Картка самооцінювання. Прізвище, ім’я_______________________________________________________________________№Вид діяльностіТривалість виконання. Максимальна кількість балів. Отримані бали1.«Незакінчене речення»2 хв.12. Метод «Вогник мудрості»2 хв.13. Складання пазлів2 хв.14. Встановленн автора та назви картини2хв.15. Творча робота10 хв.76. Прийом«Пасхальне дерево».2 хв.1
Солярний орнамент Солярний орнамент символізував найголовніший для наших предків культ сонця. На писанках воно зображувалося у вигляді хреста, звичайного кола або з променями, у формі восьмикутної зірки. До солярних символів ще відносився кінь, який, за віруваннями наших предків носив по небу сонце. Вода – символ родючості, приплоду – зображувалася на писанках хвилястими лініями, у формі букви S, трикутника, ромба, квадрата.
Геометричний орнамент. Геометричні символи нагадують мотиви української вишивки. Площину на яйці ділили рівними лініями, творячи квадрати, ромби. Розкреслені на чотири частини, в кожній з яких по одній зернині – такі ділянки здавен є уособленням зораного та засіяного поля. У трикутник втілена ідея триєдності природи Всесвіту: неба, землі і людини.
Антропоморфний орнамент. До антропоморфних знаків відноситься образ Богині-Берегині (богині Живи), яку зображували у вигляді жіночої фігури з піднятими вгору руками (їх могло бути й дві, і чотири, і шість). Вона була символом народження нового життя, виступала прародителькою всього живого, володаркою неба й землі.
Крашанка Крашанка – це яйця пофарбовані одноколірними рослинними барвниками. За легендою, засновницею звичаю дарувати одне одному фарбовані яйця на Великдень була свята Марія Магдалина. Вона почала свою проповідь перед імператором Тиберієм словами: «Христос воскрес» і піднесла йому червоне яйце як символ відродження. Перші християни наслідували її приклад, даруючи друг другу фарбовані яйця.
Крапанки Крапанки – один із видів орнаментованих великодніх яєць які наносяться воском. Малюнок на їх поверхні утворений крапками різного (чи одного) кольору . Їх ще називають крапанками – від слова «капати». Крапки можна наносити без спеціальних інструментів, «капаючи» запаленою свічкою. Малювати крапки можна і спеціальним інструментом для писанок – писачком.
Писанки Писанки – нанесений олівцем малюнок, за допомогою воску заливають ті місця де буде інший колір, потім віск змивають з яйця і накладають на інші місця. Для фарбування писанок треба підготувати набір розчинених анілінових барвників, для «відбілювання» писанок – розчин відбілювача для білизни, ганчірки, ложки для кожної фарби та писачок.
Правила безпеки При роботі з ножицями: Класти ножиці так, щоб вони не звисали з парти. Не залишати ножиці в розкритому вигляді. Не тримати ножиці кінцями вгору. Передавати ножиці кільцями вперед;При роботі з клеєм: Слідкувати, щоб він не потрапив до очей. Не використовувати його надмірно. Користуватися пензликом. Залишки промокати серветкою.
Послідовність виконання роботи:інструктаж із правил техніки безпеки при роботі з гострими інструментами;закріплюємо кінчик нитки на загостреній стороні яєчної шкаралупи клеєм;щільно намотуємо нитку, щоб не було проміжків;зафарбовування (кольори ниток можна чергувати, використовуючи символіку кольорів);декорування (прикрашаємо поверхню писанки-мотанки паперовими квітами, пташками);щоб писанка-мотанка слугувала як сувенір, потрібно пронизати нитку через отвір, нанизати намистинки і зафіксувати стрічку бантиком.