Презентація "Жуль Верн - автор пригодницьких романів"

Про матеріал

Презентація може бути використанау 6 класі для знайомства з біографією і творчістю Ж. Верна.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Презентація до уроку в 6 класі з вивчення творчості Ж.Верна

Номер слайду 2

Словничок Пригода –непередба- чуваний, незвичайний випадок у житті. Фантастика- 1) Дещо надумане, вигадане, неправдоподібне, нездійснене. 2) Мрія, продукт уяви.

Номер слайду 3

Жуль Верн (1828 – 1905) “всесвітній мандрівник”, “чарівник”, “пророк”, “провидець”, “винахідник без майстерні” 1892 рік

Номер слайду 4

Дитячі роки письменника Народився 8 лютого 1828 року в місті Нант, стародавній столиці бретонських герцогів, у родині адвоката П'єра Верна , нащадка сім'ї прованських юристів, та Софі Верн, спадкоємниці стародавнього роду нантських кораблебудівників і судновласників. У сім'ї Вернів крім первістка Жуля зростали ще брат Поль і три сестри: Анна, Матільда і Марі. У 8 років Жуль Верн почав навчання спочатку в семінарії Сен-Станіслав, а потім в Нантському ліцеї, де він отримав класичну освіту, що включала в себе знання грецької та латини, а також риторику, співи та географію. Жуль та його сім'я проводили багато часу влітку на дачі, на берегах річки Луари, де він з братом часто подорожував. Саме тут він розвинув своє зацікавлення подорожами та пригодами.

Номер слайду 5

Після отримання в 1846 році диплому бакалавра, Жуль, під великим тиском батька, почав вивчати юриспруденцію в Нанті. У квітні 1847 року він переїхав до Парижу, де повинен був скласти іспити за перший рік навчання. Склавши іспити на юридичному факультеті за 1847 рік, Жуль Верн повернувся до Нанту. З великими труднощами Жуль Верн переконав батька, що йому треба продовжити навчання саме в столиці, куди і відбув восени 1848 року Навчання Жуля Верна

Номер слайду 6

Жуль Верн в дитинстві — пам'ятник в порту м. Нант

Номер слайду 7

Зустріч з Дюма Ще під час навчання Жуля знайомлять з найколоритнішою фігурою тогочасного Парижа — Александром Дюма. Побувавши з візитом в замку «Монте-Крісто», Жуль залишив його лише через кілька днів. Дюма одразу почав симпатизувати Верну. Знаний майстер слова показував Жулю свою кухню — величезний зал, де письменник готував страви за власними рецептами. Кулінарними досягненнями Дюма пишався не менше, ніж «Трьома мушкетерами». Після зустрічі з Дюма, Верн вигукнув: «Те, що він зробив для історії, я зроблю для географії!»

Номер слайду 8

Початок творчості Верн став відданим шанувальником американського письменника Едгара По і під впливом По написав свою «Подорож на повітряній кулі» (1851). Твір «П’ять тижнів на повітряній кулі» - поклав початок великій серії науково-фантастичних і пригодницьких романів, які називались «Незвичайні подорожі» (всього 63 книги).

Номер слайду 9

Музей Жуля Верна в Нанті Пам'ятник Жулю Верну на березі моря (Іспанія)

Номер слайду 10

Один з міфів про життя письменника говорить, що він був запеклим домосідом, і дуже рідко та неохоче подорожував. Насправді ж Жуль Верн був невтомним мандрівником. Крім подорожей 1859 і 1861 років до Шотландії та Скандинавії, у 1867 році з братом Полем Жуль Верн відвідав США та побував на Ніагарському водоспаді. На власній яхті «Сен-Мішель-III» він двічі обійшов Середземне море, відвідав Португалію, Італію, Гібралтар, Північну Африку, а в Римі Папа Лев XIII благословив його і його книги.

