мир – тобі й мені
І всім на світі дітям!
Не тільки вранці навесні
Нехай нам сонце світить.
Потрібен мир, трава в росі,
Усміхнений нащадок.
Потрібен мир усім-усім,
Отриманий у спадок”.
Ведучий 1: Good morning, dear friends. We are glad to see you in our class. Today is a special day and we wish you health and happiness, kindness and peace!
Ведучий 2:
If there is light in the soul,
There will be beauty in the person.
If there is beauty in the person,
There will be harmony in the house.
If there is harmony in the house,
There will be order in the nation.
If there is order in the nation,
There will be peace in the world.
Ведучий 1:
Якщо є світло в душі, буде краса в людині,
Якщо є краса в людині, буде гармонія в домі,
Якщо є гармонія в домі, буде порядок у нації,
Якщо є порядок у нації, буде мир у світі.
Ведучий 2. We have chosen these words to be the motto of our special event. And this embroidered towel is our symbol. The symbol of hospitality and kindness.
Embroidered towel is an essential part of everyday life and ceremonial occasions. It marks the celebration of engagement, marriage, birth and death, Christmas and
Easter. In ancient times a house without a towel was compared to a family without
children.
Ведучий 1. A towel symbolizes unity, peace in the family, hospitality and respect among people.
Учениця. (Тримає в руках вишитий рушник)
Я вишитий рушник тримаю,
на нім, історія твоя.
Мій рідний Черкаський краю,
благословенная Земля.
Рушник розстелимо з тобою,
на нім Дніпро - свята ріка.
Високі схили над водою,
стоять рахуючи віка.
Рушник розстелимо в дорогу,
Усім хто з дому вируша.
Щоб ви, забули про тривогу,
в дорозі Бог вас вберіга.
Рушник розстелим на порозі,
хто в край наш рідний завіта.
Щоб ще приїхать були в змозі,
Черкащина - гостинний край.
Рушник розстелим в чистім полі,
де вишиті на нім стежки.
Щоб ми цінили з вами волю,
щоб не згубили, вберегли...
Рушник розстелим,
як дві долі, як лебедині два крила.
На нім наш хліб, що виріс в полі,
на нім Земля, твоя й моя…
Ведучий 2: Сьогодні ми будемо обговорювати одну з найважливіших тем – тему миру і дружби. Тож, перш ніж розпочати розмову, я попрошу кожного з вас доповнити незавершені речення, які ви маєте на столах.
• Друг – це той, хто...
• Мир – це...
• З другом я часто...
• Приятель і друг – не зовсім одне й те саме, бо...
• З другом можна...
• Я товаришую з…..., бо
Як ви вже зрозуміли саме сьогодні, 21 вересня, відзначається міжнародний день миру (International Day of Peace) , адже саме в цей день ми всі маємо задуматися над тим, що таке МИР і ЗЛАГОДА на Землі.
А вам відомо, чому в світі прийнято відзначати це свято? (відповіді учнів)
Ведучий 1. Для більшості людей планети Земля мир – це повсякденна реальність. На наших вулицях безпечно, ми ходимо до школи. Там, де уклад суспільства міцний, безцінний дар миру може ніхто особливо й не помічати. Та чи всі діти на Землі живуть добре і щасливо? Для багатьох людей у сучасному світі спокійне життя — це лише казкова мрія, багато дітей страждають, вони не мають сім'ї, але мають багато горя. Для них, насамперед, і існує день Миру.
Ведучий 2: Є багато щирих і приємних слів, які можна згадати в цей день і ці слова записані на папірцях, що знаходяться на ваших столах. Давайте спробуємо вияснити їхнє значення.
Тепер завдання для команд на швидкість розташувати слова в алфавітному порядку.
Ведучий 2: The International Day of Peace ("Peace Day") is observed around the world each year on 21 September. Established in 1981 by unanimous United Nations resolution, Peace Day provides a globally shared date for all humanity to commit to Peace above all differences and to contribute to building a Culture of Peace.
Ведучий 1.
Ще в 1968 році День миру проголосив Папа римський Павло VI. Саме тому,що свято було започатковано священиком,основною думкою цього дня є теза: «Пробач і ти отримаєш мир».
За ініціативою Генеральної Асамблеї ООН цей день відзначають в усьому світі як день всесвітньої відмови від насильства й вогню.
Відповідно до резолюції від 30 листопада 1981 року святкування Міжнародного дня миру відбувалося кожного третього вівторка, у день відкриття чергової сесії ООН. Проте в резолюції від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ООН прийняла постанову, за якою з 2002 року Міжнародний День Миру відзначають щороку 21 вересня.
Цього дня ООН закликає всі країни зупинити військові дії і хоча б на 24 години припинити проливати кров. Відмова від насильства і воєн – необхідна умова для подальшого розвитку людства. Тільки мирні переговори та вирішення наявних проблем шляхом діалогу і компромісних рішень можуть дати дійсно відчутні результати і користь для всього людства.
