Епіграф уроку«До щему у серці, до терпкого солодкого щему Я кохаю Вкраїну, омиту прозорим дощем…»Л. Забашта
Номер слайду 3
Сімнадцяте листопада. Класна робота. Тема уроку. Дієприкметник як особлива форма дієслова: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль
Номер слайду 4
Граматичні ознаки прикметника. Відповідає на питання який? яка? яке? які?Змінюється за родами, числами, відмінками;Стоїть у тому ж числі , роді і відмінку, що й іменник, з яким пов’язаний;У реченні найчастіше виступає означенням. Граматичні ознаки дієслова. Час (теперішній і минулий);Вид (досконалий і недосконалий);Здатність мати при собі залежні слова;У реченні найчастіше виступає присудком.
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Лінгвістичне дослідження. Листя, яке пожовкло пожовкле. Твір, який прочитали прочитаний. Нива, яку засіяли засіяна
Номер слайду 7
Заповнюємо таблицю Рід. Число. Відмінок. Вид. Час. Синій Посинів Посинілий
Номер слайду 8
Висновок Дієприкметник — особлива форма дієслова, яка виражає ознаку предмета за дією і відповідає на питання який? яка? яке? Темніючий (той, що темніє), потемнілий (той, що потемнів). В реченні виконує синтаксичну роль означення та присудка.
Номер слайду 9
Дієприкметник (ознака предмета за дією: який?) Як у прикметникаяк у дієслова. Значення. Ознака (який? яка? яке? які?)Дія в значенніМорфологічні ознаки. Рід, число, відмінок. Вид, час. Синтаксична роль. Означення. Присудок
Тести «На урок»https://naurok.com.ua/test/start/624673
Номер слайду 15
Домашнє завдання. Опрацювати параграф 14, пройти тест за посиланням:середній рівень – виконати вправу 133(І) , достатній рівень – 133 (І і ІІ) , високий рівень - написати есе «Мій образ рідної землі», використовуючи дієприкметники.
Номер слайду 16
«Незакінчене речення»Сьогодні на уроці я навчилась…Отримані знання допоможуть мені …Найбільше мені сподобалось …
Номер слайду 17
Епіграф уроку«До щему у серці, до терпкого солодкого щему Я кохаю Вкраїну, омиту прозорим дощем…»Л. Забашта
Номер слайду 18
Вправа «Світлофор» Оберіть колір і напишіть в чаті:«зелений»- все зрозуміло, «жовтий» - є певні труднощі, «червоний» - багато незрозумілого.