9 клас Підгірненська ЗОШ І-ІІІ ступенів Бейдик Н. І. 2020
Номер слайду 2
Найдавнішою відомою задачею на використання послідвності вважається задача про поділ хліба з так званого папірусу Рінда. Звучить вона приблизно таким чином: 100 мір хліба потрібно розділити між пятьма чоловіками таким чином, щоб другий отримав на стільки ж більше ніж перший, на скільки третій отримав більше другого, четвертий більше третього і п'ятий більше четвертого. Крім того, двоє перших мають отримати в 7 разів меньше трьох інших. Скількі потрібно дати кожному?
Номер слайду 3
Ось іще одна дуже відома задача з того ж папірусу: «У семи людей по сім кицьок; кожна кицька з'їдає по сім мишей, кожна миша з'їдає по сім колосків, з кожного колоска може вирости по сім мір ячменю. На скільки великі числа цього ряду та їх сума?»
Номер слайду 4
Безумовно найвідомішою із старовинних задач на прогресії безумовно є легенда про винайдення шахів. Царю дуже сподобалися шахи і він обіцяв винахідникові гри велику нагороду. Винахідник запросив дати йому за першу клітинку шахівниці одну пшеничну зернину, а за кожну наступну клітину – в двічі більше, ніж за попередню. Цар здивувався, що винахідник так мало заплатив. Коли ж прийшов час сплатити таку вартість, виявилося, що такої кількості зерна не існує у всьому світі.
Номер слайду 5
Також відома цікава легенда про дитинство Карла Фрідріха Гауса. Згідно з цією легендою, шкільний вчитель математики, щоб завантажити дітей на тривалий час, запропонував їм підрахувати суму чисел від 1 до 100. Маленький Гаус помітив, що попарні суми з протилежних кінців однакові: 1+100=101, 2+99=101 і т. д., і миттєво отримав результат: 50*101=5050.
Номер слайду 6
Послідовність — це функція, зaдaнa нa множині нaтурaльних чисел. Функції, область визначення яких є множиною натуральних чисел або його частиною, називаються числовими послідовностями. Приклад: Числовою послідовністю є 1,3,5,7,9,....
Номер слайду 7
Загальний вигляд послідовності, це n-й член послідовності n — номер члена. наступний член попередній член
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Послідовність Нескінченнa Скінченнa Скінченнa Послідовність Спaднa Зростaючa Ні зростаюча ні спадна
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Способи задання Aлгебрaїчний Рекурентний Грaфічний Словесний Переліком членів Таблицею
Номер слайду 12
Номер слайду 13
До зустрічі! Сайт Підгірненської ЗОШ І-ІІІ ст. https://sites.google.com/a/podschool.com.ua/pidgirnenska-skola/ Шаблон презентації Ранько О. О. Сайт: http://pedsovet.su/