У рамках святкування Міжнародного Дня Миру проходять заходи, мета яких - привернення уваги до проблеми миру і ефективних способів його досягнення. Невід’ємною процедурою початку святкових заходів служить символічний передзвін Дзвону миру
Ведучий 2. Цей дзвін був відлитий із монет, які зібрали діти з 60 країн світу. На дзвоні відомий багатьом напис: «Хай живе мир у всьому світі». Його подарувала ООН в 1954 році Японія. Тоді ж дзвін помістили в мальовниче місце в саду західного дворика, розташованого поряд із Секретаріатом ООН. Церемонія триває приблизно 15 хвилин. Хвилиною мовчання вшановують пам’ять тих, хто загинув у військових конфліктах. Церемонія завжди проходить за участю Генерального секретаря ООН, який дзвонить у Дзвін миру.
Варто зазначити, що голос дзвону лунає усього двічі на рік. Перший раз його можна почути навесні, у день весняного рівнодення, вдруге – з нагоди святкування Міжнародного Дня Миру.
Ведучий 1. Привернути увагу до проблеми миру на землі – ось основна мета цього свята. В усіх куточках світу, навіть у далекій Африці, проводять заходи, спрямовані на привернення уваги до того, як багато в нашому світі агресії і зла, безглуздих смертей і ненависті. Нехай дитячі малюнки з яскравим усміхненим сонечком або дитячі хорові пісні про дружбу комусь і здадуться невинними іграми, але вони мають глибокий зміст і виражають заклик до тих, хто ще не відмовився від зброї, все ж таки це зробити.
Ведучий 2. Як же багато в світі цікавих речей, невідомих фактів і нерозкритих потенціалів самої людини! Для чого військові конфлікти, коли є хвороби, які вбивають без зброї й насильства? Саме проти цього слід боротися, а не прагнути продемонструвати свою вогневу міць і перевагу в силі. Війна і агресія – не спосіб вирішення проблем, вони ускладнюють життя, завдаючи багато горя і нещасть.
Для тих, хто живе в благополуччі, ці слова нічого не значать. Їм важко оцінити величезну роль Міжнародного Дня Миру для тих, хто чув, як під вікнами будинку вибухають снаряди. І щоб цього більше не сталося, вони готові зробити багато що.
Спроба донести до людства думку про важливість миру і спокою хоча б 21 вересня коштує і нашої уваги.
Ведучий 1: День миру в Україні встановлено Указом Президента в 2002 році і відзначається щорічно 21 вересня – в Міжнародний день миру. Таким чином Україна підтримує рішення Генеральної Асамблеї ООН і підтверджує відданість країни ідеалам миру.
Ведучий 2. На жаль, нинішній Міжнародний день миру затьмарює наша спільна біда – тривають бої, гинуть співвітчизники, наші патріоти…
Ведучий 1. Не в усіх школах пролунав Перший дзвоник. Деякі школи зовсім зруйновані, в деяких немає кого навчати, бо діти виїхали туди, де не стріляють…
Учень 2. Прийшла війна, і звідки не чекали.
Але народ наш не поставлять на коліна!
Ночей не спали, коли хлопців проводжали.
Ми вистоїмо все, бо найдорожче - Україна!
Єднаймось, люди, і борімось за свободу!
Коли важкі часи настали в нас тепер.
За тебе неньку, рідну мову і природи вроду
Вже не один твій, Україно, син помер.
Дитинство промайнуло непомітно,
І ось солдат, стоїш ти у броні.
Заради незалежності і волі
Готовий ти згоріти у вогні.
Ти гордо й сміло дивишся у очі смерті,
Бо знаєш, що пішов ти за народ.
Ти не прожив життя іще і чверті,
Але багато витримав негод.
Вас всіх, давно й недавно на війні полеглих
Згадаєм з вдячністю й сльозою на очах, та і не раз.
Так відданно і щиро захищати Батьківщину
Повинен кожен патріот і кожен з нас!
Учень 3.
Нам не треба війни, не треба —
Ми за спокій і мир на Землі,
Щоб не коршаки в чистому небі,
А космічні пливли кораблі,
Щоб щасливо зростали діти
І не бачили жаху війни,
Щоб зловісний воєнний вітер
Був розвіяний вітром весни.
Вітром правди і сили людської—
Силу ту не здолати в віках —
Нас даремно лякають війною,
Міць народу — в народних руках!
Нам не треба війни, не треба —
Ми за спокій і мир на Землі.
Щоб не коршаки в чистому небі.
А космічні пливли кораблі.
Ведучий 1. Ми живемо в незалежній Україні і ми пишаємось, що маємо свою державу, мову, землю, традиції і символи. Той є справжній патріот, хто своїми вчинками, поведінкою, працею і знаннями зміцнює її могутність.