Номер слайду 11

Останні роки життя У 1871 році Жуль Верн оселився в Ам'єні. У 1886 племінник письменника Гастон, який страждав на параною, вистрілив Жулю Верну в ногу. Поранення настільки важке, що письменник не міг рухатися до кінця свого життя. В останні роки життя у Верна виникли проблеми зі слухом, цукровий діабет вплинув на зір — Жуль Верн майже нічого не бачив. Протягом більше 40 років Жуль Верн публікував як мінімум одну книгу на рік. У листі видавцю він зізнавався: «Здається, я божеволію. Я загубився серед неймовірних пригод моїх героїв. Шкодую тільки про одне: я не можу супроводжувати їх.» Помер Жуль Верн о 8 годині ранку 24 березня 1905 р. Він був похований неподалік від свого будинку в Ам'єні. Через кілька років після смерті на його могилі було встановлено пам'ятник, який зображував письменника-фантаста, що тягнеться до зірок.

Номер слайду 12

Твори Жуля Верна Першою книгою, яка принесла письменникові славу, був роман «П`ять тижнів на повітряній кулі». Головний герой - сміливий дослідник доктор Фергюссон організував експедицію на повітряній кулі, зробленій за його проектом. Роман відкрив серію творів Ж. Верна під назвою «Незвичайні подорожі». «Подорож до центру Землі» належить до жанру фантастики. Герої твору переживають нелегкі випробування, бачать минуле нашої планети та її читачів. Романи «З Землі на Місяць» та «Навколо Місяця» описують космічну подорож в артилерійському снаряді, випущеному з гармати.

Номер слайду 13

Найзнаменитіший роман Ж. Верна «Діти капітана Гранта» . Щоб урятувати свого батька, його дітям та екіпажу судна потрібно розгадати записку, пошкоджену водою. Відомі й улюблені всіма романи «20 тисяч льє під водою» та «Таємничий острів». Герою першого твору, капітану Немо, щоб залишити несправедливий і жорстокий світ, довелося збудувати підводного човна під назвою «Наутілус». Дуже популярний роман «П`ятнадцятирічний капітан» – цікава й повчальна книга. Юнак, що не має великого досвіду, повинен стати капітаном, і він з гідністю виходить переможцем з усіх складних і небезпечних ситуацій, у які потрапляє він та екіпаж судна «Пілігрим».

Номер слайду 14

Романи Верна швидко завоювали неймовірну популярність у світі. Без освіти вченого, Верн провів більшу частину свого часу у дослідженнях для своїх творів та намагався бути реалістичним і дотримуватися фактів у деталях

Номер слайду 15

Цікаві факти Спершу Жуль Верн представляв капітана Немо поляком, що шукав можливостей помститися Росії після жорстокого придушення польського повстання 1863 року. Відома українська письменниця Марко Вовчок була особисто знайома з Жулем Верном, котрий передав їй виключне право перекладу його творів російською мовою. Після смерті Жуля Верна залишилася його картотека, що включає понад 20 000 зошитів з відомостями з усіх галузей людських знань. Із 108 наукових передбачень письменника-провидця на сьогодні не справдилось лише 10! Перший електричний підводний човен, побудований у 1886 році двома англійцями, було названо «Наутілусом» на честь вернівського судна. Перший атомний підводний човен, спущений на воду в 1955, також називався «Наутілус». Згідно з даними ЮНЕСКО, за кількістю перекладів мовами народів світу книги Жуля Верна займають третє місце, поступаючись лише творам сценаристів студії Уолта Діснея і книгам Агати Крісті.

Номер слайду 16

Це цікаво знати Передбачення Жуля Верна Найбільше їх сконцентровано в романі "Париж у XX столітті". Жуль Верн написав його 1863 року але для сучасників він був надто дивовижний, тож побачив світ лише через 135 років. Яким же бачилося письменникові XX століття?

