РМ Читання з метою набуття чуттєвого та естетичного досвіду
Номер слайду 2
Слова – то кольорові камінці. Мало їх назбирати, треба навчитися зі слів узори викладати (І. Вільде).
Номер слайду 3
Пригадуємо: У чому полягає роль читання в житті людини?Як ви ознайомлюєтеся із книжкою перед тим, як починаєте її читати?На що звертаєте увагу передовсім?Що ви вважаєте найважливішим під час ознайомлення з текстом?
Номер слайду 4
?????????Що відбувалося б в світі, якби не було книжок?Що таке чуттєвий та емоційний досвід?
Номер слайду 5
Досвід. Сукупність знань та вмінь, які здобуваються в житті, на практиці. Чуттєвий досвід: сприйняття дійсності за допомогою органів чуття. Естетичний досвід: сприйняття прекрасного за допомогою слова.
Номер слайду 6
Якого кольору СЛОВА?
Номер слайду 7
Цинамоновий колір
Номер слайду 8
Цинамоновий. Це - колір кориці. Адже кориця англійською - "cinnamon", відповідну назву дали й кольору кориці. Описуючи якусь річ цинамоновою, можна сказати, що ви описуєте не тільки її колір, а й відповідну асоціацію. Адже кориця це - тепло, турбота, випічка та смачна кава. Частіше за все речі такого кольору вдягають взимку. Так виходить створити атмосферу тепла та затишку навколо себе.
Номер слайду 9
Блаватний або волошковий
Номер слайду 10
Блават та волошка - це назви однієї квітки, а колір часто за російською калькою називають "васильковим". В давнину блаватом називали тканину з шовку блакитного кольору. В наш час він дуже популярний у виконанні аксесуарів та прикрас, нерідко його можна побачити у макіяжі.
Номер слайду 11
Як ви розумієте вислів «малювати словами»?Вправа 446 (с. 192).
Номер слайду 12
Рефлексія
Номер слайду 13
Домашнє завдання. Напишіть есе на одну з тем: «Якого кольору слова?» «Книжка — джерело естетичної насолоди». «Світ моєї уяви».