Учень 4.
МАТИ-УКРАЇНО!
Перше наше слово з нами повсякчас,
Мати-Україно, ти одна у нас!
Ниви і діброви, і садів окрас —
Рідна Батьківщино,
Ти ж одна у нас!
Хай же мир і дружба поєднають всіх,
І дзвенить дитячий безтурботний сміх.
Нам зоріє доля світла і ясна.
Рідна Батьківщино,
Ти ж у нас одна!
Ведучий 2. The peace dove flying with an olive branch in its beak is one of the most commonly featured symbols for the day. The dove can also represent “hope for peace” or a peace offering from one person to another, hence the phrase “to extend an olive branch”. Often, the dove is represented as still in flight to remind people of its role as messenger.
Тож, щоб трішки вас об’єднати і зблизити, пропонуємо конкурс на кращий символ до Дня Миру. У вас є листки паперу, олівці та ваші здібності до малювання. Але складність полягатиме в тому, що кожен учасник зможе доповнити лише один елемент до загального символу. (команди малюють символи)
Під час роботи дехто з вас гнівався, в когось щось не виходило, ви вказували один одному на помилки, викрикували. А для чого? Де поділися ваші важливі людські якості як підтримка, віра, допомога…? Тож, щоб трішки заспокоїти вас і відволікти, пропоную послухати притчу«Два вовки», з якої , я надіюсь, кожен для себе щось візьме.
Колись давно старий відкрив своєму онукові одну життєву істину:
- У кожній людині йде боротьба, дуже схожа на боротьбу двох вовків. Один вовк представляє зло: заздрість, ревнощі, жаль, егоїзм, амбіції, брехню. Інший вовк представляє добро: мир, любов, надію, істину, доброту і вірність.
Онук, зворушений до глибини душі словами діда, задумався, а потім запитав:
- А який вовк в кінці перемагає?
Старий усміхнувся і відповів:
- Завжди перемагає той вовк, якого ти годуєш.
Ведучий 1. Так, дуже повчальна притча. І все ж…
Живуть в душі у кожної людини
Дві протилежні половини:
Одна з них - добра, світла, чудотворна,
А друга - чорна, зла, потворна.
Та перша сум нам проганяє,
Надію й віру в нас вселяє!
А друга в морок погружає,
Нічними жахами лякає.
Ти світло ангельське впусти –
З душі диявола жени!
Нехай зникають сумнів, сум і зло!
Нехай живе в тобі добро!
Любов – могутній щит від бід,
Весь біль розтопить наче лід!
Ведучий 2.
Мудрець сказав: живи, добро звершай
Та нагород за це не вимагай.
Лише в добро і вищу правду віра
Людину відрізня від мавпи й звіра.
Нехай ця істина стара:
Людина починається з добра.
Всі разом…..Мир починається з добра!
Учень 5. (одягнена у вишиванку, на голові вінок, декламує вірш)
Моя Україна
На світі багато чудових країн,
Мені наймиліша, найкраща країна,
Яка піднялася, мов Фенікс, з руїн,
Безсмертна моя Україна.
Ти з давніх віків непокірна була
І волю свою боронила невпинно.
Нарешті збулося - її здобула
Звитяжна моя Україна.
На землях твоїх неозорих степів
Живе працьовита і чесна родина,
Хвилюється колосом стиглих хлібів
Моя золота Україна.
В садах і дібровах в вечірні часи
Чарує нас пісня дзвінка солов'їна
І чути співочі дівчат голоси, -
Пісенна моя Україна.
Тепер ще не легко живеться тобі,
Є в тому, мабуть, особлива причина.
Та все подолає в тяжкій боротьбі
Незламна моя Україна.
Квітуй, мов калина, над плесами вод,
Будь в дружбі і праці міцна та єдина.
Хай буде щасливим твій вільний народ,
Прекрасна моя Україно!
Ведучий 2. Dear children and guests, our party is coming to the end. We’ve spoken and thought about the most precious things in our life. Things that can unite people all over the world. Things that can change our planet and make it better. So let’s unite our efforts and build a happy home for everyone.
Мир на землі — це затишок і тиша,
Це сміх дитячий і душі політ,
Коли поет чарівні вірші пише
Про незвичайний, дивовижний світ.
Мир на землі — це росяні світанки,
Краса і творчість, пісня у гаях.
Мир на землі — це вечори і ранки
Із радістю і щастям у серцях.
Мир на землі — це дім і мама, й тато,
Й любові стільки — просто через край!
Це та земля, де щастя є багато
І в кожній хаті — хліба коровай.
Це та земля, де сміх і пісня лине,
А діти йдуть до школи знов і знов.
Й ніколи у боях ніхто не гине,
Бо там господар — щастя і любов.
Ведучий 1. Нехай добро і мир живуть у ваших серцях. Щиро дякуємо за увагу!