Номер слайду 17

ЖУЛЬ ВЕРН ПЕРЕДРІК ПЕРЕНАСЕЛЕНІСТЬ... "Париж зламав свої кордони ще 1843 року, й ніщо тепер його не стримує (...) він поглинув увесь департамент (...) стало просто неможливо розміститися у столиці, занадто малої для п'яти мільйонів мешканців (...). У багатьох кварталах уже немає житла бодай для ще однієї людини (...)". І ЗАБРУДНЕННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА... "У десяти льє від Парижа не залишилося ні природи, ні атмосфери". Париж 1960 року — це збита разом добра сотня тисяч будівель, між якими височіють труби, що прикрашають десятки тисяч заводів". ВІН ПОСТАВИВ ЕЙФЕЛЕВУ ВЕЖУ В ЧУДОВОМУ МІСЦІ, В ПОРТУ ГРЕНЕЛЬ... (...)". "Електричний прожектор — без особливої користі", — світив у небі на висоті 500 футів, це була найвища конструкція у світі

Номер слайду 18

І ОПИСАВ МЕТРО... "Чотири концентричні кільця залізничних колій тепер утворюють цілу транспортну мережу (...), завдяки застосуванню нових матеріалів потяги стали дуже легкими. Кожні десять хвилин вони забирають і везуть у своїх швидких і зручних вагонах тисячі пасажирів". ЯКЕ УЯВЛЯВ СОБІ ТАКИМ, ЩО РУХАЄТЬСЯ У ПОВІТРІ... "Кожна з цих колій була прокладена вздовж бульварів (...) на елегантних бронзових колонах, скріплених каркасом (...). Цей довгий віадук, що несе залізничну колію, являє собою закриту галерею, в якій ті, що там прогулю ються, укриті від дощу і сонця (...)". ІЩЕ ОДНИМ ЗАСОБОМ ПЕРЕСУВАННЯ СТАВ АВТОМОБІЛЬ... "Незліченні машини борознять бруківку бульварів; усі вони їдуть без кінської тяги; їх рухає невидима сила — мотор, в якому відбувається згорання газу (...). Мотор Ленуара застосовується як двигун". (Відомий французький винахідник Етьєн Ленуар — один із творців двигуна внутрішнього згорання. Серед інших винаходів Ленуара — пишучий телеграф). ПИСЬМЕННИК ЗНАВ, ЯК ВОДЯТЬ МАШИНИ… "Механік, сидячи на своєму сидінні, керував рульовим колесом, а педаль, розташована під його ступнею, дозволяла регулювати хід автомобіля".

Номер слайду 19

У 1960 РОЦІ ВСЕ ЗАЛИТО ШТУЧНИМ СВІТЛОМ... "(...) канделябри (з тонкими наелектризованими нитями) випромінювали ні з чим незрівнянне світло. Всі вони з'єднувалися підземним кабелем. Тисячі вуличних ліхтарів Парижа миттєво спалахували, як один". І ВСЮДИ ДІЮТЬ ЛІФТИ Й РІЗНІ ПІДЙОМНІ ПРИСТРОЇ... "Слуга натиснув на металеву кнопку, розташовану на інкрустованій деревом стінці, й ліфт непомітно піднявся на другий поверх (...). СКРІЗЬ КОМП'ЮТЕРИ... “...Ці пристрої були схожі на величезні піаніно. Натискуючи на кнопки клавіатури, можна було підрахувати суму, залишок, піднесення, коефіцієнти і пропорції (...)". КОПІЮВАЛЬНА ТЕХНІКА... "Машина Ленуара (... без упину копіювала папери і листи, якими ЇЇ постачали п'ятсот службовців". І ФАКСИ... "Фототелеграф (...) давав можливість надсилати на великі відстані копії будь-яких записів та малюнків і підписувати контракти на відстані тисяч льє".

Номер слайду 20

А ЗАСОБИ КОМУНІКАЦІЇ ВІДНИНІ СТАЛИ МІЖНАРОДНИМИ... "Тепер телефонні мережі вкривають не тільки поверхню континенту, а й дно океану, Америку від Європи відділяє не більше однієї секунди (...) . Всі важливі питання вирішуються на відстані". ЖУЛЬ ВЕРН ПЕРЕДРІК НАВІТЬ НОВІ ТЕЧІЇ В МУЗИЦІ: ТАКІ, НАПРИКЛАД, ЯК ТЕХНО... "З неймовірним грюкотом лунала музика найнесумісніших тональностей і ритмів (...). І складалося враження, що така какофонія зовсім не шокує 250 тисяч пар вух, які слухають усе це". А ТАКОЖ СИНТЕЗАТОРИ... "Двісті піаніно, з'єднані одне з одним електричними проводами, звучали під руками однієї людини". ЕЛЕКТРИКА СЛУЖИТЬ МЕДИЦИНІ, СКАЖІМО, У ВИГЛЯДІ ЕЛЕКТРОШОКУ... "Особливі електричні пристрої повертали до життя утоплеників, у яких іще хоч трішечки теплилося життя".

Номер слайду 21

ПРОРОЦТВА ЖУЛЯ ВЕРНА - ПРОРОЦТВА НЕ ТІЛЬКИ ПИСЬМЕННИКА - ФАНТАСТА, А Й СОЦІОЛОГА... "Люди 1960 року більше не захоплюються дивами, вони розучилися дивуватися, вони до всього байдужі, їм незнайоме щастя: в їхньому швидкому русі, в їхніх квапливих діях, в їхньому "американському пориванні" відчувається, як демон процвітання жене їх уперед". СКРІЗЬ ПАНУЄ АНГЛІЙСЬКА МОВА... "...Латинь і грецька мова не просто мертві, вони поховані під землею (...). Чудова французька мова втрачена (...). Все, що від неї залишилося, — це жахливий жаргон. Кожний може придумати своє власне слово, щоб позначити ним те, чим він займається. Всі черпають з англійської мови потрібні їм найменування. КАПІТАЛІЗМ ДОСЯГ СВОГО АПОГЕЮ... "Те, що раніше називалося "прогресом", ось уже сто років, як набрало величезних масштабів і неймовірних темпів. Монополія міцно тримає в своїх руках усю країну..."

Номер слайду 22

ЗБРОЯ СТАЄ ВСЕ СТРАШНІШОЮ... "За останнє століття виробництво засобів війни настільки просунулося вперед у своєму розвитку, що б'ються машини, а не люди". XX СТОЛІТТЯ - СТОЛІТТЯ ЗРОСТАЮЧОГО БЕЗРОБІТТЯ... "Машини майже повсюдно — і дуже вигідно — замінили людину".

Номер слайду 23

Історія написання твору “П'ятнадцятирічний капітан” Коли синові письменника Мішелю виповнилося 15, батько задумав зробити йому незвичайний подарунок. Він подарував йому... Діка Сенда, головного героя його нового роману «П'ятнадцятирічний капітан». Дік Сенд повинен був стати для сина прикладом для наслідування.

Номер слайду 24

Жанр твору Великий за обсягом і складний за будовою твір, часто зі значною кількістю дійових осіб, у якому детально зображуються певні життєві події чи явища - це …

Номер слайду 25

Пригодницький роман В основі пригодницького роману лежить якась пригода, незвичайна подія, часто - небезпечна подорож. Для пригодницького роману характерний напружений динамічний сюжет, насичений таємницями, загадками, незвичайними подіями і несподіваними поворотами в їхньому розвитку

Номер слайду 26

Географічний роман У основі його сюжету - географічна помилка: замість Південної Америки герої роману потрапляють до Африки. При цьому маршрут подорожі «Пілігрима» з одного океану до іншого вивірений до милі й науково обґрунтований.

Номер слайду 27

Сьогодні на уроці дякую навчив допоміг закріпив повторив дізнався навчився Я

Номер слайду 28

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 3
Оцінки та відгуки
  1. Чередніченко Оксана
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Лихач Оксана Іванівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Лихач Оксана Іванівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
ppt
Додав(-ла)
Большак Юлія
Додано
8 жовтня 2020
Переглядів
7016
Оцінка розробки
5.0 (3 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку